reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i maluchów

Dziś się dowiedziałam że synek koleżanki ma poważną niedokrwistość kto wie czy na przetoczeniu się nie skończy, do tego jakieś lekkie zapalenie ucha i coś z jelitami ma jakąś bakterię której nie potrafią zidentyfikować.

teraz dopiero wyszła niedokrwistość :-(?

Kurcze, ja robię badania krwi co miesiąc, co prawda ze względu na poziom eozynofili, ale przy okazji mam cała morfologię z rozmazem + żelazo.

Nadal trzymam kciuki, mam nadzieję, ze wszystko szybciutko wróci do normy !
 
reklama
teraz dopiero wyszła niedokrwistość :-(?

Nie miał już wczesniej ale nie tak zaawansowaną niby dostał witaminy ale zamiast się poprawić to się pogorszyło. Jej wina że nie sprawdziła po miesiącu morfologii tylko się litowała żeby go nie kłuć no a teraz go kłują w szpitalu dziecko już jest wyczerpane tymi wszystkimi badaniami.:-(
 
Hej dziewczyny! Nie wiecie jak to jest z tą trzydniówką? Kiedy można zacząć wychodzić z małym na dwór. W poniedziałek mieliśmy wyjechać na urlop, ale Oli się rozchorował -diagnoza trzydniówka. Dziś ma już wysypkę i lekarka mówiła, że to już koniec choroby. Boję się jednak gdzieś z nim jechać, żeby go nie doprawić. Macie jakieś doświadczenia z tą chorobą?
 
w temacie niedokrwistosci: moj Bąbel mial od urodzenia bo urodzil sie maly i niechetny do jedzenia, no i bakteria w moczu. ciezko mu bylo z niej wyjsc. kiedy skonczyl 3mies dostalam od lekarki hemofer (4krople po 2 razy dziennie), cebion, cebion multi (tak standardowo) i jeszcze jakies tabletki (nie pamietam nazwy). mial wszystko brac do skonczenia 6 mies czyli minimum 3mies. po 4mies zaczelam mu dawac warzywka i owoce i pod koniec 4 mies po niedokrwistosci nie bylo sladu :-) lekarka byla zaskoczona i odlozyla mu dodatkowe witaminki. tak ze moze u nas nie bylo to tak krytyczne ale tylko dzieki temu ze w prokocimiu Bąbel mial co chwila badana krew i widzieli ze ta niedokrwistosc zalicza sie do leczenia. u nas w szpitalu to zbagatelizowali.
 
Hej dziewczyny! Nie wiecie jak to jest z tą trzydniówką? Kiedy można zacząć wychodzić z małym na dwór. W poniedziałek mieliśmy wyjechać na urlop, ale Oli się rozchorował -diagnoza trzydniówka. Dziś ma już wysypkę i lekarka mówiła, że to już koniec choroby. Boję się jednak gdzieś z nim jechać, żeby go nie doprawić. Macie jakieś doświadczenia z tą chorobą?

Po trzydniówce nie ma powikłań, to chyba najlżejsza choroba wieku dziecięgo, a tym bardziej nie da sie jej "przeziębić" :) Spokojnie można wychodzić na spacer, a tym bardziej jak już jest wysypka to z pewnoscia nie ma zadnych medycznie udowodnionych przeciwskazan :)
 
Hej dziewczyny! Nie wiecie jak to jest z tą trzydniówką? Kiedy można zacząć wychodzić z małym na dwór. W poniedziałek mieliśmy wyjechać na urlop, ale Oli się rozchorował -diagnoza trzydniówka. Dziś ma już wysypkę i lekarka mówiła, że to już koniec choroby. Boję się jednak gdzieś z nim jechać, żeby go nie doprawić. Macie jakieś doświadczenia z tą chorobą?
my tydzień temu przechodzilimsy 3 dniówke wiec jak juz ma wysypkę to koniec choroby wiec spokojnie na spacer mozesz wychodzic, ja jak dostał gorączkę niewiedziałam ze to 3 dniówka i poleciałam do osłuchania ale wszystko ok
 
No ja też go sprawdzałam nawet dwukrotnie okazało się jednak, że to trzydniówka. Teraz wygląda jak mały kosmita cały w różowe plamki. Urlop niestety spędziliśmy w domu:) z dzieciakami nic się nie da zaplanować na 100% ...
 
reklama
Do góry