reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i przygotowania torby do szpitala.

Mi siostra napisała 3 dni temu, że kupiła mi laktator Tomme Tippie. Cieszę się,choć powiem szczerze, że osobiście nie planowałam kupić przez rozwiązaniem bo nie wiem, czy byłby to zbędny wydate, czy osateczność bo bardzo bym chciała karmić piersią. Ale jeżeli ona się zaoferowała, a nawet już kupiła to super. Zawsze jest dobrze mieć w razie "w" zwłaszcza, że nie nie wyszczupliło się swego portfela... ;-)
 
reklama
ja kupiłam ręczny lovi canpola ale ten taki z klamką przy butli a nie z gruszką... zobaczymy czy wystarczy bo u mnie to niezbędny wydatek... dałam 120 zł za niego... mam nadzieję że elektryczny nie będzie potrzebny ale go nie wykluczam potem...
 
Ja kupiłam ręczny Tufi za 50 zł z groszami. Rozmawiałam dzisiaj z położną i powiedziała, żeby laktator zabrać do szpitala, bądź jak już torba będzie pełna, to zawsze M.dowiezie.
 
u nas to nawet mogę sobie zażyczyć dania wegetariańskie :-D mam tylko wspomniec o tym przy przyjeciu :cool2:
No no ale luksusy ;-)

A ja się obudziłam że kapci nie mam...:confused2: i muszę iść kupić jakieś milusie fajniusie żeby potem sobie wygodnie zwiedzać szpital:-D:-D
Moje już spakowane ;-)

Ja mam od wczoraj, pożyczony, elektryczny :szok: - nawet się go nie spodziewałam :-D:-D razem z fotelikiem do samochodu przyjechał od szwagra żony :-D:-D sama bym chyba nie kupiła... No i mam możliwość pożyczenia jeszcze ręcznego.
Ja też mam pożyczony ale ręczny;-)

Właśnie tak myślałam zrobić, a powiedzcie mi: czy macie laktatory te ręczne na pompkę czy elektryczne?
Ja mam ręczny z wajchą nie wiem jak to się fachowo nazywa :shocked2:
 
dziewczyny wiem, że z tym wege żarciem to brzmi jak luksusy..ale to polega tylko i wyłacznie na tym, ze firma cateringowa obsługujaca szpital po prostu przywiezie porcje posiłków nieco innych i już..do dzis mnie to fascynuje..jak to mozliwe, że prywatny szpital w którym mam rodzić..nie bierze ode mnie nic za poród, bo ma podpisana umowę z NFZ..a szpital..no bajka..zero zapachu szpitalnego, pokoje jak w hotelu..a co do sztućców..to same położne..zawijają je w serwetki, zeby było ładnie i z klasą..powaznie..
tak to jest u prywaciarza..


jak tak ma wyglądac słuzba zdrowia to jestem za prywatyzacją :-)


co do laktatora..mój faworyt to medela..mini electric..i jak pojawi się taka potrzeba..kupię na allegro..(AbEjA ;-)) po porodzie
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny tak czytam laktator to właśnie przy karmieniu piersią, jak się zamierza butelką to on zupełnie nie jest przydatny. Piszę to bo dużo dziewczyn pisze, że nie wie czy kupować bo zamierza karmić piersią.
Laktator nie zawsze się przydaje, jak nie zamierzamy odchodzić od dziecka 24 godziny na dobę i nie dopadnie nas żaden kryzys piersiowy to się nie przyda.
Ja wiem, że na początku po pierwszym porodzie miałam problem z przystawianiem i laktator mi pomagał, w dodatku mały dostał żółtaczki i musiałam odciągać, bo nie mogłam go przez kilka dni karmić piersią, a odciągałam, żeby utrzymać laktację. Laktator przydaje się potem jak słabnie laktacja (mi się udawało pobudzić dodatkowo jak były tak zwane kryzysy wzrostowe - wtedy dziecię nagle chce więcej mleczka a piersi się jeszcze nie przestawiły) i zawsze mogłam odciągnąć jak musiałam gdzieś wyjść.
I jak wróciłam do pracy to normalnie 2 karmienia w pracy odciągałam, żeby nie przechodzić na modyfikowane mleko jak najdłużej się da.

Ja nie kupuję na razie sterylizatora i podgrzewacza bo zamierzam karmić piersią jak się da, a wydaje mi się, że to bardziej przy dużej ilości używanych butelek się przydaje.
Ale laktator kupiłam, tylko nie wiem czy go od razu zabierać do szpitala, czy zostawić mężowi do przywiezienia. Teraz mam nieco inne piersi, więc mogę mieć zupełnie inne problemy niż za pierwszym razem.
 
Fajnie w tym Twoim szpitalu:tak: a najgorsze jest to że tak niewiele potrzeba zeby w szpitalu było wygodniej i milej pacjentom:tak: bo przecież chociażby takie sztućce to chwila a jak miło się zabiera do tak podanego jedzonka:tak:

u nas służba zdrowia narzeka a nic nie robi żeby polepszyć standardy:no:
 
shenkoka moge ci sendnąć linki do ludzi z Katowic, co mają na allegro i mozna u nich odebrać (zeby przyspieszyć).
Ja sie waham miedzy medelą mini electric i swing... kurde swing jest połowe droższa... zastanawiam się czy warto... (co na to Twoja położna?:-D a tak btw. ma miły głos).
No i ja zastanawiam się też czy czekać... bo po pierwszej cc były takie problemy...sama już nie wiem..
i wiecie co... wymyśliłam se dzisiaj ze sobie kupie...
KOSZ NA PIELUSZKI- Angelcare Captiva + wkład (749335904) - Aukcje internetowe Allegro
własciwie nie wiem po co mi to, ale jakoś się nakreciłam... odkręćcie mi!
 
reklama
Abejka co do kosza to ja nie kupuje z kilku powodów: po 1 kasa a po drugie nie mam gdzie tego postawić chyba że na głowie:-p bo mamy tak wielką sypialnię:-p a pozatym to zamierzam używać Paklanki które spisują się świetnie i wygodne są i tansze, ale jeśli Tobie się podoba itd to kup sobie a co?? jeśli kogoś stać to niech ułatwi sobie zycie:tak::tak::tak:
 
Do góry