reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
Nam wyrosła pierwsza dwójka i jeszcze zeby było smiesznie to z góry ;)

Ogólnie mamy 16 zabków i to od dobrych 5 miesiecy........
Czekamy na piatki i doczekac sie nie mozemy ;)
 
Adiva wow 5!!! perszingi

Oliwii 5 i to wszystkie na raz wyszły na 2 latka przez to też miała stan zapalny i skończyło się na antybiotyku i wtedy też odrzuciła butelkę, myślałam że po wszystkim wróci ale już nie chciała butli.

Blance wyszły 3 na dole, góra opuchnięta ale dajemy radę.
 
Jak sprawdzacie te piątki? Maja ostatnio marudzi, że ząbek ją boli i łapki zaczęła wkładać do buzi, więc pewnie coś ją zaczyna już męczyć, ale za cholerę nie daje sobie zajrzeć w dziubek, próbowałam sprawdzić, ale dwa razy mnie użarła, więc dałam spokój...
 
Ravenalka - u nas też od jakiegoś czasu było marudzenie i wkładanie łapek do buzi, potem to przeszło, a ja w sumie nie zauważyłam, żeby w okolicach piątek coś jej się działo. A mam taki sposób, że kładę ją na kolanach, tak żeby na pleckach leżała i ją łaskoczę, tarmoszę :) i wtedy śmieje się i szeroko otwiera buźkę i mogę co nieco podejrzeć - tyle o ile ;)
 
No ale przecież Piotrek zaczął bardzo wcześnie ząbkować....;-) Nie wiem dlaczego zęby mu wychodzą tak szybko, ale z drugiej strony się cieszę bo czekam na ten dzien kiedy zęby przebiją, wyjdą w całości i on zacznie spokojnie sypiac....Bo obecnie nam te 5tki ruszyły i jest masakra w nocy....No i wiadomo dlaczego był chory....To dziecko choruje tylko i wyłącznie przez te zęby....:dry:
A jak sprawdzam? Mówie mu żeby zrobił A i wkładam palec....nie ma innej metody bo on aż tak szeroko paszczy nie otworzy żebym sama widziała...Szybko sprawdzam i przy okazji zostaje pogryziona :-D
Za to dwójek nie mamy już prawie w ogole....:dry:
 
reklama
Do góry