reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

witam
calkiem mozliwe i pewnie tak jest, ze to zabki. moj Jas tez zaczal sie slinic jak mial 2.5 msca. poszlam do lekarza i powiedziala odrazu, ze to zeby. przestraszylam sie, bo kurcze, taki maly brzdac i juz zabkuje?
ale spokojnie, zabkowanie zaczyna sie nawet na kilka miesiecy przed pojawieniem sie pierwszych zebow. Jas ma teraz 5.5 msca i wyszly mu dwie jedynki. jezeli maluszkowi nic wiecej oprocz opisanych przez ciebie dolegliwosci nie jest to mozesz byc spokojna, bo to pewnie zabki. obserwuj kupke (czy nie zmienia zapachu) i temperature maluszka i czy nie wymiotuje. jezeli nie, to spoko.
pozdrawiam serdecznie
mimi
 
reklama
A właśnie...czy dzieciaczkom zawsze najpierw jedynki wychodzą? Czy też zdarza się, że wyjdą najpierw po bokach?
 
witam ! moja córeczka strasznie sie ślini i laduje paluszki do buzi gryząc je cały czas i powiem szczerz e ze nie łączyłam tego z ząbkowaniem
bo myślałam ze to dopiero ok 6 miesiąca a tu taka niespodzianka okazalo sie ze po wizycie u lekarza ze spuchnięte dziąsła które szykują sie na wypuszczenie ze tak powiem ząbków
niesamowite ja te nasze dzieci tak wcześnie ząbkują


 
No tak, to chyba faktycznie zależy od Maluszka, które ząbki wychodzą pierwsze. Mój Olek zaczyna śmiesznie wyglądać z tymi górnymi dwójkami , jak się śmieje - taki mały wampirek ;D
 
Kochane mamusie mam malenki problem...
Moja Julcia ma juz 7 zabkow.I myjemy jej zabki tylko woda i szczoteczka elektryczna.Zastanawiam sie czy ktoras z Was wie od kiedy mozna zastosowac jakis delikatny zel do mycia zabkow u takich maluszkow?I czy to wogole konieczne?I czy ktoras z Was juz stosowala jakies zele albo pasty?Jesli tak to jakie byscie polecily?
 
Mojemu maleństwu też wyszedł dzisiaj pierwszy ząbek - tylko że trzonowy - i to położony najbardziej z tyłu na prawym dolnym dziąsełku!!! ???
Czy to normalne???
Na dodatek - jako następne szykują się najprawdopodobniej 2 dolne kiełki (czyli też będziemy w domu mieli małego wampirka ;) )
No i nie wiem czy nie iść z tym do lekarza... bo nigdzie nie spotkałam się z taką sytuacją - wszędzie pisze się i mówi, że najpierw wychodzą dzieciom jedynki i dwójki. A jak jest inczej to co wtedy?
Może miałyście podobny problem?
Michaś troche marudny - i baaardzo przeraźliwei płacze - ale jak dorwie mój palec - to gryzie go strasznie i od razu poprawia mu sie nastrój - i ma czas jeszcze na "rozmowy" i usmieszki - aż sie rozklejam...
 
Są pasty dla takich maluchów u nas są nawet dla dzieci od 3 miesiąca. My myje ząbki właśnie tą pastą musisz popytać w aptece.Pasta jest lepsze gdyż zawiera fluor który jest bardzo potrzebny ząbkom a żel tego nie robi.. . A po za tym my do póki ni emieliśmy pasty myliśmy samą wodą ząbki gdyż trzeba je oczyszczać. Pozdrawiam
 
Na pasty z fluorem trzeba bardzo uważać, żeby dziecko ich nie połykało. Fluor po spozyciu może być bardzo toksyczny, szkodzi nerkom. Tak więc pasty malutko i ostrożnie, ale myc trzeba. ;D
 
Cześć dziewczyny!
Chciałam was zapytać jaki macie patent na mycie zębów swoich dziecii ( mam na myśli niemowlaki). Wszystkie poradniki piszą: "Jak tylko wyrżną się ząbki, należy je myć po każdym posiłku przez min 2 minuty" Z całym szacunkiem ale to jest jakaś fikcja!!! Moje dziecko tak się krzywi, za nic w świecie nie pozwoli sobie włożyć szczoteczki do ust, ani palca z siilikonową szczoteczką, ani wacika, ani zawiniętej na palec gazy. Jedyny sposób to delikatne czyszczenie wacikiem przez sen. Ale to nie jest przecież takie mycie jak się należy.

Powiedzcie, jask wy sobie radzicie.

I jeszcze pytanko: czy 9 miesięcznemu maluchowi mogą psuć się już ząbki?
Zauważyłam bowiem u synka takie żółte plamki, jakby nalot, ale nie mogę go wytrzeć.
 
reklama
MOja mała nauczyła sie myć ząbki patrząc na nas jak my to robimy, dlatego kupiłam jej normalna szczoteczkę przeznaczoną dla dzieci i na początku myłam samą wodą.Małej to się podobało także nie było z tym problemów.
ALe może spróbuj kupić takie specjalne szczoteczki dla maluchów i daj dziecku niech sobie tą szczoteczkę gryzie ona masuje dziąsełka a przy okazji myje ząbki. Co do psucia się ząbków to nie wiem.. nie wydaje mi się aby już się psuły przecież maluch nie wcina słodyczy które strasznie niszczą ząbki.
KOleżanki synek wyszczerbił sobie górną jedynke i musiała iść tego ząbka zalakować bo inaczej by się zepsuł.. może powinnas porozmawiać o tym z pediatrą.
 
Do góry