reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

Witam :)
Mam przekochaną 2 - latke oczywiscie najmadrzejszą na świecie;) Ale... mam pytanie;) Mój mąż zrobił nam prezent, zaprosił mnie i małą na magiczny koncert Disneya - na początku bardzo sie ucieszyłam ale teraz sobie tak myslę że po I: mała ma tylko 2 latka czy wysiedzi?, po II: to bedzie w sali Kongresowej, czy nie za dużo ludzi tam dla niej będzie?
I własnie z jednej strony się na to cieszę a z drugiej martwie się jak moja mała się tam odnajdzie. Jakie są Wasze doświadczenia?
 
reklama
No a jak się bawić z 7-tygodniowym szkrabem? Mata, karuzela, leżaczek, masaże, leżenie na brzuszku, śpiewanie, mówienie do dziecka...może macie jakieś inne pomysły? :happy:
 
A mój synuś (prawie 6 miesięcy) uwielbia kiedy go podnoszę powyżej siebie. Wtedy tak chichocze, że aż mi łzy czasami wychodzą ze szczęścia!
 
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się ,że dziecko, które ma osiem miesięcy nie powinno jeszcze oglądać telewizji. Ja ze swoją Jagódką słuchamy często muzyki, tańczymy( Jagódka jeszcze nie chodzi ale trzymam ją na rękach a ona uwielbia jak się :poruszamy w takt muzyki)
 
Moja Nunia ogólnie jest poważnym bobasem (11 m-cy)i strasznie trudno ją rozśmieszyć. Ale jest kilka sposobów na zabawę:
- wysypywanie ciuszków na podłogę i mamlanie, przewracanie, potrząsanie nimi, zakładanie na głowę
- uciekanie przed wilkiem (w tej roli tata)
- gonienie za mamą na czworaka (mama też w tej pozycji)
i generalnie aktywne zabawy ekstremalne- podrzucanie, łaskotanie...
 
No super, fajnie, ładnie, ale.... piszecie o dzieciaczkach 8, 9-miesięcznych, a może poradzicie mi jak zabawić się ze znudzoną 4,5-miesięczniczką?
Mata się jej znudziła, fotelik też niezbyt ją pociąga, sama jeszcze nie umie siedzieć, o raczkowaniu nie wspominam... Cały boży dzień na rękach - nikt tego nie wytrzyma...
 
reklama
Spróbuj zrobić jej teatrzyk: chowające się maskotki, albo nawet zwykłe rękawiczki i czapki; Ksenia leżąc na brzuszku lubiła oglądać książeczki; mąż często z nią ćwiczył- leżała na pleckach, a on robił pompki. Możesz jej robić nóżkami rowerek, robić "patataj" na kolanach, może polubi też zabawy rączkami: "sroczka kaszkę warzyła", "grzyby w lesie rosły". Mam gdzieś na kompie zapisane te zabawy- mogę Ci wysłać. Jak byliśmy we dwoje to robiliśmy jej huśtanie na kocu- uwielbia to do dziś. No i oczywiście podstawowa zabawa- robienie samolotu do lustra (no ale to na rękach:) ). Powodzenia :)
 
Do góry