reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o pielęgnacji naszych maluszków!

domikcw chusteczki nie mają numeracji, ale są takie na których napisane jest sensitive, z jednej firmy znajdziesz różne rodzaje, jak pojedziesz do sklepu to zajrzyj i poczytaj opakowania...

a co do smarowania to ja smarowałam po każdym przewinięciu, ale nie sudocremem, bo jak dla mnie jest on lepszy w sytuacjach kiedy jest już odparzenie, ale np. linomagiem który jest bardzo natłuszczający. Moja mama ma bzika na punkcie przypominania, że dziecko trzeba dokładnie posmarować, we wszystkich faldeczkach:-D tak samo powtarza, że po kąpieli trzeba dzidziusia dokładnie osuszyć, też we wszystkich faldeczkach hehe oczywiście to prawda, tak mi się tylko przypomniało jak dziewczynki były malutkie a moja mama się wczuwała w rolę doświadczonej babci:tak:
 
reklama
PATIK no właśnie pochodziłam po sklepach i tak sie napatrzyłam i naczytałam że już nic nie wiem:-D

do smarowania pupci to tak właśnie myslałam ze delikatniejszy krem. bo widzialam jak mamy smarowały cały czas sudocremem i byłam w szoku bo myslałam że to już pomocnicze w odparzeniacha nie zapobieganiu. jednak się nie myliłam:)

a jaka różnica jest między pampersami newborn 1 a 2. biby na jednych piszą od 2 do 5 a na drugich 3 do 6?
 
domikcw te pierwsze są mniejsze:tak: moim zdaniem bardziej dopasowane, takie kupie do szpitala i na pierwsze dni w domu, chyba że mój Jasiek ma zamiar urodzić się większy:-D to zaczniemy od dwójek;-)
 
no to sudocrem kupię ale najmniejsze opakowanie. w razie czego dużo nie wydam i nie będzie żal wyrzucic jak się przeterminuje.
a pampki to czuję, że nam zjedza wypłaty:-D bedziemy sikac na potęgę:-D skoro mówicie że nawet koło 10 szt na dobę to co to jest po jednej paczce z każdego rodzaju:szok:

PATIK a u Ciebie w szpitalu nie daja pieluszek??
z tego co się zorientowałam to u nas dla maleństwa trzeba tylko chusteczki miec bo i kosmetyki i pampersy daja. ale wszystko przy moim szczęściu może się zdarzyc:-D czs skorzystac trochę z państwowej kasy nie:)
 
jeśli chodzi o pieluchy to huggis dla mnie strasznie sztywne, a te z wycięciem na pępek to tylko podrażniają kikut.
Ja przez pierwsze miesiące (nr 1, i kolejne rozmiary które dostaliśmy w prezencie) używałam pampków a potem dady. Dady używamy do tej pory z tym ze na noc zakładamy pampka bo są trochę bardziej chłonne.

Jeśli chodzi o chusteczki to ja używam albo pampersa (ale są drogie więc już coraz rzadziej je kupuje) i na co dzień to rossmanoskie różowe -chyba najtańsze (ale pewna nie jestem). Chusteczki chuggis to dla mnie porażka, strasznie się rwą i nie wchłaniają brudu tylko go rolują.

jeśli chodzi o kosmetyki to na początek miałam płyn do kąpieli emolium (nim też mylam włoski), oliwkę bambino, do dupci, paszek i szyjki mąkę ziemniaczaną i to chyba tyle. Potem używałam hippa i był ok ale cena nie najniższa więc przeszliśmy na niwea i już przy tych kosmetykach zostaliśmy. Teraz też na początek zamierzam kupić emolium.

a jeśli chodzi o hippa to używamy jego mleka i tośka najlepiej lubi ich słoiczki
 
dziewczyny a wy po pazdej kompieli smarowałyście oliwka albo balsamem dzidziusia?? bo ja juz zgłupiałam. jedni mówią smarowac a drudzy nie... i co proponujecie oliwka czy balsam/mleczko??

jak to z tą oliwka jest?? wchłania się czy skóra pozostaje tłusta i od niej ubranka też??
 
reklama
dziewczyny a wy po pazdej kompieli smarowałyście oliwka albo balsamem dzidziusia?? bo ja juz zgłupiałam. jedni mówią smarowac a drudzy nie... i co proponujecie oliwka czy balsam/mleczko??

jak to z tą oliwka jest?? wchłania się czy skóra pozostaje tłusta i od niej ubranka też??

ja czeesto kapalam mala w wodzie z ciekla parafina, fajna sprawa tylko dziecko sliskie i trzeba uwazac ;) no i wanienka do mycia po kazej kapieli ;) ale wyciagasz dzidziusia nawizloznego jak wytrzesz recznikiem czuc ze skorka jest nawilzona ale nie tlusta :)
 
Do góry