reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :)

Witajcie,
Chcialabym dodac cos od siebie na temat wyprawki. Polecam korę dębu. Wlasciwie jak kupowalam w pierszej ciąży to kupowalam dla siebie, zeby robic nasiadówki po cieciu krocza. Na szczescie cięcia uniknęłam, ale kora wiele razy uratowala nas przy odparzeniach u Agatki. Swietnie je łagodzi. Trzeba tylko uważac, bo jak cos sie zafarbuje jej naparem to juz na amen - nie do sprania !
 
reklama
mam na sprzedaz:
wozek Kaps3 uzywany tylko przez Filipa jakies 5-6 miesiecy ,nie zniszczony do wozka jest meskitiera (nowa), folia przeciwdeszczowa,parasolka w kolorze wozka, torba, wszystkie osłonki, gondola, cena150 w razie czego mam jeszcze fotelik z mozliwoscia wpiecia na wozek z osłonka na nozki i wkładka dla noworodka wiecej zdjec na meila :)

nawilzacz powietrza firmy sanico z 2 (1 nowym ) filtrami. ma funkcje jonizacji powietrza stan bdb-(za uzytkowanie) cena 70 zł :)

pogrzewacz do butelekmi słoików firmy Chicco,stan bdb- (za uzytkowanie) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Uploaded with ImageShack.us cena 35 zł

mam jeszcze laktator reczny firmy my baby zdjecia na meila :)


wysyłka wg cennika poczty polskiej lub odbiór osobisty w Poznaniu

zainteresowane mamy proszęokontakt na priv :)
 
Cześć

kilka rad bo w zasadzie po co od początku kupować coś co przyda sie moze a może nie

1. poduszka do karmienia. U nas się wogóle nie przydała. Kinga płakała jak szalona gdy nie czuła moich rąk pod pleckami a i mi strasznie było niewygodnie. Leży sobie rogal w składziku u mojej mamy zawala miejsce.
2. Laktatora ne kupujcie. Jeśli będziecie karmić tylko piersię moze sie nie przydać. A jeśli będzie potrzebny to jednak elektryczny dobry a nie ręczny, a ten mozna kupić szybko już po porodzie.
3. Koniecznie 3 dobre ręczniki kąpielowe z kapturkiem. Aż 3 bo zdażało sie że kupu była w recznik zaraz po wytarciu. Jeden pranie, jeden sie suszy a jeden zapasowy na takie okazje ;)
4. Jeśli bodziaki to tylko całe rozpinane szczególnie tym co pierwszy raz mamami. Ręce sie telepią nawet jak dziecko nie jest malizna- moja miała 3850 jak sie urodziła. Spioszki też tylko rozpinane a jeśli kaftaniki to na napki a nie sznureczki - ja o zgrozo dostałam kilka koszulek od teściowej takich i raz załozone więcej nie. To samo jeśli sie tyczy jakiś bluzeczek. Zero tych wciąganych przez główkę.

wiecej napisze później bo dziecko mi sie drze jak oszalałe ze chce do laptopa. taki urok jak sie ma malucha
 
Anisen witaj!!!! super rady, zawsze się cos przyda, bo nie łatwo kupić wszystko i nic:-)


a dziewczyny co sądzicie o tych chustach teraz popularnych do noszenia dzieciaczków?
 
Dziękuje Kasiu :)

sama wiem ,ze są rzeczy które trzeba kupić i takie które się w ogóle nie przydają.
kolejne moje spostrzeżenia i bicie się w pierś bo ja sama nie uniknęłam błędów
* buciki tych nie kupujcie absolutnie. dziecko malutkie leży, fika nóżkami, wierci paluszkami niech ma swobodę. Po co mu buty jak nie chodzi. Na wyjście skarpetki grube. poza tym jak dziecko zacznie chodzić to po domu tylko w skarpeteczkach nie w bucikach a to za "sto lat"
* wanienka dla niewprawnych mam profilowana ratuje życie. Ja mam ondę i jest super. Już w 2 tygodniu musiałam kąpać dziecko sama kilka razy w tygodniu i potrafiłam dzięki niej. Drogo ale sie przydała bardzo
* nosidełko sie wogóle nie przydało. miałam takie z możliwością umieszczenia dziecka również na leżąco i nie nosiłam bo Kinia płakała w nim. Stracone pieniądze. Miałam pożyczoną chustę kółkową i ta była ok.
*sterylizatora ani podgrzewacza nie kupujcie od razu bo moze sie nie przydać a jak bedzie potrzebny bo sie okaze ze nie będziecie karmic piersia to najlepszy podgrzewacz taki z możliwością podpięcia do samochodowego gniazda.
*przyda sie karuzela z pozytywką. tyle ze kupując popatrzcie ile czasu to gra, co gra i jak sie włącza. My mamy TinyLove i sprawdziła sie bajecznie. Za to siostra kupiła jakąś inną z pluszowymi misiami i niestety nie posłużyła wogole. Melodyjki grały ok 5 minut, za krótko , nie mozna jej było włączyc pilotem , nie miała światełka, a i szybko sie dziecku znudziło. do tego jak mała podrosła to naszą mogła właczyć sobie sama a tamtej nie
*mata edukacyjna. My kupilismy na początku lipca (Kinga z lutego) i mysle że mogliśmy spokojnie kupić nawet 3 miesiące wcześniej i by sie przydała. Warto zainwestować w dobrą, ale nie warto kupować zanim sie dziecko urodzi - są inne wydatki typu dobre łozeczko z opuszczanym bokiem, wózeczek ze skrętnymi kołami (bo zwrotnośc np w małych sklepikach podstawa) i z niektórymi zakupami trzeba sie wstrzymać na chwilę. Nie wszystko na raz
*ostatnie co mi sie przypomniało to rozek. miałam dwa usztywniane i przez 4 miesiace słuzyły. potem dziecko wyrosło, ale dalej wykorzystywałam jako matę. Spokojnie jednym też bym dała radę bo kładłam na niego pod dziecko pieluszkę tetrową i sie nie brudził. Za to miękkie kocyki z mikrofibry miałam dwa i to było absolutne minimum. Kinia spała w dzień pod kocykiem, kocykiem przykrywaliśmy na wyjściach, kocyk był w wózeczku na spacerach , nie używałam pościeli do wózka . A i mialam specjalny kocyk z otworkami na szelki do fotelika samochodowego. Ten też sie przydawał bo Kinia lutowa a u nas do końca kwietnia było zimno i opatulona w niego slodko spała nawet w 200km trasie ( jak miała 2 miesiące pojechaliśmy do rodziny na święta)

przepraszam za błędy ale tak sie pisze jak na kolanach dziecko wariuje ;)

teraz kupię tylko leżaczek bo z 2 dzieci nie da sie zostawić jednego w pokoju a z drugim wojować w kuchni ,albo oboje w pokoju albo oboje w kuchni

aa ja sklerotyk! kojec to też wydatek zbędny. Dziecko malutkie to sobie leży i nie potrzebuje tego a jak zaczyna raczkować to kojec za mały dla niego. Na szczęście ja miałam na tydzień pożyczony i szybko sie przekonałam, ze tylko zawadza

buziaczki
 
reklama
Ale wiedzy! CO do wyprawki to nie wiem,ale moi rodzice sa zdania ze po porodzie! Nie ma mowy, chce sama sie wszystkim nacieszyc, pomacac, poogladac,a nie z dzieckiem do domu wrocic i maz ma to zalatwiac.
 
Do góry