reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

:-)dziewczyny moze znaci jakis sposob zeby pomoc maluszkowi w wycisnieciu gazow i kupy od kilku dni Anulka strasznie sie prezy i cisnie a przytym ulewa juz niewiem jak jej pomoc masuje jej brzuszek kłade na brzuszku a ona biedna i tak sie meczy :-(
 
reklama
:-)dziewczyny moze znaci jakis sposob zeby pomoc maluszkowi w wycisnieciu gazow i kupy od kilku dni Anulka strasznie sie prezy i cisnie a przytym ulewa juz niewiem jak jej pomoc masuje jej brzuszek kłade na brzuszku a ona biedna i tak sie meczy :-(

"Wzdęcie brzuszka u niemowląt jest częstym objawem kolki jelitowej. Jeżeli dziecko jest niespokojne i płacze z powodu wzdęcia brzuszka, możemy mu pomóc wykonując masaż. Pamiętajmy przy tym, żeby wykonywane ruchy były delikatne i zgodne z ruchem wskazówek zegara (gdy patrzymy na leżące na plecach dziecko), jest to bowiem kierunek w jakim odbywa się perystaltyka jelit. Jeśli układamy dziecko na brzuszku, powinniśmy masować w kierunku odwrotnym.

Czasem pomaga uniesienie nóżek do góry. Niemowlę najczęściej oddaje wtedy gazy albo stolec. Jeśli dziecko ma twardy brzuszek, jest niespokojne i dłużej niż zwykle nie robiło kupki, możemy użyć czopka glicerynowego."

Masz jakąś zaprzyjaźnioną położną? Moze zadzwoń o radę. Jest w aptekach sporo specyfików, np infacol, Espumisan dla maluszków w kroplach. Ja stosowałam infacol i kładzenie na brzuszku ale kubuś miał sporadycznie kolki i zdęcia.
 
Ja jestem na etapie walki z kolką już od dawna. U nas kropelki zawierające simethicon nie działają. Teraz próbujemy wodę koperkową, jak na razie jest postęp, gorzej tylko z aplikacją tej wody bo niedobre to świństwo jest strasznie. :zawstydzona/y:
Woda koperkowa działa wiatropędnie, więc mogłaby pomóc w zrobieniu kupki. Można ją jednak stosować dopiero po ukończeniu 1 miesiąca.
 
dziekuje ciezko mi patrzec jak ból ciagle ja wybudza a wszystkie aptekowe rzeczy sa od 1 miesiaca:-(bedziemy masowac
 
dziekuje ciezko mi patrzec jak ból ciagle ja wybudza a wszystkie aptekowe rzeczy sa od 1 miesiaca:-(bedziemy masowac

I znów okazuje się, że dobrze zagladac na BB... mój Szymonek też ma kolkę, a ja płaczę razem znim, bo nie umiem mu pomóc.
Byłam dzisiaj w aptece i niestety wszystkie specyfiki są od 1 miesiąca... cóż musimy toprzetrwać

jutro jedziemy do świetnego pediatry, żeby go zobaczyła i zbadała,
A Ty Nati do jakiego pediatry chodzisz??
 
Wkladek uzywam bella i J&J i uwazam,ze J&J sa lepsze.

Nati na wzdety brzuszek mozesz kupic w aptece PLANTEX -ekstrakt z kopru wloskiego, mozna stosowac od 2 tygodnia, zawiera tez glukoze wiec raczej jest smaczny (Ania bardzo chetnie to pije) ale zawiera tez laktoze ( nie wiem po co) wiec chyba ostroznie u dzieci ze skaza bialkowa.
Ja uzywam Espumisanu i uwazam,ze jest dobry.Podalam go Ani zanim skonczyla miesiac.Uwazam,ze to jest bardzo bezpieczny lek, nie wchlania sie z przewodu pokarmowego a jak widzialam jak cierpi to stwierdzilam,ze mniejsze zlo podac jej krople niz ogladac jak ja boli brzuszek.
Oprocz tego mozesz sama pic herbate z kopru taka z herbapolu np.
Dalam kiedys Ani herbatke z kopru Hipp,ale nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy wina herbatki ale akurat wtedy po jej wypiciu Ania miala kolke.

U Ani pojawila sie straszna wysypka na twarzy i na szyi.Lekarka wczoraj byla i zalecila masc sterydowa, wapno w syropie i oilatum krem ale jak na razie nic nie jest lepiej a nawet sie zastanawiamy czy nie ma wiecej tych zmian. A na dodatek dzis byla bardzo placzliwa i dopiero o 21 spokojnie zasnela.
 
Witam,
u nas na razie bóle odpukać są sporadycznie ;-) A przy Wiktorze na ból brzuszka stosuje od samego początku Infacol i jestem bardzo zadowolona. jeszcze nigdy mnie nie zwiódł. A Espumisan próbowałąm kilka razy i n aWiktora nie działą tak dobrze. Podejrzewam że jest poprostu słabszy.Co do sposobów to dobra jest jeszcze suszarka i ciepła pieluszka kładziona na brzuszek. Życzę powodzenia;-)
 
dziewczyny moj alanek kolek nie ma,ale kupki nie robil od 4 dni,jak wasze dzieci robia czesto kupki,kiedys maluch dawal w kazda pieluszke,a teraz cisza.....
 
o matko, a juz myslalam, ze tylko ja placze razem z moim synkiem. wczoraj bylo apoogeum. juz nie wiedzialam jak mu pomoc na ten brzuszek. nawet suszark juz nie dzialaa. na rekach jak zasnal to spal, a jak tylko go kladlam to wyl. ale wlasnie wczoraj po konsultacji z polozna kupilismy PLAnTex, od 2 tyg mozna stosowac. zobaczymy. dzis rano juz byla kupka a wczoraj nie i baczki ida. ale zwykle placze po poludniu, wiec sie okaze za kilka godzin. biedne te maluchy. czy to moze miec zwiazek z nasza i tak juz delikatna dieta?
 
reklama
Do góry