reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki

reklama
Ja dwa lata temu mojemu 5 letniemu synowi kupiłam w Stanach japońskie klocki LaQ, były zupełnie inne niż tradycyjne. Syn dosłownie wpadł w wir układania zaskoczona reakcją wyczytałam w internecie że mają niesamowity wpływ na rozwój intelektualny dziecka. W zeszłym roku przypadkowo trafiłam na klocki tej firmy będąc na nartach na Słowacji. Szukałam w polsce na allegro ale zupełnie nic. Czy ktoś może ma jakiś namiar albo informację czy jest w polsce ktoś kto sprowadza te klocki z Japonii ? Chciałabym kupić synowi jakiś ciekawy zestaw. Proszę o informację na priv.
 
Dziękuję za informację, pochwalę się nawet że już tam zadzwoniłam pomarudziłam i choć jeszcze nie sprzedają pan obiecał że wyśle mi zestaw który chciałam. Jeszcze raz dziękuję za informację.
 
Stanowcze nie!!
My dostałyśmy kiedyś tą żyrafke jak dla mnie zabawka totalnie bezużyteczna wszystkim się bawią a koło tego przechodzą tylko
zyrafa fisher price w kategorii Zabawki - znajdź i porównaj ceny w Nokaut.pl
W dodatku cena też nie jest niska,z fisher price mamy dużo zabawek ale to firma raczej przereklamowana zabawki są dobre na 2-3dni i koniec.

Wole kupić zabawki "inteligentne" np. firmy Quercetti dziewczyny szaleją za tymi układankami
Zabawki - Quercetti ceny, recenzje i specyfikacje
 
U mnie furorę robią bum bum rurki, mała wręcz oszalała na ich punkcie. Garnki i pokrywki poszły w odstawkę :-D

Masz na myśli coś takiego?:

bum.jpg

To było pierwsze, co mi wyskoczyło w google. Na początku myślałam, że to jest jakiś rodzaj piszczałek :-D a te bum bum rurki to coś w stylu cymbałków, tyle, że plastikowe:-) I Twoje dziecko chce się tym bawić?
 
Masz na myśli coś takiego?:

Zobacz załącznik 375590

To było pierwsze, co mi wyskoczyło w google. Na początku myślałam, że to jest jakiś rodzaj piszczałek :-D a te bum bum rurki to coś w stylu cymbałków, tyle, że plastikowe:-) I Twoje dziecko chce się tym bawić?

Chce to mało powiedziane, sąsiedzi mogą potwierdzić:-D Jak trochę podrośnie to mam zamiar jej kupić większy zestaw, albo ewentualnie dokupić drugi, żeby koleżanki też mogły sobie zagrać ;-)
 
reklama
Kassi ma 19 miesięcy. Ale na przestrzeni jej dziejów doskonale sprawdzały się maty edukacyjne. Jedna Tiny Love, dwie FisherPrice. Grająca gąsienica. Projektoey Vtech i Playskool. Tomy mniej się sprawdził. K4rówka taka w postaci panela z przyciskami z muzyczką i różnymi efektami dźwiękowymi dobrze się spisywała. Super był do 8 miesięcy różowy słoń Smiki z szeleszczącymi uszami i różnymi zawieszkami. Potem poszedł w kąt. Także długi czas na topie była małpa z zawieszkami. Trzęsąca się myszka (zawieszka), grający słonik zawieszka. Także królik dzwoneczek zawieszka TinyLove. Cały czas na topie jest słonik z przyciskami w brzuszku i muzyczką. Od zawsze na topie jest zając "Blubiś" (taki co przechodzi metamorfozę zając-jakaś dziwna kulka :-)).
Super cały czas się bawi dwoma stolikami edukacyjnymi. Nie pamiętam marki jednego ale ten super to jest Airvity Playskool.
Teraz na topie są różne pluszaki. Super misie drewniane układanka z trzech części (6 takich trzyczęściowych misiów). Super taki domek drewniany do nakładania na trzy paliczki - ukladanka. Super klocki FisherPrice ONZ - ale myślę, że tak naprawdę mają swoją przyszłość przed sobą. Super uczona słuchaweczka FisherPrice. Pożyczyliśmy ją, bo jej 20 dni starszy kuzyn nie chcial się nią bawić. Super taki inny telefon z muzyczkami FisherPrice. Super tablica magnetyczna z postaciami - mamy taty, dzieci, dziadków, psa i kota, itp.
Także swietnie się bawi dziecinnym aparatem fotograficznym.
Fajnie się bawila zjeżdżalnią dla kulek Tomy (mieliśmy pożyczoną na miesiąc).
Fajnie się bawi malutkim wózeczkiem, większym gorzej ale to pewnie kwestia czasu. Rowerek trzykołowy to hit. :-) Krzesełko ze stolikiem i drewniane i z tworzywa też jest na topie. Sortery - ma ich 6, bo wszyscy prawie goście na rok jej poprzynosili - bawi się różnie. Niektóre to hit, niektóre leżą w kącie. Najlepiej sprawdzał się taki grający zółw (nie pamiętam firmy), ślimak FisherPrice i takie zwykłe wiadereczko FisherPrice.

Nie sprawdzily się trzy klocki Fisher Price takie do manipulowania. Leżaczek FisherPrice też nie bardzo i huśtawka też mało. Może dlatego, że mieliśmy taki mały wózeczek z tworzywa w którym przemieszczaliśmy ją po mieszkaniu.
Na razie jeszcze puzzle nam się nie sprawdzają - poza tymi drewnianymi misiami.
Książeczki, w których da się coś pomacać i poprzesuwać są super. A te do czytania są be.

A tak wogóle wydaje mi się, że dzieci też mniej lub bardziej lubią zabawki w zależności czym się z nimi bawi. Poza tym czasem czas zabawki musi dopiero nadejść. A w przypadku innycz czas ich już minął.

Z zabawek-nie zabawek uwielbia nasz komputer spod którego ciągle ją wyrzucam, telewizor, psztykanie w przyciski wieży, telefony komórkowe i stacjonarne i piloty.
Jako, że jestem z zawodu informatykiem i to jeszcze uczącym przedmiotów informatyczmych, to laptopika na urodziny jej nie kupię. Przekonalam się, że dzieci w wieku 5-7 lat są genialnymi informatykami. Niestety zatrzymują się w większości na tym etapie rozwoju dopóki ich życie nie zmusi do czegokolwiek innego w tym względzie. Czyli stają na genialnym instalowaniu gier z Internetu i graniu. A jak się nauczą czytać, to jeszcze bieganiu po forach, Facebookach, itp. I nic więcej im do życia nie potrzeba. Dlatego, jeśli nie chcecie mieć w przyszłości dzieci nieuków, co za tym pójdzie ograniczone intelektualnie, które nie mają czasu na nic poza tym, że włącza komputer, grają i latają po Internecie, to nie każcie im być genialnymi informatykami w wieku kilku lat i nie kupujcie im dziecinnych laptopików i nie sadzajcie dla świętego spokoju pod komputerem.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry