reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

reklama
przed ciaza nic nie brałam nie wiedziałam ze jestem i nie spodziewałam sie ze wogóle jeszcze bede w ciazy ale dobrze jest juz podczas starania sie brac kwas foliowy , a chodze do doktor MUROWEJ na Harcerskiej państwowo nie stac mnie na prywatne wizyty , ale to bardzo miła i delikatna pani duzo kobiet do niej chodzi
 
reklama
powinnaś brać kwas foliowy najlepiej 3 mce przed zajściem w ciążę i przez pierwsze 3 mce ciąży. Później tj w ciąży, jeśli masz dobre wyniki to spokojnie nie musisz brać żadnych suplementów, wystarczy jeść dużo owoców i warzyw. Ze sportem, to zależy jaki uprawiasz. Ja przed zajściem chodziłam na vacu well czy jakoś tak to się pisze oraz na siłownię. Lekarz mi stanowczo odradził, ale to dlatego, że ja się starałam o dzidzię przeszło 3 lata, a wtedy to już bylam porządnie monitorowana i nie chciał, żeby przez mój wysiłek fizyczny coś nie wyszło. W ciąży do samego końca co dzień chodzilam na 2-3 h spacery, w dość szybkim tempie, a od 28 tyg robiłam różne ćwiczenia nie obciążające macicy, bo miałam cukrzycę, więc chciałam spalać cukier. W ciąży jeśli nie masz żadnych problemów to spokojnie możesz wykonywać lekkie ćwiczenia. Jak już Ci się zafasolkuje maluszek to popytasz lekarza, na pewno wszystko Ci wyjaśni. A teraz łykaj 1 tabletkę kwasu foliowego dziennie i do dzieła :)
 
Do góry