reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Witam,
Anabuba jaką dawkę dostaje Weronika? Mój Olek jest parę miesięcy młodszy i dostaje 50 euthyroxu.
Ciekawa jestem, czy to dużo. Wiem, że to zależy od dziecka, może być różnie, ale jestem ciekawa jakie inne dzieci w tym wieku mają dawki.

Co do weryfikacji to Olek ma 2 lata i prawie 4 miesiące i jej nie mieliśmy. Pani doktor mówi o 3 latach.

Pozdrawiam
 
reklama
A my mamy super wiesci!!!! W koncu mamy dobre wyniki!! Ft4 w normie :-) :-) Zostajemy na tej dawce co teraz i jesli przezpol roku Ft4 utrzma sie w normie zrobimy probe zmniejszenia dawki. Tera zkolejna kontrola hormonow za 2msc i wizyta u endo za 3 msc jak wniki beda dobre :-)
 
anabuba udało sie!!!!!ide jutro do lekarza i na pierwsza rechabilitacje:)to dzis moj najwiekszy prezent:)mi sie umowa konczy w sierpniu,ale prezes mi przedłuzy umowe na rok i da mi zgode na wychowawczy do 2011roku.ale jak sie ma wychowawczy to chyba nie dostane tych pieniedzy 520zl?ja jestem ze śląska z wodzislawia śl.jutro ide do urzedu to morze oni beda wiedziec cos na ten temat.pa i dzieki za wsparcie.masz moze skajpa?

to super ze udalo sie cos zalatwic
i jak po wizycie?co powiedzieli?
jezeli bedziesz miala wychowawczy to wtedy nie dostaniesz tych 520zl
ale jak bedziesz miala orzeczenie o nieplenosparwnosci to zwieksza Ci sie prog do rodzinnego do 583zl na osobe wiec jezeli sie zlaapiesz to wtedy platny wychowawczy 400zl plus rodzinne chyba 60zl plus zasilek pielegnacyjny 153zl plus dodtaek na rehabilitacje chyba tez 60l(ja odtsaje kilka razem i nie amietam dokladnych kwot rodzinnego)
ze skajpa chwilowo nie korzystam bo mam neta z komorki ale moze niedlugo bede miec stale to wtedy sie podlacza do skypa:tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Witam,
Anabuba jaką dawkę dostaje Weronika? Mój Olek jest parę miesięcy młodszy i dostaje 50 euthyroxu.
Ciekawa jestem, czy to dużo. Wiem, że to zależy od dziecka, może być różnie, ale jestem ciekawa jakie inne dzieci w tym wieku mają dawki.

Co do weryfikacji to Olek ma 2 lata i prawie 4 miesiące i jej nie mieliśmy. Pani doktor mówi o 3 latach.

Pozdrawiam

aha,kazde dziecko jest inne i kazdy lekarz tez jest inny wiec proba odstawienia moze byc w rznym czasie
Weronika ma 2 lata i 7 mieisecy i wazy 18kg:-) wiec teraz od prawei roku dostaje 62,5 euthyroxu i poki co chyba jest dobrze bo nie dzwonili zeby wiekszyc dawke a poza tym nie widze po niej zeby cos bylo nie tak:tak::tak::tak::tak::tak::tak:

A my mamy super wiesci!!!! W koncu mamy dobre wyniki!! Ft4 w normie :-) :-) Zostajemy na tej dawce co teraz i jesli przezpol roku Ft4 utrzma sie w normie zrobimy probe zmniejszenia dawki. Tera zkolejna kontrola hormonow za 2msc i wizyta u endo za 3 msc jak wniki beda dobre :-)

to super!
 
witaj anabuba,lekarz powiedział ze musi byc rechabilitowana:(ona ma tą asymetrie ułożeniowa:(i nie utrzymuje sie na łokciach tylko na rekach:(bylismy juz na pierwszej rechab.narazie zaczelismy od masazu,i obserwacji co robi i jak reaguje na wszystko.ale mysle ze we wtorek pokaze mi juz jakie cwiczenie.a tak to pokazała mi jak mam ja podnosic,trzymac i dzwigac.a jaka ty metoda cwiczyłas corke?bo ona metoda wojty.martwie sie ze nie bede umiała tego.dzis byłam oddac wniosek na komisje.boje sie ze mi nie przyznaja:(
pozdrawiam cieplutko:)mam nadzieje ze kiedys pogadamy przez skajpa.
 
Weronika ma 2 lata i 7 mieisecy i wazy 18kg:-) wiec teraz od prawei roku dostaje 62,5 euthyroxu

Olek waży 13kg. Duża ta Twoja córeczka :-)))))))
 
Weronika ma 2 lata i 7 mieisecy i wazy 18kg:-) wiec teraz od prawei roku dostaje 62,5 euthyroxu


18 kg???????????:szok::szok::szok::szok::szok: matko, moja 5 latka właśnie przekroczyła próg 18,5 kg,:-) syn (4 lata) waży 16 kg, nie wspominając o najmłodszej (2 lata i 5 miesięcy), która waży 11,5 kg!!!:tak:

a ile ona ma wzrostu w takim razie?
 
witaj anabuba,lekarz powiedział ze musi byc rechabilitowana:(ona ma tą asymetrie ułożeniowa:(i nie utrzymuje sie na łokciach tylko na rekach:(bylismy juz na pierwszej rechab.narazie zaczelismy od masazu,i obserwacji co robi i jak reaguje na wszystko.ale mysle ze we wtorek pokaze mi juz jakie cwiczenie.a tak to pokazała mi jak mam ja podnosic,trzymac i dzwigac.a jaka ty metoda cwiczyłas corke?bo ona metoda wojty.martwie sie ze nie bede umiała tego.dzis byłam oddac wniosek na komisje.boje sie ze mi nie przyznaja:(
pozdrawiam cieplutko:)mam nadzieje ze kiedys pogadamy przez skajpa.

nie wiem jaka metoda bo jakos nie spytalam;-)
ale od razu ja cwiczylam-tzn rozne wygibasy raczkami,nozkami,tez mialam pokazane jak ja trzymac,jak ukladac itd
Weronika tez miala symetrie ulozeniowa,zwiekszone napiecie miesniowa i do tego asymetrie glowy-wygladla jak obcy:szok:
ale teraz ma piekna okragla glowke,co prawda spora ale ja tez mam duza i maz tez:-)

Weronika ma 2 lata i 7 mieisecy i wazy 18kg:-) wiec teraz od prawei roku dostaje 62,5 euthyroxu

Olek waży 13kg. Duża ta Twoja córeczka :-)))))))

18 kg???????????:szok::szok::szok::szok::szok: matko, moja 5 latka właśnie przekroczyła próg 18,5 kg,:-) syn (4 lata) waży 16 kg, nie wspominając o najmłodszej (2 lata i 5 miesięcy), która waży 11,5 kg!!!:tak:

a ile ona ma wzrostu w takim razie?

hehehhhe
wiedzialam ze tak zareagujecie na jej wage:-D:-D:-D:-D:-D:-D
teraz ma 98cm wzrostu i nie miesci sie w siatkach tzn jest powyzej 97centyla:tak::tak::tak:
ale mj maz ma 188cm,starsza corka tez jest duza bo ma 10lat i 147cm,zawse byla duza

Weronika nie jest gruba tylko ubita,ale fakt faktem ma kawal nogi:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
Wisienka rehabiltacja trwala tak do roku,z tym ze jak juz zaczela dobrze raczkowac to w sumie juz prawie jej nie cwiczylam,tylko jezdzilsymy na kontrole
na poczatku jest najwiecej pracy,ale czas szybko leci.;)
 
reklama
dzieki anabuba,ja ciagle zalamana jestem,ogladalam ta metode wojty na yu tube i to jest sraszne.ete dzieci tak placza przy tym ze serce sie kraje:(w poniedzialek pierwsze cwiczenie mi pokaze.
 
Do góry