reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół jelita drażliwego w 1 trymestrze

Chodzi o to, żeby poczuć wyraźne zmniejszenie lub ustąpienie objawów, czasem wystarczy te 2 tygodnie, ja właśnie 2 fazę zaczęłam po 2 tygodniach. Aplikacja nie jest trudna, jeśli nie znam nazwy jakiegoś produktu po ang, to sprawdzam w słowniku i wtedy wyszukuję. To po prostu lista produktów i kolorami masz oznaczone czy można czy nie można jeść(zielona i czerwona kropka). Zdjęcia też są do tego więc to też trochę ułatwia. Poczytaj najpierw na blogu żeby załapać ogólne zasady, to będzie łatwiej.
Kochana napisz mi jeszcze czy to jest ta apka do kupienia
Niebieskie kwadratowe tło z czarną strzałka w dół przypominająca jelito ?
Bo tych apek w sklepie mam dużo i nie wiem czy to jest dokładnie ta
Ocenę ma 4,2
Cena 27,77
 
reklama
Ogromnie ci dziękuję
Czytam od godziny tylko nam ogromne obawy jak przygotować np obiad w 1 fazie
No i mało tych dozwolonych
A na stronce nie ma wogole podanych dozwolonych warzyw czy to znaczy że w 1 fazie się ich nie stosuje ?
Matko boska jestem przytoczone ogromem informacji i boję się że nie podołam :(
Rozumiem że mleko, kefir, Maślanka to tylko bez laktozy ?
 
Ogromnie ci dziękuję
Czytam od godziny tylko nam ogromne obawy jak przygotować np obiad w 1 fazie
No i mało tych dozwolonych
A na stronce nie ma wogole podanych dozwolonych warzyw czy to znaczy że w 1 fazie się ich nie stosuje ?
Matko boska jestem przytoczone ogromem informacji i boję się że nie podołam :(
Rozumiem że mleko, kefir, Maślanka to tylko bez laktozy ?
Tak mleko jogurty tylko bez laktozy, nie wiem jak z resztą musiałabym sprawdzić. Warzywa można, ale nie wszystkie. Tak na szybko to co pamiętam z dozwolonych - marchew, ziemniaki, pomidory swieze, ogorki na pewno bez ograniczeń. Część warzyw można w ograniczonych ilościach. Co do obiadów to mięso każde dozwolone, ryże, kasza gryczana, makarony bez pszenicy np kukurydziane czy gryczane. Kilka przepisów obiadowych jest na tym blogu, resztę trzeba modyfikować i zastępować produkty niedozwolone, np makaron do rosołu ja kupuję kukurydziany. Chleb piekę sama, ale niektóre bezglutenowe też się nadają. Na początku to wygląda przerazajaco, ale warto, żeby poczuć się lepiej. Powoli dojdziesz do wprawy. Ja kilka razy podchodziłam do diety bo wydawało mi się to niemożliwe przy dziecku, ale teraz został mi miesiąc do zakończenia 2 fazy i nie żałuję.
 
Dzięki Ci ogromnie :)
Jeszcze jak mogłabym cię prosić o podanie przepisu na chleb który robisz (w wiadomości prywatnej może być )
No i czy masło 82%, czy margaryna lepiej ?
A wędlin na chleb to pewnie drobiowa ?
 
Podczas ciąży nie ma żartów z jelitem drażliwym. Jesteśmy odpowiedzialne nie tylko za siebie ale i za drugiego człowieka, dlatego warto wybrać się na konsultacje do specjalisty, a dokładnie dietetyka klinicznego. Ja jak byłam w ciązy tu udałam się do pani Beaty Ślebzak-Cebuli i byłam bardzo zadowolona
 
reklama
Do góry