reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Typu rollersy.
wszystko zalezy od tego, czy planujesz z fotelikiem chodzić na zewnątrz czy mieć wpięty w aucie i nosic do auta tylko dziecko.
Ten rollersy to zaś jakieś chore pieniądze.. Nie chodzi tu o to, że chce przyoszczędzić czy coś, ale jak ten kombinezon może mi zastąpić otulacz, to nie wiem czy kompletnie z niego nie zrezygnuje.
 
Ten rollersy to zaś jakieś chore pieniądze.. Nie chodzi tu o to, że chce przyoszczędzić czy coś, ale jak ten kombinezon może mi zastąpić otulacz, to nie wiem czy kompletnie z niego nie zrezygnuje.
Mowię o typie, nie musi być ten konkretny. Ja miałam otulacz i dokupiłam rollersy bo otulacz nie okrywał dobrze plus pasy źle szły.
 
Ja chyba zrezygnuje jednak z otulacza na rzecz kombinezonu Engel i śpiworka. Raczej nie zamierzamy dużo podróżować
 
Też kupiłam tyle ubranek co na liście, ale to jest zdecydowanie za mało. Dobrze, że coś dostałam przed porodem i poprałam. Taki maluch szybko się brudzi. A to mleczko wypłynie, uleje, kupka wyjdzie bokiem itd.😉
Zdecydowanie lepiej mieć więcej. Na mojej szpitalnej liście było po 5 sztuk każdego ubrania, ale zdecydowanie nam to nie wystarczyło i mąż jechał do domu robić pranie ;-)
 
Z tym praniem to różnie - teraz to myślę tak co dwa tygodnie wychodzi z każdego koloru(na dwie osoby dorosłe), ale myślę z dzieckiem inaczej, bo będzie trzeba osobno prać jego rzeczy, to ciężko będzie uzbierać na pełną pralkę dzieląc nawet tylko na kolory i białe.
Z ubrankami dzieci piorę też jego pościel, pieluszki, śliniaczki, materiałowe zabawki, śpiworki, kocyki... Na pewno nie zabraknie lokatorów pralki ;-)
 
Kurde, tylko widzę to takie gigantyczne jest hahaha 180x200, cały salon zawali hhahah... ;D

może uda się znaleźć jakieś mniejsze.
My specjalnie wybraliśmy 180x200, żeby dziecię miało pole do popisu - bo on się szybko nudzi :-D
No i okazało się, że tam się jednak rodzic musi koniecznie zmieścić, wiec... :p
 
reklama
Jaki śpiworek na zimę do spania? Są różne widziałam dla takich niemowlaków gdzie były ciasno owinięte otulone i takie gdzie rączki swobodnie wychodziły bo były otwory 🤔
My mieliśmy 2 w 1 ;-) - taki, w którym można zapiąć otwory na ręce lub nie. Z Ergopouch akurat, coś takiego:

1722176369883.png


Ale trzeba przyznać, że one są dość ciasne, nie wystarczyły nam na długo, bo trudno już było je zakładać, mimo odpowiedniego rozmiaru.
 
reklama
Do góry