reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

do problemow jedzeniowych dolaczylo od 2 dni budzenie sie z placzem po zasnieciu, czego zazwyczaj nie bylo, jak usnal to spal, teraz budzi sie na chwilke - sam sie nie uspokoi trzeba podac smoka, poglaskac, i tak co jakis czas, dzis chyba ze 4 razy, poczatkowo myslalam ze z glodu, ze moze cos mu sie przestawia ale skoro smok uspokaja to glod to nie jest... hm, dziasla nie sa czerwone, wciaz tylko takie biale na dole. Wiecie z tymi maluchami to zaczynam sie czuc jak rasowy Detektyw, eliminacja 'podejrzanych' problemow metoda poszlakowa itd. hi hi
 
reklama
Zgadza się.
Ja też zawsze wykluczam po kolei wszystkie możliwości aż w końcu zostaje domniemany sprawca. ;)
Pozdrawiamy
 
U nas też zabawa w detektywa :D Teraz czekamy na dolne czwórki...
A czopki u nas nie działały. Ani Viburcol ani nawet efferalgan. Ciągle się wybudzała z płaczem a żel jednak pomagał jej szybko zasnąć, bez żelu były wrzaski.
 
Witam
Mój Franek ma skończone 4 miesiące i jak narazie wyszły mu dwie dolne jedynki :-)) Pan w aptece polecił nam DENTINOX-GEL N, co o nim myślicie??? Czy któraś z Was go używała przy ząbkowaniu swojej pociechy????
 
Witaj aga.
Ja używałam już Bobodentu, Calgelu a niedawno zakupiłam właśnie Dentirox Gel.
Uważam, że jest najlepszy z tych których używałam dotychczas.
Cena jego zresztą jest adekwatna do działania.
U nas kosztuje ponad 20zł ale chyba warto.
Po co ma dziecko cierpieć.
Pozdrawiamy
 
Dzięki za odpowiedź Nikos! facet w aptece tez powiedział że cena jest adekwatna do działania, no cóż nie ma co oszczędzać na biednym Franku :-)))) Myślę że i tak znosi to dzielnie!!!!
 
cześć jestem nowa na tym wątku bo moja córa kończy w niedziele dopiero 3 miesiace ale jakaś marudna jest ostatnio i slinisi.e bradzo i zastanawiam się czy to czasem nie początek zabkowania spisałam dwie polecone przez was maści CALDENT I DENTINOX-GEL może jeszcze jakieś polecicie? i Podajcie od razu ceny a ten Dentinox ile kosztuje?
 
Cześć Pani Sorbek ;)
Kuba również zaczął się ślinić kiedy miał około 3,4 miesiąca ale na pierwsze zęby musieliśmy poczekać do 7 miesiąca.
(zresztą pisałam o tym wcześniej).
Z początku smarowałam dziąsła Bobodenem ale kiedy zęby zaczęły faktycznie się wyrzynać zaczęłam używać Calgelu i Dentiroxu.
Bobodent nie sprawdził się przy większym bólu.
Ceny to orientacyjnie:
Bobodent - 8zł
Calgel - 13zł
Dentirox Gel N - 21zł

Może Ty nie będziesz musiała kupować żadnego.
Oby tak było.
Pozdrawiam

 
reklama
Dentinox N gel żel 1 g zawiera: 0,15 g nalewki z rumianku, 0,0034 g chlorowodorku lidokainy, 0,0032 g polidokanolu 10 g Dentinox 21.96 zł - czyli rumianek i środek p/bólowy
polecam

aha i jak dziecko nie ma ząbków albo ma pierwsze to koniecznie trzeba przemywać błonę śluzową wałów dziasłowych wacikiem, nawiniętym na palec i zmoczonym w rumianku- to taka pierwsza forma profilaktyki próchnicy.
Na wałąch dziąsłowych gromadzi sie oad z pokarmów- mleka i trzeba je traktować jak ząbki.
wiadomości od stomatologa!!!!!!!!!!
 
Do góry