reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie u 3,5 miesięcznego dziecka?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed...
Moja córka brała antybiotyk i Nurofen jak miała miesiąc, bo dostała zapalenia ucha. Gorączki nie było ale musiało ją bardzo boleć (z resztą kto miał zapalenie ucha ten wie) bo tylko po przeciwbólowym jadła i to tylko z butelki. Tak naprawdę nie wiadomo jak bardzo boli ząbkowanie. Ja Ci się nie dziwię że dałaś coś przeciwbólowego ale faktycznie następnym razem spróbuj z jakimiś żelami albo po prostu umyj ręce i pomasuj dziąsła, dobrze działają też gryzaki wodne włożone do lodówki. Nie martw sie, zrobiłaś to co uznalaś za najlepsze.
 
reklama
"Najczęstszym błędem rodziców jest myślenie – moje dziecko nie ma gorączki, więc po co mam podawać syrop przeciwgorączkowy?

A te leki przeciwgorączkowe mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (a wyrzynaniu zęba towarzyszy miejscowy stan zapalny). I te cechy tych substancji wykorzystujemy. Dziecko nie musi mieć gorączki, żeby te leki pomogły.

Paracetamol i ibuprofen podajemy w dawkach odpowiednich do wagi dziecka i sytuacji, w akceptowalnej formie (syrop/czopek) i wtedy kiedy trzeba."
To jest cytat ze strony Pana Tabletki, także nie denerwuj się czy dobrze zrobiłaś
 
"Najczęstszym błędem rodziców jest myślenie – moje dziecko nie ma gorączki, więc po co mam podawać syrop przeciwgorączkowy?

A te leki przeciwgorączkowe mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (a wyrzynaniu zęba towarzyszy miejscowy stan zapalny). I te cechy tych substancji wykorzystujemy. Dziecko nie musi mieć gorączki, żeby te leki pomogły.

Paracetamol i ibuprofen podajemy w dawkach odpowiednich do wagi dziecka i sytuacji, w akceptowalnej formie (syrop/czopek) i wtedy kiedy trzeba."
To jest cytat ze strony Pana Tabletki, także nie denerwuj się czy dobrze zrobiłaś
Dziękuję za dobre słowo.
Siedzę teraz i patrzę na synka,czy wszystko w porządku po nurofenie :/
Popadam już w jakąś paranoję...
 
"Najczęstszym błędem rodziców jest myślenie – moje dziecko nie ma gorączki, więc po co mam podawać syrop przeciwgorączkowy?

A te leki przeciwgorączkowe mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (a wyrzynaniu zęba towarzyszy miejscowy stan zapalny). I te cechy tych substancji wykorzystujemy. Dziecko nie musi mieć gorączki, żeby te leki pomogły.

Paracetamol i ibuprofen podajemy w dawkach odpowiednich do wagi dziecka i sytuacji, w akceptowalnej formie (syrop/czopek) i wtedy kiedy trzeba."
To jest cytat ze strony Pana Tabletki, także nie denerwuj się czy dobrze zrobiłaś
Tak przyznaję rację, tylko pamiętaj że Nurofen (jak każdy lek na ibuprofenie) wykazuje głównie działanie przeciwzapalne (lek z grupy NLPZ) a z kolei paracetamol głównie przeciwgorączkowe, dlatego gdy nie ma podwyższonej temperatury lepiej podać Nurofen - oczywiście nie częściej niż co 4h :)
 
"Najczęstszym błędem rodziców jest myślenie – moje dziecko nie ma gorączki, więc po co mam podawać syrop przeciwgorączkowy?

A te leki przeciwgorączkowe mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (a wyrzynaniu zęba towarzyszy miejscowy stan zapalny). I te cechy tych substancji wykorzystujemy. Dziecko nie musi mieć gorączki, żeby te leki pomogły.

Paracetamol i ibuprofen podajemy w dawkach odpowiednich do wagi dziecka i sytuacji, w akceptowalnej formie (syrop/czopek) i wtedy kiedy trzeba."
To jest cytat ze strony Pana Tabletki, także nie denerwuj się czy dobrze zrobiłaś
Od kiedy Pan Tabletka jest medycznym autorytetem :p rozbawiłaś mnie tym. Oczywiście, że Nurofen jest dopuszczalny ale zauważ że od 3mz. Nie bez powodu- ma więcej skutków ubocznych. Ponadto jest rekomendowany jako lek pierwszego wyboru.
 
reklama
Wypił mleczko chociaż po leku?
Co do środków przeciwbólowych zapytaj pediatrę jakich i ile możesz uzywac, to powinno cię uspokoić, czesciowo bo ja mimo 3 dziecka wciaz sie obawiam, taki los matki 😀
 
Do góry