reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół jelita drażliwego w 1 trymestrze

Maltodekstryna nie była przebadana pod tym względem, ale myślę że możesz spróbować. Przypomniało mi się jeszcze, że w nospie jest chyba laktoza, której też lepiej unikać przy ibs. Ja zmieniałam na deespa i jest ok. Też się dużo naczytałam o tych skurczach i bólach, ale u mnie na pewno nie zaszkodziły. Ok. 11 tygodnia miałam moment pogorszenia(po rodzinnej imprezie, nie za bardzo miałam wybór co zjeść), potem zaczęłam dietę i już jest ok, z dzieckiem tak jak pisałam również póki co wszystko w porządku.
A powiedz mi skąd wiesz czego unikać ?
Chodzi mi o składniki np laktozy itp
 
reklama
A powiedz mi skąd wiesz czego unikać ?
Chodzi mi o składniki np laktozy itp
Jest lista produktów dozwolonych i zabronionych w I fazie diety. Ogólnie to polega na tym, że przez pierwsze 2-8 tygodni wyłączasz z diety wszystkie produkty zabronione. Potem w 2 fazie testuje się poszczególne grupy produktów, żeby sprawdzić co akurat Tobie szkodzi, bo u każdego problemem może być co innego.
Ja najpierw czytałam bloga fodmap.pl, autorka podaje tam ogólną listę produktów zabronionych i dozwolonych i dokładne zasady diety. Ten blog uważam za najbardziej wiarygodne źródło na ten temat, bo na różnych innych stronach można znaleźć sprzeczne informacje(np. jak w przypadku rumianku). Potem zainstalowałam sobie aplikację Monash University Low Fodmap Diet i z niej głównie korzystam, jeśli nie jestem pewna jakiegoś produktu.
 
Hej
Szukałam ale nie znalazłam a wydaje mi się że to dość duży problem w ciąży
Jestem w 7 tygodniu ciąży od 2 tygodni jelito drażliwe u mnie wróciło że zdwojoną siła
Ja mam postać zaparciowa no i bóle brzucha a do tego zatrzymanie gazów i kolki jelitowe :(
Ratuje się czopkami glicerynowe i i Evaqu,, jednak jak człowiek zagazowany to jakaś masakra
Pije herbatę rumiankowa
Sporadycznie biorę no-spe ale ta zwykła
Zastanawiam się czy mogę zacząć brać probiotyk (dziś będę dzwonić do gina to zapytam)
No i ja dodatkowo biorę Luteine 100mg 2 x dziennie dopochwowa

No i najważniejsze boję się czy to nie zaszkodzi dziecku bo jednak to dopiero 7 tydzień
Miał lub ma ktoś z tym problem??
luteina wzmaga zaparcia zbadaj poziom progesteronu i zapytaj gina czy możesz zmniejszyć lub odstawić od razu poczujesz ulgę...
a czemu bierzesz luteinę? jakieś plamienia?
 
Jest lista produktów dozwolonych i zabronionych w I fazie diety. Ogólnie to polega na tym, że przez pierwsze 2-8 tygodni wyłączasz z diety wszystkie produkty zabronione. Potem w 2 fazie testuje się poszczególne grupy produkt 9ów, żeby sprawdzić co akurat Tobie szkodzi, bo u każdego problemem może być co innego.
Ja najpierw czytałam bloga fodmap.pl, autorka podaje tam ogólną listę produktów zabronionych i dozwolonych i dokładne zasady diety. Ten blog uważam za najbardziej wiarygodne źródło na ten temat, bo na różnych innych stronach można znaleźć sprzeczne informacje(np. jak w przypadku rumianku). Potem zainstalowałam sobie aplikację Monash University Low Fodmap Diet i z niej głównie korzystam, jeśli nie jestem pewna jakiegoś produktu.
Też bym zainstalował to ale nie znam angielskiego i boję się że nic nie zrozumiem :(
Kurcze 8 tygodni to szmat czasu :(
 
Też bym zainstalował to ale nie znam angielskiego i boję się że nic nie zrozumiem :(
Kurcze 8 tygodni to szmat czasu :(
Chodzi o to, żeby poczuć wyraźne zmniejszenie lub ustąpienie objawów, czasem wystarczy te 2 tygodnie, ja właśnie 2 fazę zaczęłam po 2 tygodniach. Aplikacja nie jest trudna, jeśli nie znam nazwy jakiegoś produktu po ang, to sprawdzam w słowniku i wtedy wyszukuję. To po prostu lista produktów i kolorami masz oznaczone czy można czy nie można jeść(zielona i czerwona kropka). Zdjęcia też są do tego więc to też trochę ułatwia. Poczytaj najpierw na blogu żeby załapać ogólne zasady, to będzie łatwiej.
 
luteina wzmaga zaparcia zbadaj poziom progesteronu i zapytaj gina czy możesz zmniejszyć lub odstawić od razu poczujesz ulgę...
a czemu bierzesz luteinę? jakieś plamienia?
Luteine biorę bo od tych zaparć przez 4 dni miałam brozowy śluz
Na szczęście od tygodnia jest spokój ale wolę jednak to brać tymbardziej że 1 ciąża obumarla w 2 ciąży też lekko nie było
 
Luteine biorę bo od tych zaparć przez 4 dni miałam brozowy śluz
Na szczęście od tygodnia jest spokój ale wolę jednak to brać tymbardziej że 1 ciąża obumarla w 2 ciąży też lekko nie było
Nie za bardzo się znam na jelicie drażliwy ale może espumisan na wzdęcia pomoże na pewno można to brać w ciąży sama brałam tylko czy przy twojej chorobie? Może warto zapytać lekarza!
 
Jest lista produktów dozwolonych i zabronionych w I fazie diety. Ogólnie to polega na tym, że przez pierwsze 2-8 tygodni wyłączasz z diety wszystkie produkty zabronione. Potem w 2 fazie testuje się poszczególne grupy produktów, żeby sprawdzić co akurat Tobie szkodzi, bo u każdego problemem może być co innego.
Ja najpierw czytałam bloga fodmap.pl, autorka podaje tam ogólną listę produktów zabronionych i dozwolonych i dokładne zasady diety. Ten blog uważam za najbardziej wiarygodne źródło na ten temat, bo na różnych innych stronach można znaleźć sprzeczne informacje(np. jak w przypadku rumianku). Potem zainstalowałam sobie aplikację Monash University Low Fodmap Diet i z niej głównie korzystam, jeśli nie jestem pewna jakiegoś produktu.
Kochana powiedz mi jeszcze czy ta strona która według ciebie jest najlepsza to stronka fodmap. pl gdzie na stronie głównej jest przepis 8 zdjęcie z biszkopt z owocami ?
Bo jest tyle stron że boję się abym trafiła na tą dobra,, polecana i sprawdzona
 
reklama
Nie za bardzo się znam na jelicie drażliwy ale może espumisan na wzdęcia pomoże na pewno można to brać w ciąży sama brałam tylko czy przy twojej chorobie? Może warto zapytać lekarza!
Kochana narazie pytałam o to
No spa
Priobiotyk

Za 2 tygodnie mam wizytę to zapytam o ten espumisan
I mnie już było tydzień dobrze
Ale w sobotę sobie pozwoliłam bo byliśmy na urodzinach u teściowej a w niedziele złapał mnie wilczy apetyt o od nowa się zaczęło
Za 3 tygodnie wizyta u gastrolog

Ja dodatkowo biorę luteine i witaminy z przykazu lekarza Pregna plus i kwas foliowy a to znacznie zaostrza zaparcia :(
 
Do góry