reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Nikula nic nie doradzę, kupiłam antyalergiczną dużą kołdrę (cienką) i z niej zrobiłam kołderkę, poduszeczkę, rożek i ochraniacz na szczebelki. Poszewki też uszyłam sama, więc o pościelach dostępnych na rynku pojęcia nie mam...
 
reklama
MamoEmilki na mnie pewnie staniki tez będą za duże niby te C teraz noszę ale to są pewnie większe, ale wzięłam 2 bo nie mam ich gdzie kupować

Ps pisałam na ogólnym, ale napiszę też tu, jak duża będzie wasza torba do szpitala, może być taka mniejsza podróżna??
 
Nikula ja mam jakas antyalergiczna ale co jest dokladnie w srodku nie pamietam. Teraz i tak jej nie uzywam bo malutki spi na plasko pod kocykiem a jak sie ochlodzi to spiworek. Posciel standardowa jak dla mnie jest do lozeczka za duza a na duze lozko za mala.

Co do stanikow mi sie rozmiar pod biustem gwaltownie zmniejszyl ale rozmiar biustu jest ogromny. Dzisiaj karmiac Tomcia stwierdziłam że pierś mam większą od jego głowki. A główkę synek ma całkiem sporą 34cm w obwodzie a przy piersi wydaja się ona malutka ...

Ona_mika ja miałam dokładnie 3 torby - na wejście - woda, koszula dla mnie klapki, szlafrok, dokumenty, rzeczy dla męża, ręcznik papier ...
Druga to była normalna walizka podrózna - najwygodniej mi się w niej później odnależć bo ma dużó kieszonek jets większej torby podróznej i osobno spakowałam ciuszki maluszka aby mieć je w jednym miejscu spakowane. Torba dla maluszka w sumie weszła mi do dużej walizy ale w szpitalu nie miałam problemów ze zlokalizowaniem potrzebnych rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Ona_Mika ja mam dużą torbę podróżną z dużą boczną kieszenią i taką płaską jedną. Wszystko dla mnie i dla maluszka tam się zmieściło. Rzeczy dla męża zabierze sobie w swój plecak taki mały. Torba ma klapkę na suwak co jest bardzo wygodne bo można ją całą otworzyć i do wszystkiego jest dostęp. Po załadowaniu w sumie wyszła lekka ta torba bo dużo w niej podkłądów pieluch itp ale i tak wzięłam tylko po trochu wszystkiego. Jak będzie brakować to mąż ma mi donosić w następnych dniach. Rzeczy na wyjście też będą przygotowane czekały w domu.
 
Nikula ja mam posciel mini mini i uwazam, ze jest fajna.Feretti kosztuje tyle co Mini mini ale bez wypelnienia i mysle ze są gorsze wzory:)Rzecz gustu. Mysle ze wypelnienie, az takiego znaczenia nie ma.Kazde ma certyfikat i spelnia wymogi inaczej by nie byly na rynku.
 
bardzo dawno nic nie wklejalam do tego watku.... wiec zrobie to dzisiaj. oczywiscie nie zalacze calej Kubusiowej wyprawki ale podstawowe rzeczy:-)

1. Wozeczek Kubusia - w groszki, bo synus od urodzenia elegantem bedzie;-), model PegPerego







zaleta wozka jest to ze ma maly stelarz ktory zmiesci sie w aucie (bede tam go trzymac aby nie znosic z 4 pietra) oraz leciutka gondolke ktora bez problemu moge nosic po schodach z gory i w dol:tak:

2. Lozeczko Kubusia i karuzelka... (celowo ujelam kawalek lozeczka, bo w srodku byl straszny balagan:-p) Asiu poprosze o instrukcje obslugi jak zamiast akumulatorkow zainstalowac ladowarke do fishera;-)


3. Komplety poscieli, juz nie moge sie doczekac az zobacze lozeczko w nie ubrane...




4. Plastikowe drobiazgi: smoczki, gryzaki, butelki, lyzeczki, pojemniczki, kremiki itp...


5. Moj ulubiony rampers - to co Tygryski lubia najbardziej:-D


6. Kubus tez bedzie wiernym kibicem...


7. Miejsce Kubusia musi byc podpisane:-)


brakuje tylko kilku kosmetykow... Trzeba jeszcze powiesic kolorowe obrazki, zalozyc posciel, wyprac pluszaki i bedzie ok:))
 
Aniu - rewelacja! Kubusiowo-hubercikowe prezenty świetne - komplet z rożkiem powalający, o tygryskowym rampersie z czapeczką nie wspominając... ależ musieliście mieć dzisiaj emocji!!

Ja dołączam się do prośby o wskazówki odnośnie do karuzeli; mamy taką samą:)
 
Aniu zakupy super. Widzę że teściowa stanęła na wysokości zadania...
A Kubuś będzie brykał oj brykał ....Widze że karuzelkę już skręciłaś...ciężka jest w całości?

I ja tez dołączam o instruktarz w sprawie karuzelki.
 
Chwalicie się chwalicie to i ja sie pochwalę.
Po długich rozważaniach postanowiłam że kupie używany wózek. Cały taki zestaw co kupiłam w sklepie nowy kosztowałby ponad 3000zł a ja za wszystko dałam 1300. Firma bardzo dobra - bebe confort. Gondola jest super bo profilowana od wewnątrz, ma twarde rączki wysuwane z boków, sama jest twarda więc moze służyć jako fotelik samochodowy dla maleństwa (ma atesty i instrukcję jak ją zamontować w samochodzie) i może też służyć jako kołyska. Dodatkowo posiada wentylację. Siedzisko spacerowe jest obszerne i bardzo miękkie. Stelaż chromowany prezentuje się naprawde super, po złożeniu stoi sam, koła mają trójstopniową twardość zawieszenia, posiada bardzo duży kosz na zakupy. Wszystkie części wózka łącznie z fotelikiem można bardzo łatwo wpinać i wypinać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Stelaż dodatkowo posiada podium dla starszego dziecka do stania. Ja wózek kupiłam w bardzo dobrym stanie, jedynie wnętrze gondoli było zmehacone ale wygoliłam golarką do ubrań i jest jak nowe. Jestem bardzo bardzo bardzo zadowolona z zakupu - serdecznie polecem ten wózek bo to wózek dla wymagających. To moja wygrana aukcja z wózkiem
Bebe Confort gondola,siedzisko,fotelik +GRATISY (376800842) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Do góry