reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wysoka prolaktyna a niski progesteron

Dołączył(a)
9 Sierpień 2021
Postów
5
Hej,
W lipcu robiłam badania krwi i wyszła mi prolaktyna 28,7 (norma laboratorium to 23,3) a progesteron wyszedł mi 0,35 w 19 dc. Czy któraś z Was miała podobnie? Staramy się już od kilku miesięcy i obawiam się, że to może być przyczyna. Jestem umówiona do endokrynologa oraz ginekologa, jednak chciałam się dowiedzieć co Wy stosujecie i jak sobie radzicie :)
 
reklama
Hej, progesteron najlepiej jest badać 7-8 dni po owulacji, inaczej może wyjść niski :) Czy wiesz ile dni po owu byłaś? Jeśli nie, a cykle masz regularne, to od liczby dni odejmij 7 dni i wyjdzie Ci dc w którym powinnaś zrobić badanie (zazwyczaj 7 dni przed miesiączką jest najwyższy).
 
Hej, progesteron najlepiej jest badać 7-8 dni po owulacji, inaczej może wyjść niski :) Czy wiesz ile dni po owu byłaś? Jeśli nie, a cykle masz regularne, to od liczby dni odejmij 7 dni i wyjdzie Ci dc w którym powinnaś zrobić badanie (zazwyczaj 7 dni przed miesiączką jest najwyższy).
Właśnie to jest największy problem, bo mam bardzo nieregularne cykle. W sierpniu na przykład miałam dwa razy miesiączkę :( 3 dni po badaniu krwi dostałam miesiączkę
 
U mnie prolaktyna była prawdopodobną przyczyną niepowodzeń - po drugim cyklu z dostinexem się udało, po 11 cyklach starań ;) Polecam wizytę u endokrynologa, podwyższona prolaktyna często idzie w parze z podwyższonym testosteronem i nieprawidłowym TSH
 
Ja miałam wysoka prolaktynę, po 6 miesiącach starań zaczęłam brać tabletki na zbicie i po kolejnych 6 się udało 🙂 ale generalnie tak, za wysoka prolaktyna może utrudniać zajście chociaż też nie można powiedzieć że to antykoncepcja 🙂
 
Hej,
W lipcu robiłam badania krwi i wyszła mi prolaktyna 28,7 (norma laboratorium to 23,3) a progesteron wyszedł mi 0,35 w 19 dc. Czy któraś z Was miała podobnie? Staramy się już od kilku miesięcy i obawiam się, że to może być przyczyna. Jestem umówiona do endokrynologa oraz ginekologa, jednak chciałam się dowiedzieć co Wy stosujecie i jak sobie radzicie :)
Ja prawie rok starań i nic, zrobiłam prolaktyne i miałam wynik ponad 30. Dostałam tabletki, i na drugi miesiąc już zaszłam w ciąże. Wiem ze prolaktyna bardzo utrudnia niektórym zajście w ciąże, przez to ze prolaktyna jest wysoka to dopamina jest niska
 
reklama
Do góry