reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka

Elwirka1665

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
81
Witam
We wrześniu urodzę córeczkę.
Jestem na etapie planowania wyprawki dla niej.
Jakie ciuszki będą najlepsze pajacyki?pół śpiochy?w jakich ilościach?jakie kosmetyki są najlepsze?co ułatwia wam opiekę nad noworodkiem?co jest niezbędne?

Jestem mamą dwóch chłopców starszy ma 16 młodszy 10 lat.Po tylu latach czuje się jakbym pierwszy raz wszystko przechodziła.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Elwira
 
reklama
Ja urodziłam w październiku tez po przerwie 14 lat. U mnie przez pierwsze dwa trzy tygodnie dzidzia była ubrana tylko w bluzeczkę zapinaną z boku, na to robiłam rożek z kocyka i zawijałam w zwykły rożek, tak było mi najwygodniej. Później pajacyki, body z długim rękawkiem i półspiochy albo gietry i skarpetki. Tak po trzech miesiącach to praktycznie zakładałam body z długim i na to spodenki lub gietry, ewentualnie jak było chłodniej to body z krótkim i na to bluzeczka. Do tego miałam jeden sweterek i jedna bluzę na początku. Dwa rożki i dwa kocyki. Dwa kombinezony do wózka, jeden grubszy i jeden cieńszy, a w wózku śpiworek, później kocyk zależnie od pogody. Do fotelika miałam śpiworek ocieplany futerkiem przez który się przekładało pasy, wiec już nie zakładałam kombinezonu tylko bluzę. Tak podobno najlepiej przylegają pasy i najbezpieczniej, naczytałam się, że nie powinno się zapinać pasów na gruby kombinezon, ale sama zdecyduj. Dla mnie tak było najwygodniej jak gdzie jechałam to po prostu rozpisałam śpiworek i dziecko się nie grzało jak mi zasnęło. To chyba takie najważniejsze, ale jazdy tez trochę kupuje inaczej. Powodzenia
 
Zapomniałam dodać, ze bluzek, pajacyków i body oraz polspiochow miałam dosyć dużo, dzięki temu nie musiałam ciagle prać. Myśle że minimum po 7-10 szt w każdym rozmiarze.
 
Witam
We wrześniu urodzę córeczkę.
Jestem na etapie planowania wyprawki dla niej.
Jakie ciuszki będą najlepsze pajacyki?pół śpiochy?w jakich ilościach?jakie kosmetyki są najlepsze?co ułatwia wam opiekę nad noworodkiem?co jest niezbędne?

Jestem mamą dwóch chłopców starszy ma 16 młodszy 10 lat.Po tylu latach czuje się jakbym pierwszy raz wszystko przechodziła.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Elwira
Ja mam synka z października i teraz córka będzie z czerwca. Miałam zarówno body + spodenki i półśpiochy jak i pajace, teraz tak samo :) Pajacyki do spania, reszta w ciągu dnia.
 
reklama
Do góry