reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

@Folami83 Jeśli wchodzisz na dawkę leku typu Letrox czy Euthyrox to przez około tydzień mogą być objawy nadczynności np. biegunka, odczucie gorąca, problemy ze snem, nawet kołatanie serca. Z reguły lekarz o tym uprzedza i mówi, że jeśli po tygodniu nie ustąpi to należy skonsultować. Jeśli wchodzisz na 50 od zera to jest to skok, ale w ciąży podobno nawet na 100 wstawiają z dnia na dzień, bo tu priorytetem jest obniżenie szybko tsh dla ochrony dzieciaczka. Tak mi mówiła moja endokrynolog.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z lekarzem, czy te objawy wynikają z leków czy z ciąży, bo np weszłaś w taki moment hormonalnie, że nie było ich wcześniej, a teraz są jako zbieg okoliczności z lekiem. Nadczynność polekowa jest nieprzyjemna i w zależności od nasilenia niestety tez może nieść zagrożenie, ale takie rzeczy powinien oceniać lekarz, więc dopytaj specjalisty. Dla spokoju ducha i lepszego samopoczucia i Twojego zdrowia.
Dziękuję za odpowiedź :). Napisałam do lekarza wiadomość bo nie mam teraz możliwości się do niego dostać. Trudno mi właśnie powiedzieć co dokładnie może być przyczyną bo te objawy mogą pasować do ciąży ,zatrucia ,albo właśnie skutek tego leku. Myślisz że jest sens robić badanie TSH ? Ostatnio robiłam w zeszłą sobotę . Jutro też idę na badania ale nie wiem czy jest sens już po tygodniu znów badać
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :). Napisałam do lekarza wiadomość bo nie mam teraz możliwości się do niego dostać. Trudno mi właśnie powiedzieć co dokładnie może być przyczyną bo te objawy mogą pasować do ciąży ,zatrucia ,albo właśnie skutek tego leku. Myślisz że jest sens robić badanie TSH ? Ostatnio robiłam w zeszłą sobotę . Jutro też idę na badania ale nie wiem czy jest sens już po tygodniu znów badać
Najkrótszy odstęp między badaniami, jaki zlecała mi lekarz (właśnie na początku ciąży po podbiciu dawki, aby się upewnić, że podbiła wystarczająco) to były dwa tygodnie. Z reguły poza ciąża lekarze mówią o minimum miesiącu.
Tyle słyszałam od lekarza. Ze swojej strony pewnie przy samopoczuciu, które opisujesz z ciekawości własnej bym zrobiła, ale nie wiem czy ma to uzasadnienie medyczne. Jeśli będziesz robić badanie to pamiętaj, żeby tabletkę łyknąć dopiero już po pobraniu krwi, bo tego poranka, co robi się badanie powinno się być bez leku.
 
Najlepiej zapytaj lekarza, ale myślę że ten test warto zrobić, on sprawdza też możliwość wystąpienia problemów z łożyskiem. Daj znać jutro jak już będzie po [emoji4]




Napisałam parę wiadomości wyżej co i jak [emoji4] wszystko dobrze, mogłabym patrzeć na tego malucha bez końca, szkoda że nie ma takiego usg raz na tydzień [emoji1]
Wiem że warto zrobić i miałam to w planach, ale w obecnej sytuacji nie wiem czy jest sens ryzykować, szpital też wprowadził środki ostrożności, bo wykryto 2 przypadki zachorowania w mieście. :( lekarz zalecał wcześniej zobaczymy co teraz powie
 
Najkrótszy odstęp między badaniami, jaki zlecała mi lekarz (właśnie na początku ciąży po podbiciu dawki, aby się upewnić, że podbiła wystarczająco) to były dwa tygodnie. Z reguły poza ciąża lekarze mówią o minimum miesiącu.
Tyle słyszałam od lekarza. Ze swojej strony pewnie przy samopoczuciu, które opisujesz z ciekawości własnej bym zrobiła, ale nie wiem czy ma to uzasadnienie medyczne. Jeśli będziesz robić badanie to pamiętaj, żeby tabletkę łyknąć dopiero już po pobraniu krwi, bo tego poranka, co robi się badanie powinno się być bez leku.
Mój endokrynolog odpisał mi na wiadomość. Napisał , że Letrox nie powoduje takich skutków jakie opisałam . Mam brać lek dalej tak samo i zgłosić się do internisty.
 
Jak tam po badaniach ?
Lekarz jednak radził zrobić pappe, na szczęście to był pierwszy gabinet po wejściu do szpitala [emoji1] wszędzie tylko wielkie czerwone "zakaz odwiedzin" z usg wszystko książkowo i duże prawdopodobieństwo, że dziewczynka ale jeszcze kazał się nie sugerować.

Przede mną pani 2 razy próbowała zrobić badanie, ale maluszek nie chciał współpracować [emoji854] potem weszłam ja a po mnie znowu ona na 3cie podejście.
 
Mój endokrynolog odpisał mi na wiadomość. Napisał , że Letrox nie powoduje takich skutków jakie opisałam . Mam brać lek dalej tak samo i zgłosić się do internisty.
O to może się uda to telefonicznie skonsultować. Nie wiem czy tak jest w całym kraju w tej chwili, bo nie korzystałam, ale tak mi mówiono dzisiaj
 
U mnie wszystko oki :) ciąża starsza niż z OM ale tego się spodziewałam. Płci nie zgadywalalysmy bo bobo się tak wiercilo że ledwo crl udało się zmierzyć ;p najważniejsze że wszystkie pozostałe wyniki dobre! Za.tydziwn wizyta u mojego gin prowadzącego i pewnie zmieni mi datę porodu
 
Lekarz jednak radził zrobić pappe, na szczęście to był pierwszy gabinet po wejściu do szpitala [emoji1] wszędzie tylko wielkie czerwone "zakaz odwiedzin" z usg wszystko książkowo i duże prawdopodobieństwo, że dziewczynka ale jeszcze kazał się nie sugerować.

Przede mną pani 2 razy próbowała zrobić badanie, ale maluszek nie chciał współpracować [emoji854] potem weszłam ja a po mnie znowu ona na 3cie podejście.

No to super, teraz najgorsze to czekanie aż wyniki przyjdą 🙈 u mnie też powiedziała że wygląda na chłopca, ostatnio u mojego lekarza też to usłyszałam więc mam nadzieję, że faktycznie tak będzie 😄
 
reklama
U mnie wszystko oki :) ciąża starsza niż z OM ale tego się spodziewałam. Płci nie zgadywalalysmy bo bobo się tak wiercilo że ledwo crl udało się zmierzyć ;p najważniejsze że wszystkie pozostałe wyniki dobre! Za.tydziwn wizyta u mojego gin prowadzącego i pewnie zmieni mi datę porodu

To dobrze 😊 u mnie też termin się nie zgadza z OM, aż o 3 tygodnie ale w drugą stronę 😐 przynajmniej mogłaś popatrzec jak szaleje, bo mój to leniuch, tylko przez chwilę poszalał wczoraj i po raz pierwszy widziałam jak się rusza 😄
 
Do góry