reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zgladzenie szyjki

A jeżeli na następnej wizycie okaże się że rozwarcie poszerzylo się na 4 cm a nie ma skurczy czy wtedy jest konieczność wywołanie porodu ? Jak to wygląda ?
Tak jak to juz napisano, poki z Mlenstwem nic sie nie bedzie dzialo mozesz chodzic z rozwarciem, a raczej lezec, czasem w szpitalu.
Nie pamietam, jak jest z celestonem. Tzn. W ciazy, jak jest zagrozenie porodem przedwczesnym podaje sie sterydy na rozwoj pluc. Nie wiem, do ktorego tygodnia trzeba go podac, a od ktorego sa juz na tyle rozwiniete,ze nie trzeba.
A w szpitalu bez wywolywania porodu, jesli wszystko jest w porzadku mozna lezec z rozwarciem i nawet juz po odejsciu wod, jesli na porod jest za wczesnie - po prostu sie czeka.

Widze,ze Ty sie barfzo sytuacja denerwujesz. Masz juz polozna srodowiskowa? Albo chodzilas do szkoly rodzenia- dobrze byloby porozmawiac z kims, kto sie zna nie tylko tak jak my z wlasnego doswiadczenia,ale ma wyksztalcenie.
Pomysl o konsultacji - pojsciu do innego lekarza.
W razie,gdyby sie cos dzialo, mysle ze w szpitalu przyjma sie od reki.
 
reklama
Ewelina, a wywolanie, jak sie ma juz rozwarcie, a nie ma skurczy wyglada tak,ze podaje sie kroplowke z oksytocyna, ktora ma wywolac skurcze.
W razie zagrozenia zycia dziecka lub matki wykonuje sie cesarskie ciecie.
Plus lezenia w szpitalu jest taki,ze na prawde kezysz, w domu nie oszukujmy sie, korci,zeby wstac i cos robic oraz to,ze dziecko jest monitorowane przez ktg.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewelina, a wywolanie, jak sie ma juz rozwarcie, a nie ma skurczy wyglada tak,ze podaje sie kroplowke z oksytocyna, ktora ma wywolac skurcze.
W razie zagrozenia zycia dziecka lub matki wykonuje sie cesarskie ciecie.
Plus lezenia w szpitalu jest taki,ze na prawde kezysz, w domu nie oszukujmy sie, korci,zeby wstac i cos robic oraz to,ze dziecko jest monitorowane przez ktg.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
Pomylilam imie, przepraszam :-)

Swoja droga tez mnie to zastanawia - lekarz wie o tym "stawianiu" brzucha?
Norma jest taka,ze moze byc 6, max.chyba 10 skurczy na dobe. Nie powinny byc tez bolesne ani regularne.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pomylilam imie, przepraszam :-)

Swoja droga tez mnie to zastanawia - lekarz wie o tym "stawianiu" brzucha?
Norma jest taka,ze moze byc 6, max.chyba 10 skurczy na dobe. Nie powinny byc tez bolesne ani regularne.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
Byłam w szpitalu dostałam zastrzyki na rozwój płuc lekarz mnie zbadał okazało się że szyjka jest zgładzona i rozwarcie na 2 cm ale powiedzial że dziecko jest bezpieczne i mogę isc do domu lecz dużo odpoczywać dzisiaj właśnie poczułam że brzuszek się stawia i to często napewno więcej niż 10 razy lecz bolesne to nie jest a wizytę mam 27 kwietnia
 
Byłam w szpitalu dostałam zastrzyki na rozwój płuc lekarz mnie zbadał okazało się że szyjka jest zgładzona i rozwarcie na 2 cm ale powiedzial że dziecko jest bezpieczne i mogę isc do domu lecz dużo odpoczywać dzisiaj właśnie poczułam że brzuszek się stawia i to często napewno więcej niż 10 razy lecz bolesne to nie jest a wizytę mam 27 kwietnia
Mam nadzieje,ze jestes spokojniejsza dzieki temu

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Byłam w szpitalu dostałam zastrzyki na rozwój płuc lekarz mnie zbadał okazało się że szyjka jest zgładzona i rozwarcie na 2 cm ale powiedzial że dziecko jest bezpieczne i mogę isc do domu lecz dużo odpoczywać dzisiaj właśnie poczułam że brzuszek się stawia i to często napewno więcej niż 10 razy lecz bolesne to nie jest a wizytę mam 27 kwietnia
A magnez bierzesz regularnie i w jakiej ilości? Jeśli będziesz widziała że brzuch się stawia częściej albo regularnej to zadzwoń do swojego lekarza albo wybierz sie na ktg będziesz miała pewność jak rysują się skurcze.
 
A magnez bierzesz regularnie i w jakiej ilości? Jeśli będziesz widziała że brzuch się stawia częściej albo regularnej to zadzwoń do swojego lekarza albo wybierz sie na ktg będziesz miała pewność jak rysują się skurcze.
Tak biorę 3x 2 czy te stawianie mogę nazwać skurczami przewidujący mi porod blisko
 
reklama
reklama
Do góry