reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Tak to był pierwszy termin ale też nie wspomniałam o ciąży bo nie pomyślałam. Jeśli chodzi o becikowe to się załapię bo na prywatnej wizycie byłam w 8+4 tc.

To jest jedyny wymóg żeby dostać becikowe?

Tak sobie teraz pomyślałam - bierzecie jakieś konkretne witamy? Ja do tej pory tylko kwas foliowy, i nie wiem... Odżywiam się w miarę zdrowo, jedni mówią że suplementacja jest ważna, inni że tylko kwas, a reszta z diety... 🤷‍♀️

Wystarczy tylko kwas foliowy, no chyba że ktoś niedojada bo go mdli, nie ma apetytu, wymiotuje to wtedy powinno się brać dodatkowo inne witaminy. Ja na razie biorę tylko kwas foliowy i jod (bo karmię)
 
To jest jedyny wymóg żeby dostać becikowe?



Wystarczy tylko kwas foliowy, no chyba że ktoś niedojada bo go mdli, nie ma apetytu, wymiotuje to wtedy powinno się brać dodatkowo inne witaminy. Ja na razie biorę tylko kwas foliowy i jod (bo karmię)
To lekarze których znam zdecydowanie inne podejście prezentują odnośnie witamin. Od samego początku albo pregna start albo pregna plus. I ta nieszczęsną b12, gdzie nikt mi nie zwrócił uwagi żeby nie kupować pierwszej lepszej :((((
 
To lekarze których znam zdecydowanie inne podejście prezentują odnośnie witamin. Od samego początku albo pregna start albo pregna plus. I ta nieszczęsną b12, gdzie nikt mi nie zwrócił uwagi żeby nie kupować pierwszej lepszej :((((

Tak naprawdę prawie każdy ma niedobory jeśli chodzi o witaminy (na przykład ok. 90% Polaków ma niedobor witaminy D) więc myślę, że branie suplementów w ciąży ma sens. Moja ginekolog też mnie ja to uczula, ona sama polecała mi prenatal duo, ale skład ma nieciekawy. Zresztą słyszałam, że prenatal duo bardzo prężnie działa marketingowo i lekarze często dostają bonusy za przepisywanie go pacjentkom.
 
Ja biorę prenatal uno od września. Mój gin z racji na mój wiek zalecił pregnę lub właśnie prenatal uno na trzy miesiące przed staraniami. Prenatal ma w składzie imbir, który ma łagodzić mdłości i tak się zastanawiam czy dlatego ich nie mam, czy może dopiero przyjdą? 🤔
Z moich doświadczeń wynika że pomaga, 2 dni nie brałam i mdłości były większe
 
reklama
Do góry