reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatwardzenie u malucha

Masz racje, ja karmilam piesia i butla na raz :tak: Moze to dlatego...
A czy Ty wypijasz min. 2 litry plynow dziennie? Od tego tez zalezy konsystencja Twojego mleczka.
A tu masz artykul o dopajaniu
Rodzina / Niemowlę / Zdrowie

Co do podawania butli to ja przez dlugi czas dawalam jej piers i putle i wcale nie bylo tak, ze preferowala butle i nie chciala juz cyca ;-)
 
reklama
wypijam ok 2,5 - 3 litry dziennie (czasem więcej) bo inaczej to pokarmu miałabym tyle co kot napłakał
 
I jak? Kupka byla?

Sprawdzilam do zalecan lekarzy nt. karmienia (jak karmilam tlyko piersia) - mialam dopajac w upaly sama przegotowana woda tyle ile dziecko bedzie chcialo wypic.
 
hej, była, ale po ćwiartce czopka przy pomocy zgiętych nóżek
kurcze, tyle ile dziecko chce? Michał póki co nie ma umiaru;-)
 
Kurcze, przykro mi, ze herbatka nie pomogla - u mnie byla niezawodna... :-(
Ale nie poisz go chyba na glodniaka? ;-):-)
 
nie, no co ty;-) tak to by pewnie wiadro wypił i jeszcze by nie miał dość:-p ale ogólnie rzadko dostaje coś poza cyckiem
 
Kachasku witaj. Zajrzałam na ten wątek poniewaz od paru dni mamy z córeczką problem z kupką. Parę razy podałam czopek glicerynowy i problem z głowy ale wolałabym nie przyzwyczajać jej do czopków. Mam herbatkę Hippa rumiankową i koperkową ale ona za bardzo nie chce ich pić, albo nie umie (karmię piersią). Sama zaczęłam pić tą herbate. Ale piszecie o tej ułatwiającej trawienie będę musiała ją kupic i wypróbowac, bo nie ma nic gorszego niż patrzeć jak się dziecko męczy.
 
Kotku na Miśka póki co ta ułatwiająca trawienie nie działa:no: a jemu herbatki nie przeszkadzają, pije każdą bez problemu. dzisiaj minął drugi dzień bez kupki, cały czas masujemy brzuszek, podaję mu debridat i lakcid wg zaleceń pediatry, no ale poczekam jeszcze te 2 dni, a potem jak nie będzie kupki to chyba znów czopek, a w poniedziałek ZNÓW zawitam w przychodni. w końcu lekarka nie będzie mogła na mnie patrzeć, ale mam to gdzieś. nie będę spokojnie patrzeć, jak moje dziecko się pręży i płacze:no:
 
reklama
Mnie lekarka mówiła żeby dużo na brzuszku kłaść wtedy lepiej jelita pracują. Moja mała pręży się za to cały czas. Stęka okropnie ale nie płacze, Kupke ma często ale jak na moje oko za duże ma te wzdęcia chociaż na espumisanie jest.
 
Do góry