reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

A urlop macierzyński PRZYSŁUGUJE kobiecie na dwa tygodnie przed porodem. nikt nas nie może do niego zmusić bo to musi być NA NASZ WNIOSEK. Ale podobno właśnie praktyki są różne że szpitale wystawiaja np date przyjęcia do szpitala a nie prorodu gdy np. poród po terminie.
.

No tak, ale co z tą dziurą między ostatnim dniem L4 a pierwszym dniem macierzyńskiego?? Np. L4 skończyło mi się 15.08, lekarz nie wypisał mi następnego a ja urodzę załóżmy jutro i mi w szpitalu wypiszą od jutra. Termin miałam na 20.08. W takiej sytuacji trzeba by było iść między 15.08 a 01.09 do pracy....bo czym załatać tą dwutygodniową dziurę???
 
reklama
Nemesis jeszcze raz gratulacje i no no dalas rade... jakbym ja tak czekala na podotowie i trafila do taxi ktora nie wie gdzie porodowka... czuje,ze bym wczesniej urodzila haha !:-D:-D:-D

A my dzis typowo rodzinny dzien, tu sobie poszlismy i tam hyhy. Dzis w UK Bank Holiday czyli wiekszosc nie pracuje.. dzien wolny od pracy..:rofl2:
 
ja też już po wizycie , wsio u mnie ok posłuchałam serduszka i decyzja bez zmian 11 jestem umowiona na cc. Lece szykować dzieciom stroje apelowe jutro witamy szkołę- koniec laby. paaa
 
ja już z dzidziulką się przejdę i się dopytam, no chyba że wyjdzie w rozmowie w trakcie załatwiania urlopu macierzyńskiego, będę musiała tylko poszukać i wydrukować z tę informację z gazety prawnej bo chyba tam to widziałam

oo i właśnie zobaczyłam że też z wawy jesteś :-) w jakim szpitalu chcesz się zaczepić na poród? :-)

Ja planuję bródnowski. Mieszkam bliziuteńko na piechotkę.
 
a to faktycznie jak ładną pogodę będziesz miałą to spacerkiem na porodówkę możesz iść :-D ja z Bemowa do MSWiA bym szła kilka godzin pewnie hihihi
 
aguska51
nie mam jako takich objawow, z chodzeniem mam maly problem bo od ciezaru boli mnie troche w krzyzu no i ta miednica czasem tak boli ze ledwo sie poruszam... :-(
ahh, no i odszedl mi czop sluzowy przedwczoraj ;-)
 
reklama
nemesis gratuluje !Historia jak z filmu:-) super że już w domku jesteś ze swoją kruszynką.
Co do długości urlopu macierzyńskiego-moja koleżanka studjuje prawo i mówiła mi że zmieniły się przepisy i jak wcześniej na pierwsze dziecko przysługiwało 18 tygodni tak teraz przysługuje 20 tygodni.ostatnio byłam u swojego szefa żeby zapytać jakie papiery musze przynieśc żeby dostać urlop macierzyński to powiedział mi że musze napisać podanie i przynieśc dla niego orginał aktu urodzenia dziecka:confused2:co dla mnie jest dziwne ,bo przecież kobieta może iść na macierzyński 2 tygodnie przed terminem porodu-rozumiecie coś z tego:confused::confused::confused:
Co do mojego samopoczucia-jest bez zmian ani skurczu ani czopu:-(Już trace nadzieje,że wogle ten mój poród się odbendzie:-(









 
Do góry