reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Wiec tak mam już jedno dziecko w zasadzie z lutego 2022r więc mój synek już skończył roczek tydzień temu :) także poniekąd jestem świeża mama . Obecnie u mnie jest 11/12 tydzień ciąży . Prenatalne będę miała między 10-17 marca jeszcze dokładnego dnia nie znam . Narazie siedzę z małym na wolnym . Nie wiem co mogę więcej napisać . Że względu na publiczne forum wolałabym się w szczegóły nie wdrazac ale na prywatnych z chęcią więcej o sobie napiszę co robię w życiu jak spędzam wolne gdzie pracuje czy pochwalę się maluchem itp :)
Tak czytam I zastanawiam sie czy wkradl sie blad . Jestes teraz w 11 / 12 tyg a prenatalne bedziesz miala w 14 lub nawet ponad 14 tyg ?
 
reklama
Tak czytam I zastanawiam sie czy wkradl sie blad . Jestes teraz w 11 / 12 tyg a prenatalne bedziesz miala w 14 lub nawet ponad 14 tyg ?
U mnie trochę jest zamieszanie z tym bo przez karmienie piersią miałam nieregularne miesiączki i w sumie patrząc na czas z ostatniej miesiączki to mi tak wychodzi 12 tydzień ale ostatnio moja ginekolog bardziej wyznaczyła termin USG prenatalnego na podstawie wielkości dziecka gdzie wychodzi z tydzień mniejsze . Będzie się opierała na tym dlatego wyznaczyła takich termin . W pierwszej ciąży wszystko miałam idealnie nawet urodziłam w termin równo ten sam dzień co wyliczył komputer miałam regularne miesiączki i było łatwo policzyć . A przy karmieniu miałam okres różnie co półtora co dwa miesiące.
 
U mnie trochę jest zamieszanie z tym bo przez karmienie piersią miałam nieregularne miesiączki i w sumie patrząc na czas z ostatniej miesiączki to mi tak wychodzi 12 tydzień ale ostatnio moja ginekolog bardziej wyznaczyła termin USG prenatalnego na podstawie wielkości dziecka gdzie wychodzi z tydzień mniejsze . Będzie się opierała na tym dlatego wyznaczyła takich termin . W pierwszej ciąży wszystko miałam idealnie nawet urodziłam w termin równo ten sam dzień co wyliczył komputer miałam regularne miesiączki i było łatwo policzyć . A przy karmieniu miałam okres różnie co półtora co dwa miesiące.
Hm, ale nawet jeśli teraz masz 11 tydzień, to po 10 marca będzie już 14, wiec porozmawiaj ze swoją ginekolog, żeby nie było za późno 😊
 
Hm, ale nawet jeśli teraz masz 11 tydzień, to po 10 marca będzie już 14, wiec porozmawiaj ze swoją ginekolog, żeby nie było za późno 😊
Dokładnie, lepiej iść za wcześnie to zawsze można powtórzyć za tydzień a jak już maluch będzie za duży to lekarz może nie dać rady pomierzyć wszystkiego co trzeba :) ja też przy kp i tak samo okres przeróżnie miałam, dlatego celuje tak w środek i na prenatalne idę w 12t1d wg OM
 
reklama
Uważam że za późno to nigdy nie jest poprostu będzie dziecko tydzień większe do badania jak już . Gorzej jak za wcześnie wtedy mniej widać :)
właśnie gorzej jak jest większe, bo wtedy dziecko jest bardziej ruchliwe i ciężko lekarzowi pomierzyć dobrze. Ja mam termin na 26.09. I mam prenatalne 16.03. Powinnaś mieć teraz na początku marca skoro termin masz na 2 połowe września. Ale no Twoja decyzja :)
 
Do góry