reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

reklama
anilek dziękuję za opinię - jestem ciekwawa jak inne mamy się na to zapatrują. Dla mnie podstawowe maksimum to 2-3 zmiany pościeli + prześcieradła i ochraniacz.
 
A ja przymierzałam się do zakupu nosidełka/leżaczka a tu niespodzianka... wczoraj mi kuzynka kupiła o taki:
_T2eC16hHJHYE9nzpgImbBRQ0IsNPhg_60_3.jpg

A więc kolejny zakup z głowy:)))
 

Załączniki

  • _T2eC16hHJHYE9nzpgImbBRQ0IsNPhg_60_3.jpg
    _T2eC16hHJHYE9nzpgImbBRQ0IsNPhg_60_3.jpg
    34,2 KB · Wyświetleń: 38
Smile super prezencik :-D Ja na swój dalej poluję - zastanawiam się nad nówką lub używanym.. Z drugiej strony muszę zapytać mamy i innej dalszej lub bliższej rodzinki, czy np nie chce jakiegoś prezenciku Tymkowi zrobić jak się urodzi, bo wtedy zamiast pierdół możemy chcieć taki praktyczny wynalazek :-)
 

Załączniki

  • 6e6b994a9ee28eecmed.jpg
    6e6b994a9ee28eecmed.jpg
    30,9 KB · Wyświetleń: 32
Fioletowa, ja jak zwykle ze sprawa do Ciebie :) Przepraszam, ze tak Ci truje, ale masz podobne do mojego podejscie do wielu spraw, ale zdecydowanie wyprzedzasz je doswiadczeniem :)

Doradz mi prosze, jakie pieluchy wielorazowe warto kupic na poczatek tej przygody? Nie mam w swoim otoczeniu nikogo z wielorazowkami, wiec nie mam sie kogo poradzic, dopytac co, jak i dlaczego.

spoko, nie ma sprawy


anisiaj, pytanie co prawda nie do mnie,ale mogę ci poradzić na poczatek lekturę stron pieluszkarnia.pl,wielorazowo.pl,kraina pieluszek.pl,itp. Tam wszystko jak krowie na rowie jest,nawet podane zestawy poczatkowe-przykładowe.Wg mnie dla noworodka-jesli planujesz od poczatku wielorazówki-sprawdza się stara dobra tera i otulacz,potem przejśc na co się chce.Z chłonnością pieluch nie ma co fantazjowac,bo nowodzidzia i tak sie przebiera megaczęsto,więc bóg wie co nie jest potrzebne.No,ale moze niech się wypowiedza inne mamy :)

Dołączam się do pytania do fioletowej :)

zgadzam się z wenusjanką - ja dokładnie przestudiowałam pieluszkarnię, tam sa pokazane różnice pomiędzy poszczególnymi typami pieluszek

a druga rzecz to jakim dysponujecie budżetem - bo najmniej skomplikowane pieluszki to te all-in-one, ale one są drogie - zakłada się je jak pampersy i ściąga jak pampersy, nic nie trzeba wkładać ani składać

inne opcje to kieszonki, formowane i składane - każda ma swoje plusy i minusy - chyba najtańszą opcją są składane z otulaczem

ja w poprzedniej ciąży dysponowałam większym budżetem niż teraz i kupowałam z myślą, że będę ich używać przy conajmniej dwójce dzieci, dlatego skusiłam się na komplet all-in-one, trafiłam na dodatek na promocję, w sumie wydałam na pieluchy ok tysiaka [co na początku szokuje, ale jak się pomyśli, że przy np. pampersach wydaje się ok 150 zł miesięcznie, to przestaje robić takie wrażenie]
poza tym patrzyłam by kupić w uniwersalnym rozmiarze - tj takie które założę i noworodkowi i dwulatkowi - więc raz kupiłam pieluchy i nie martwiłam się że dziecko wyrośnie

wydaje mi się, że otulacze też można kupić w takiej wersji - tj "rosnące" dzieckiem i tylko wkłady dopasowywać

ja jeszcze dla mam które chcą chodzić z niemowlakiem na basen polecam wielorazowe majtki do pływania - nie trzeba przy nich używać pieluszek do pływania [które są bardzo drogie]
ja na początku używałam tych jednorazowych, ale potem odkryłam bambino mio i w sumie korzystaliśmy z dwóch kąpielówek [różne rozmiary] przez ponad 2 lata

a tu np pływaczki PIELUSZKI WIELORAZOWE | Pływaczki | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Wielorazowe - Chusty - Nosidła


smile super prezent
 
anisiaj- w sprawie pieluch to jak dla mnie dobry zestaw (tani) to wkład+otulacz, tylko przy noworodku otulacz często kupka sie brodził i trzeba brać następny
bardzo fajne wkłady to te, jak dla mnie lepsze od tetry bo przy drobnym dziecku pupa jest olbrzymia, nie wszystko ładnie sie prezentuje a body często dopiąć się nie da, teraz dokopie sobie takich z 10-12
wkładki wkłady pieluszki wielorazowe z mikrofibry (3089127342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
przy noworodku potrzeba ok 12 dziennie, ja np. piorę co 3 dni
do tego otulasz, ja miałam różne polecić mogę Filp, imsevimse, Close Parent- ale ten dla dziecka 6kg+
Ja mam jeszcze ok 12 kieszonek, głównie charlie banana i 10 formowanek totsbots, wszystkiego na gotowo ok, 50 mozliwosci teraz spokojnie starczy mi na 4 dni ale nie chce ich tak długo trzymać, piorę po 3-3,5 dnia zależny jeszcze od pogody

fioletowa
- pływaczki są super, my dostaliśmy takie na chrzciny
Strój Kąpielowy Czerwony, Bambino Mio
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry