reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wspólny pokój dla rodzeństwa - jak?

reklama
Nie mogę o tym napisać do końca publicznie. Więc napiszę tylko tyle że dla pieniędzy. I tak, to się niestety opłaca choć może się wydawać, że nie
no to nie spodziewałabym się takiego marketingu po tym forum. Trochę mi żal, bo chyba nigdzie indziej główny administrator nie pokazuje swojego wizerunku i pozostaje w kontakcie z użytkownikami. Gryzie mi się to z opinią jaką mam na temat Pani Ani :(
 
no to nie spodziewałabym się takiego marketingu po tym forum. Trochę mi żal, bo chyba nigdzie indziej główny administrator nie pokazuje swojego wizerunku i pozostaje w kontakcie z użytkownikami. Gryzie mi się to z opinią jaką mam na temat Pani Ani :(

Z drugiej strony wiesz - nie prowadzisz strony charytatywnie i jej utrzymanie też kosztuje.

Zobacz, że teraz większość dużych mediów wszystkie artykuły online ma płatne. I będzie się to monetyzować coraz bardziej.
 
Nie wiem czy to troll ale nie wiem też co Cie śmieszy w tych komentarzach... Znam mnostwo kobiet-mam, ktore odkurzają po 3razy dziennie, mopuja codziennie albo i dwa razy na dzień, pościel powinno sie zmieniać czesto a okna to kwestia poczucia estetyki. Mam wiele bezdzietnych znajomych, którym nie ma kto robic balaganu a sa pedantyczne i mają obsesje na punkcie czystosci wiec dla mnie jej komentarz nie jest w zaden sposob ani smieszny ani dziwny. Ja nie korzystam z pintresta wcale ale wpisalam az w google pinterest przepisy i pinterest porady kosmetyczne i tez mozna je tam znaleźć wiec wytlumacz mi po polsku, co jest dziwnego w tych komentarzach.... I nie mowie, ze ona nie jest trollem...
Wiem, że to offtopic, ale ja też bez przerwy biegam że szmatą do podłogi, spokojnie po każdym posiłku młodego muszę umyć podłogę w kuchni. Do tego ciągle jakiś piasek z piaskownicy, brud z kół wózka (nie korzystamy z wózkowni). Przy małym dziecku nazbiera się tego trochę, więc ja akurat wierzę, że tak może być. A i tak mam ciągle chlew w domu 🤫
 
Wiem, że to offtopic, ale ja też bez przerwy biegam że szmatą do podłogi, spokojnie po każdym posiłku młodego muszę umyć podłogę w kuchni. Do tego ciągle jakiś piasek z piaskownicy, brud z kół wózka (nie korzystamy z wózkowni). Przy małym dziecku nazbiera się tego trochę, więc ja akurat wierzę, że tak może być. A i tak mam ciągle chlew w domu 🤫
Ja nie musze daleko szukac bo moja siostra jest osobą bardzo pedantyczna (chyba mamy roznych rodziców bo ja nie) i nawet zanim urodzila córkę, gdybys weszla do niej do domu to jak w muzeum. Błysk... I ona juz tak ma. Po porodzie bylo jej bardzo ciezko, rozwazala nawet pomoc specjalisty bo uwazala sie za zła matke, złą żonę i zła pania domu. Próbowała robic wszystko tak jak przed małą, a tak sie nie da. Ja przy trójce dzieci tez mam co robić codziennie 🙈i konca nie widac, tyle, ze ja odkad urodzilam synka to powiem szczerze, ze przestalam zauważać balagan 🤦a najmniej mnie "bolą" brudne okna 🙈 sa tak upalcowane, ze mi wszystko jedno 😃
 
Przecież napisałam że JEJ komentarze są identyczne jak z innych kont i to mnie śmieszy i świadczy to o troll koncie. Ale polski trudny język 🤷‍♀️

Ale proszę bardzo więcej:

Można sprawdzić jakie konta są z jakimi powiązanymi po przez IP w skrócie które są z jednego "domu".

Brak reakcji na komentarze i oznaczanie. Czyli wrzuca post który ma na końcu znak zapytania. Czasem ludzie pytają o szczegóły i oznaczana np. założymy w jakim wieku jest dziecko. Nigdy nie nie dowiesz.

Odświeżanie bardzo starych postów bez sensu. Czyli ktoś w 2008 roku napisał, że jego dziecko coś tam. Konto odpisuje "daj mu to i to" szkoda tylko, że gryzak 16 latkowi się raczej nie przyda.

Oczywiście w takich postach jak wyżej jest brak reakcji. Np ktoś napisze - po co odświeżasz stare wątki, po co kopiujesz komentarze, autorka nie logowała się o 16 lat itd. Z reakcji brak.

Mimo to ci wyżej konto jest cały czas aktywne w starych wątkach (ktore odswieza) bo tak jak wyżej nigdy nie wraca do ZADNEGO w którym wcześniej się wypowiedziało. Tylko i wyłącznie odświeża stare wątki i nic więcej. Nie tworzy nowych. Nie udziela się nigdy w nowych wątkach.

Zdarza się, że wiek, liczba, płeć dzieci się nie zgadza.

Najprawdopodobniej wynika to z tego, że najtańszy prosty bot nie umie nawiązać normalnej interakcji, stąd takie jego działanie.

Wybacz, ale właśnie zaparzyła mi się kawa. Także myślę, że już z tymi informacjami jakoś dasz radę 🙂
Mój mąż jest informatykiem, pracuje w zawodzie, wiec nie musisz mi tłumaczyć o IP 🙈nawet jezeli to bot to nie zmienia to faktu, ze komentarze o sprzataniu sa zupelnie normalne, wiele kobiet tak ma. Ja nie ale znam sporo, które lubia czystość az przesadnie.
 
no to nie spodziewałabym się takiego marketingu po tym forum. Trochę mi żal, bo chyba nigdzie indziej główny administrator nie pokazuje swojego wizerunku i pozostaje w kontakcie z użytkownikami. Gryzie mi się to z opinią jaką mam na temat Pani Ani :(
To nie musi być na zamówienie admina, może być nawet wbrew jego woli (dlaczego ktoś zarabia na tym, co właściciel forum zbudował swoimi pieniędzmi, czasem, pomysłami). Może być bot, może być człowiek, który zarabia na marketingu szeptanym. Wiadomo, że jak nowy user wpadnie z tysiącem polecajek to szybko go wyłapią i zbanują. Ale jeśli "inteligentniej" podchodzi, to najpierw buduje konto na portalu społecznościowym i dopiero potem rusza z akcją reklamowa. Dopiero co właśnie tu był (albo nadal jest ;) ) wzorowy szeptacz, który najpierw wrzucał posty niby na temat a po kilku dniach je edytował i wstawiał linki reklamowe. Osłabia czujność userow i moderatorów a pracodawcy pokazuje efekt w postaci postu reklamowego na dużym forum.

@zołzaMała To ja Ci napiszę, co mnie "bawi" w poście Pbrzoi vel Nataliaolczyk. Że to jest post w wątku o organizacji sprawunków domowych w połączeniu z opieką na dzieckiem na macierzyńskim bez pomocy męża i rodziny. Czyli mowa jest o sprzątaniu w domu z niemowlakiem. Raczej takim mniejszym, bo jak dziecko ma 10 miesięcy to już się myśli w kategoriach "jak to będzie, gdy wrócę do pracy" a nie "jak się zorganizować na macierzynskim". Na szczęście są tam już wpisy o tym, że bez pomocy jest trudno, że niemowlęta potrafią być wymagające. Jakby taka świeżo upieczona mamusia pierwsze co przeczytała, to że Pbrzoi vel Nataliaolczyk działa na urlopie macierzyńskim jak serwis hotelowy i jednocześnie nonstop opiekuje się niemowlakiem (i jeszcze ma starsze dziecko a może nawet starsze dzieci w domu, bo - jak to @olka11135 zauważyła - czasami zeznania się plączą), to by ją mocno zdezorientowało w sytuacji, której doświadcza.
 
reklama
To nie musi być na zamówienie admina, może być nawet wbrew jego woli (dlaczego ktoś zarabia na tym, co właściciel forum zbudował swoimi pieniędzmi, czasem, pomysłami). Może być bot, może być człowiek, który zarabia na marketingu szeptanym. Wiadomo, że jak nowy user wpadnie z tysiącem polecajek to szybko go wyłapią i zbanują. Ale jeśli "inteligentniej" podchodzi, to najpierw buduje konto na portalu społecznościowym i dopiero potem rusza z akcją reklamowa. Dopiero co właśnie tu był (albo nadal jest ;) ) wzorowy szeptacz, który najpierw wrzucał posty niby na temat a po kilku dniach je edytował i wstawiał linki reklamowe. Osłabia czujność userow i moderatorów a pracodawcy pokazuje efekt w postaci postu reklamowego na dużym forum.

@zołzaMała To ja Ci napiszę, co mnie "bawi" w poście Pbrzoi vel Nataliaolczyk. Że to jest post w wątku o organizacji sprawunków domowych w połączeniu z opieką na dzieckiem na macierzyńskim bez pomocy męża i rodziny. Czyli mowa jest o sprzątaniu w domu z niemowlakiem. Raczej takim mniejszym, bo jak dziecko ma 10 miesięcy to już się myśli w kategoriach "jak to będzie, gdy wrócę do pracy" a nie "jak się zorganizować na macierzynskim". Na szczęście są tam już wpisy o tym, że bez pomocy jest trudno, że niemowlęta potrafią być wymagające. Jakby taka świeżo upieczona mamusia pierwsze co przeczytała, to że Pbrzoi vel Nataliaolczyk działa na urlopie macierzyńskim jak serwis hotelowy i jednocześnie nonstop opiekuje się niemowlakiem (i jeszcze ma starsze dziecko a może nawet starsze dzieci w domu, bo - jak to @olka11135 zauważyła - czasami zeznania się plączą), to by ją mocno zdezorientowało w sytuacji, której doświadcza.
Czytalam ten wątek, odpowiedziala ze swojej perspektywy... Oczywiście, że są dzieciaki wymagające... Ale sa tez nie. I albo Wy czegos nie rozumiecie albo nir wiem 🤦ja nie mowie ze to nie bot, nie mowie, ze ta dziewczyna czy kimkolwiek jest, nie sciemnia... Ale.... Sa rodziny żyjące w 5 osób na 60m, daja rade, sa szczęśliwe, dzieciaki zadbane i kochane! Nie potrzeba nasylac na nich kontroli (bo Wasza perspektywa jest inna!!!!), sa tez kobiety, które na macierzyńskim ogarniaja dzieciaka i dom bo nie robia nic innego, bo lubia, bo mają manie, bo sa pedantkami, bo maja depresję (tak, to moze byc jednym z objawów) albo po prostu, maja malo wymagajace dziecko i im sie nudzi, albo zamiast siedzieć i oglądać serial w tv gdy dziecko spi to wolą myć podlogi i okna!
I nie! Nie kazda kobieta, gdy dziecko ma 10miesiecy myśli w kategoriach "jak to bedzie, gdy wrócę do pracy"! Są takie, które nie wracaja, bo nie moga bo np tej pracy nie mialy, albo moga sobie pozwolić na siedzenie z dzieckiem w domu!
Jesli zadajesz pytanie na forum, liczysz sie z odpowiedziami, ile ludzi, tyle odpowiedzi... Bardzo nie podoba mi sie Wasze zalozenie: ja nie ogarniam tak zycia na macierzyńskim, to nikt inny tego nie robi... Owszem robią! (ja akurat nie 🙈) ale robią! I dzis w sumie pomyslalam nad tym i wiesz co? Ja wrocilam właśnie na rynek pracy przy trojce dzieci, po 7latach przerwy... I gdybym tylko chciala, to moj dom lsnilby lepiej niz psie jaj*a 🤣bo mialam na to czas, bo moje dziecko spalo nie na mnie, a w łóżeczku na drzemkach, bo moglam myc podlogi, moglam spokojnie ugotowac obiad, moglabym myc nawet okna 🤦tylko, ze mi sie nie chcialo i ja akurat czas, gdy moj synek spał wykorzystywalam na czytanie ksiazek, ewentualnie obejrzenie jakiegos dokumentu. Ale da sie! Wiec czasem warto wychylic sie dalej niz poza swoje wlasne ja....
 
Do góry