reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

reklama
A u nas jak zębów nie było tak nie ma :( Mała jak była ostatnio u lekarza to dostała takie kropelki Camilia i jak nic po nich się nie ruszy to mamy przyjść po dwóch tyg. Tydzień minął, mała zaczęła się bardziej ślinić na początku, ale teraz znowu cisza :( Oj, zaczynam się coraz bardziej martwić. Słyszalam nawet o nacinaniu dziąsełek :( Tylko że jak patrze to jej ząbki bieleją jakieś 3mm od górnej granicy dziąsła, więc zęby są, tylko nieśmiałe :p
 
elmex dla dzieci jest od 0 do 6 lat, wiec nie rozumiem dlaczego dentystka kazala ci myc tylko woda. Moja dentystka jest bardzo dobry w tym co robi, i tak sie sklada, ze ma wnuczke w wieku dorianka, wiec pytalam jaka pasta i jak czesto. Powiedziala, ze przed spniem wystarczy, zreszta lekarz tez to potwierdzi. Najwazniejsze, zeby przed spaniem umyc. No moj Dorianek w nocy nic nie je i nie pije. Nie wiem jak to jest z dzieciaczkami ktore w nocy siorbia jeszcze mleczko.
A no i lekarz powiedzial ze juz fluoreten- takich tabletek przyswajajacych wapn nie musze mu dawac, jak mu zabki myje
 
Mój krasnal ma już 4 zęby (jedynki), ale nie myjemy. NIe wiem kidy będzie to możliwe. Po cwiczeniach z wibratorami logopedycznymi i sczoteczkami (na odwrażliwianie jamy ustnej) nie jest taki chętny na manipulacje w ustach. Ale poowolutku ćwiczymy gryzienie chrupek kukurydzianych więc mam nadzieję, ze niedługo i Frankowi wjadę ze szczoteczką do paszczy:)
 
Dziewczyny u nas nic nowego. Mamy tylko 2 ząbki na dole. Nie widać żadnych innych. W czwartek idę na szczepienie to zagadnę lekarkę o te zęby - coraz bardziej się tym martwię...
 
elmex dla dzieci jest od 0 do 6 lat, wiec nie rozumiem dlaczego dentystka kazala ci myc tylko woda. Moja dentystka jest bardzo dobry w tym co robi, i tak sie sklada, ze ma wnuczke w wieku dorianka, wiec pytalam jaka pasta i jak czesto. Powiedziala, ze przed spniem wystarczy, zreszta lekarz tez to potwierdzi. Najwazniejsze, zeby przed spaniem umyc. No moj Dorianek w nocy nic nie je i nie pije. Nie wiem jak to jest z dzieciaczkami ktore w nocy siorbia jeszcze mleczko.
A no i lekarz powiedzial ze juz fluoreten- takich tabletek przyswajajacych wapn nie musze mu dawac, jak mu zabki myje

no i widzisz... mieszkasz w innym kraju - my takich tabletek dzieciom nie dajemy... a moja pasta choć nazywa sie tak samo jak Twoja w opisie ma od 1 do 6 lat... moze dlatego dentysta powiedzial zeby zaczac myc pasta kolo roczku...

poza tym mycie ząbków takim maluchom ma chyba na celu wyrobienia nawyku - bo niby czemu moje zeby potrzebuja 2-3 myć dziennie a te malusie ino 1???
Monika lubi "gilanie" ząbków - śmieje sie przy tym jak dzika :-) ale mnie jednak martwi to ze tej pasty nie wypluwa i ze nie umiem jej paszczy wypłukac :-(
 
reklama
Dziewczyny u nas nic nowego. Mamy tylko 2 ząbki na dole. Nie widać żadnych innych. W czwartek idę na szczepienie to zagadnę lekarkę o te zęby - coraz bardziej się tym martwię...

zylcia, dlaczego?
Tomasz też w dalszym ciągu na stanie ino dwa ząbki ma. I nie powiem, bo wyczekuje juz reszty ekipy:-p, ale żebym się jakoś mocno tym faktem martwiła, to nie... Dr na szczepieniu też nic nie mówiła, ze to jakiś problem, więc po prostu czekamy.
 
Do góry