reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie tętno plodu

Nataliiaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Sierpień 2023
Postów
15
Witam was dziewczyny.
Moja przyjaciółka była dziś rano na badaniach i okazało się że dzidziuś ma za wysokie tętno-190. Została skierowana do szpitala.
Termin porodu ma na 07.04.
Trochę się denerwuje, czy miałyście podobną sytuację, jeśli tak to jak się ona skończyła?
 
reklama
Na pewno wszystko będzie dobrze. Najważniejsze że jest w szpitalu. Jeśli lekarzy coś zaniepoki to będa wywoływać poród lub zrobią cesarkę w ostateczności
 
Najstarszemu synowi tętno skakało nawet do ponad 200 w ostatnim miesiącu ciąży. Byłam na obserwacji ponad 2 tygodnie w szpitalu, ale właściwie nic poza tym ktg 3x dziennie nie robili. Urodziłam 5 dni przed terminem, dziecko zdrowe. U nas prawdopodobnie przyczyną było małowodzie. Po porodzie zrobili dodatkowo echo serca, ale było w porządku. Po 3 miesiącach kazali zrobić ekg i wtedy wyszła niewielka arytmia, która ustąpiła po suplementacji magnezu. Teraz "dzidziuś" ma już prawie 9 lat i żadnych więcej kłopotów z sercem nie mieliśmy.
 
Synek miał tachykardię płodu, która nasilała się gdy byłam przeziębiona. Urodził się z wadą serduszka, która sama ustąpiła (ubytki w przegrodzie same się zamknęły)
 
Dwa tygodnie przed terminem porodu lekarz wykrył u mojej córki arytmie. Trafiłam do szpitala, robili echo serca płodu, wyniki krwi i moczu u mnie. Nie znaleziono przyczyny arytmii, która utrzymywała się aż do porodu - najprawdopodobniej byla ona wynikiem wypłukania sie z elektrolitów (to byl lipiec i straszne upały). Córka urodziła się zdrowa, bez arytmii, serduszko też jest zdrowe.
Będzie dobrze, najważniejsze, że jest w szpitalu i ma regularnie wykonywane ktg
 
Do góry