reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja prenatalne mam 22 lipca. Długo myślałam nad tym czy się zdecydować. A to na tym badaniu da sie określić bliżej dokładniejszej wagi przy porodzie? Jeśli chodzi o takie lekkie stawianie w dole brzucha i lekki ból jak przy okresie to też to odczuwam od kilku tygodni a mam obecnie 29 tydzień i mam krótszą szyjke tzn 34.
 
reklama
Ja prenatalne mam 22 lipca. Długo myślałam nad tym czy się zdecydować. A to na tym badaniu da sie określić bliżej dokładniejszej wagi przy porodzie? Jeśli chodzi o takie lekkie stawianie w dole brzucha i lekki ból jak przy okresie to też to odczuwam od kilku tygodni a mam obecnie 29 tydzień i mam krótszą szyjke tzn 34.
Ja mam usg na każdej wizycie co 3tyg./miesiąc, ale zapisałam sie dodatkowo do specjalisty od takiego usg na 30.07. Zawsze jest określona przybliżona waga dziecka i sprawdzane podstawowe parametry, w tym obwód główki, brzuszka, długość kości udowej, serduszko. Poza tym przy cukrzycy ciążowej mogą cos wiecej sprawdzać.
Jestem w 31 tyg. +2 dni i miałam ostatnio szyjkę 30 mm i nie wiem teraz ile mogla się jeszcze skrócić:(
Co do twardnien brzucha to wieczorami mogę mieć, ale w duzej mierze to Maluch rozpycha się i też powstaje uczucie napięcia calego brzucha. Mam tez sporadycznie bóle brzucha jak na okres. Doszło do tego jeszcze kłucie w pochwie i w spojeniu łonowym (coś jak krotkie dźgnięcia),położna mówi, ze to normalne, bo dziecko jest główką w dole i moze uciskać i uderzać.
Też macie takie dziwne klucia lub cos w tym stylu?
 
Witajcie, ja wczoraj miałam wizytę i wszystko jest ok:) mała wazy 1300g jutro zaczynamy 29tydzien wiec waga w normie :) muszę monitorować wagę bo dwie wcześniejsze ciąże miałam z tym problem tzn córka miała podejrzenie hipotrofii a syn już urodził się z hipotrofią. Póki co waga małej jest ok i poczułam dużą ulgę :)

Mi brzuch czasami tez się spina ale nie boli mnie nic ani nie kłuje. Muszę powtorzyc badanie glukozy bo Pani w rejestracji się pomyliła i zrobiła mi badania na krzywa cukrowa inulinową a nie glukozy:( bleee a tak się cieszyłam ze mam to z głowy..
 
Witajcie, ja wczoraj miałam wizytę i wszystko jest ok:) mała wazy 1300g jutro zaczynamy 29tydzien wiec waga w normie :) muszę monitorować wagę bo dwie wcześniejsze ciąże miałam z tym problem tzn córka miała podejrzenie hipotrofii a syn już urodził się z hipotrofią. Póki co waga małej jest ok i poczułam dużą ulgę :)

Mi brzuch czasami tez się spina ale nie boli mnie nic ani nie kłuje. Muszę powtorzyc badanie glukozy bo Pani w rejestracji się pomyliła i zrobiła mi badania na krzywa cukrowa inulinową a nie glukozy:( bleee a tak się cieszyłam ze mam to z głowy..
Przecież to badanie robi się max raz na pół roku bo mega obciąża organizm...
 
Momtobe właśnie dlatego wacham się czy robić czy nie.. bo też mi się to nie podoba :/
A co mówi lekarz/diabetolog? Da się zdiagnozować cukrzycę ciążową lub jej brak na podstawie krzywej insulinowej?
Może na początek spróbuj badac się glukometrem codziennie na czczo i godzinę po posiłkach. Norma po posiłkach jest do 140 mg/dl, a najlepiej mieć do 120 mg/dl. Na początek warto przetestować z różnymi produktami, bo każdej po czym innym może skakać cukier.
 
Sylvia nigdy nie byłam u diabetologa, w żadnej ciazy nie miałam cukrzycy.. ale Może przejdę się i zapytam bo a nóż nie musiałabym powtarzać..
 
reklama
Do góry