reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Cześć, moja 10 miesięczna Hania nie ma jeszcze ani jednego zęba i trochę zaczynam się tym martwić... moja pierwsza córka miała w tym wieku z 4 zęby. Czy mam się tym martwić?

nie masz sie czym martwic.
znalazlam w interencie kiedys informacje ze pierwsze zabki wychodza do 12 miesiaca zycia ale kazde dziecko ma swoje wlasne tempo. Jedne maja juz w 6 miesiacu inne pozniej to calkiem normalne. dokladnie tak samo jest z siadaniem raczkowaniem czy chodzeniem:)
głowa do góry a niebawem na pewno o łyżeczkę zastukaja:)
 
Nie ma sie czym martwić niektóre dzieci zaczynaja ząbkować bardzo późno bo nawet po ukonczeniu roku. Ale zawsze mozna skonsultowac to z pediatra:-)
 
Mój synek ma 8,5 mieciąca .W 5 m-cu pojawiły sie dwie dolnie jedynkia teraz widać biłe kreseczki na górze dwie jedyneczki zaraz wyjdą.
 
Ja czyściłam od samego początku, jałowym gazikiem nasączonym wywarem z rumianku nałożonym na palec. U starszych niemowląt można czyścić zęby gumową szczoteczką - fajnie masuje zęby a dziecko przyzwyczaja się do posługiwania takimi przyrządami. Bardzo ważne jest by myć zęby mleczne, gdyż są one słabiej zmineralizowane a tym samym bardziej podatne na próchnicę. Spróbuj może jakiś zabaw podczas mycia zębów. Ja lenie śpiewałam piosenkę Fasolek "Szczotka, pasta, kubek ciepła woda...", trochę się przy tym wygłupiałam i jakoś poszło. A w kwestii pasty mogę polecić pastę BioRepair Junior, gdyż nie zawiera fluoru (fluor w przypadku dzieci, które nie potrafią jeszcze wypluwać jest niewskazany, gdyż dostarczany jest do organizmu w postaci różnych czynników, a jego nadmair prowadzi do fluorozy) i doskonale remineralizuje szkliwo, a dodatkowo ma smak owoców.
 
Mój pierwsze dwie dolne jedynki wydobył jak miał 4,5 mies. Teraz ma prawie 9 mies. i nadal ma tylko dwa ząbki....:(Ślini się, pakuje rączki i wszystko co ma w nich do buźki, ale tak się dzieje od ok 2 m.ż. wiec nie łudze się, że spowodowane jest to nadchodzącymi ząbkami...dziwi mnie trochę, że ma taki długi odstęp czasu miedzy wyznaniem się kolejnych ząbków. Miał ktoś podobną sytuacje??
 
Mój pierwsze dwie dolne jedynki wydobył jak miał 4,5 mies. Teraz ma prawie 9 mies. i nadal ma tylko dwa ząbki....:(Ślini się, pakuje rączki i wszystko co ma w nich do buźki, ale tak się dzieje od ok 2 m.ż. wiec nie łudze się, że spowodowane jest to nadchodzącymi ząbkami...dziwi mnie trochę, że ma taki długi odstęp czasu miedzy wyznaniem się kolejnych ząbków. Miał ktoś podobną sytuacje??
Ja miałam takie coś.Dolne jedynki poszły na raz dwie(4,5) potem do 8-go miesiąca nic, a po 8 miesiącu jak się posypało to już mam tylko brakuje 5 i jednej 3:)
 
reklama
Ja też się trochę martwię, bo Zuzia już od piątego miesiąca się ślini strasznie ma popuchnięte dziąsła, teraz to już są strasznie popuchnięte i na dole jak się przyjże to widzę dwie kreseczki, a ząbków jak nie było tak nie ma, a jutro kończy ósmy miesiąc. Są noce, że źle śpi i wtedy myślę, że to może ząbki, ale niestety nie. Kiedy najpóźniej powinny wyjść pierwsze ząbki?:szok:
 
Do góry