reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
Pewnie tak :D

Ech, ciekawe, kiedy Jagodzie wyjdą kolejne zęby. Na razie nic nie widać. Może i dobrze, bo zgrzytania nie lubię ;p
 
U nas ze zgrzytaniem sie narazie uspokoiło naszczęście.Ale teraz Victor próbuje swoje zęby na Rozii i muszę go pilnować coby jej nic nie zrobił.Ostatnio nawet w nos chciał ją ugryźć,och co za dziecko.
 
Uszy też już były a teraz cokolwiek byle by pies.A później mała franca nastawia się jej aby go lizała,już nie wiem o co mu chodzi:confused:
A ze zgrzytaniem Victor zaczął jak miał 7 ząbków to może wszystko przed wami,choć życzę aby was ominęło.
 
A u Ali na razie cisza jak było sześć zębów tak jest. Zgrzytać też przestała. A co do mycia to ja mam taką szczoteczkę silikonową co się zakłada na palec ale muszę zmienić bo Ala mnie gryzie jak jej myję ząbki i myję wodą bo pastę to by chyba połykała.
 
My myjemy Mai zabki szczoteczka odpowiednia dla jej wieku. Narazie myjemy woda ale chyba za niedlugo bedziemy myc pasta.
Nam dentysta powiedzial ze mamy myc pasta od 1 roku (w przypadku Maks tak bylo) najpierw sprawdzil dane dotyczace ilosci fluoru w wodzie dostarczanej do naszego domu. Wyszlo ze jest jego malutko i powiedzial zeby uzywac pasty z mala iloscia tego pierwiastka np Elmex my od poczatku uzywamy, i to ze dziecko bedzie napoczatku polykac paste nic dziecku nie zaszkodzi. Maks napoczatku zjadal ja, jak uczylismy go plukac to na polykal tez wode i nic mu nigdy nie bylo. No i uczylismy uczylismy az wkoncu zakapowal.
 
reklama
No właśnie - wydaje mi się, że połykanie to nie problem, bo pasty mają specjalny skład uwzględniający to.

Ciekawe, jak to jest z fluorem u nas?
 
Do góry