reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie umowy niewiedzac o ciazy

Mika06

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2015
Postów
1 238
Witam! Potrzebuje pilnie porady, moze ktos z was byl w takiej sytuacji. Pracuje na umowie o prace na czas OKREŚLONY. Chcialam zmienic prace, zlozylam wypowiedzenie 01.01. dnia 10.01 dowiedzialam sie ze jestem w ciazy ktora lekarz potwierdzi dopiero 25.01. Poinformowalam pracodawczynie i chcialam zlozyc pismo o wycofanie wypowiedzenia gdyz dzialalam w bledzie bo nie wiedzialam ze jestem w ciazy. Jednak pracodawczyni twierdzi ze nie musi mnie przyjac poniewaz mamy umowe na czas okreslony. Czy to naprawdr jest podstawa do tego zebym nie mogla wycodac wypowiedzenia? [emoji27]
 
reklama
reklama
Z tym, że w przypadku umowy na czas określony ciężarna chroniona jest jeśli minął 3 miesiąc ciąży i wtedy umowa zostaje przedłużona do dnia porodu a wypowiedzenie może zostać wycofane (wyjątkiem jest zwolnienie dyscyplinarne, które może nastąpić w każdej chwili, jeśli jest ku temu powód). Przed upływem 3 miesiąca ciąży pracodawca może ciężarną, która pracuje w oparciu o umowę na czas określony zwolnić. Inaczej się ma sytuacja w przypadku umowy na czas nieokreślony - pracownica chroniona jest od 1 dnia ciąży.

Bardzo dobry artykuł:Link do: Sytuacja prawna kobiety w ciąży będącej na umowie na czas określony
 
Ostatnia edycja:
Do góry