reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

reklama
dostałam antybiotyk na E. Coli. Powiedział mi, ze to nie od męża raczej tylko z układu pokarmowego 😅 a paciorkowca się nie leczy, wiec teraz się zastanawiam, czy w takim razie jestem skazana na brak inseminacji/ in vitro aż się paciorkowiec samoistnie zechce wynieść?
Z przewodu pokarmowego? o_O a to ciekawostka, ale w sumie ma to sens ;)

Z tego, co się orientuję, obecność paciorkowca nie przeszkadza ani w procedurze ivf ani w iui (jeśli nie daje objawów).

Próbowałaś wdrażać laktoferyne do suplementacji? Ona pomaga w walce z bakteriami (pobudza dobre, a zmniejsza rozwój np. e.coli) i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Dodatkowo pomaga zwiększyć wchłanianie żelaza, a jeśli dobrze pamiętam - u Ciebie występuje problem ze zbyt niskim.
 
Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, kiedy teraz powinnam dostać okres ? Planowo dziś jest termin @.
Teoretycznie możesz dostać dzisiaj, albo za kilka dni - jak progesteron spadnie do niższej wartości. Jeśli nie zaczniesz krwawić w ciągu kilku dni, koniecznie powinnaś powtórzyć betę, żeby się upewnić, że nie rośnie.
 
Z przewodu pokarmowego? o_O a to ciekawostka, ale w sumie ma to sens ;)

Z tego, co się orientuję, obecność paciorkowca nie przeszkadza ani w procedurze ivf ani w iui (jeśli nie daje objawów).

Próbowałaś wdrażać laktoferyne do suplementacji? Ona pomaga w walce z bakteriami (pobudza dobre, a zmniejsza rozwój np. e.coli) i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Dodatkowo pomaga zwiększyć wchłanianie żelaza, a jeśli dobrze pamiętam - u Ciebie występuje problem ze zbyt niskim.
tak, biorę od długiego czasu już i to tą nucleo. Dobrze pamiętasz z ferrytyną, ale już wszystkie możliwe sposoby na podniesienie wprowadziłam od lutego, wiec tu nic nie poprawie.

A z tym E. coli to często bywa tak, ze po prostu trochę się przenosi z anusa tam gdzie nie trzeba 😜
 
Dziewczyny, zainspirowana wczorajszym wynikami pomyślałam, żeby sobie zrobić komplet badań immunologicznych. Zastanawiam się tylko, jak do tego podejść? Wykupić gdzieś jakiś zestaw? Czy się do jakiegoś lekarza najpierw umówić? Macie jakies doświadczenie już w tym?
Pamiętaj że immunologia się zmienia więc robienie sobie badań „na zaś” nie ma sensu bo zanim trafisz do lekarza to może się okazać że będziesz musiała je powtarzać. A do tanich nie należą …. Same badania bez konsultacji z dobrym immunologiem nic Ci nie dadzą, bo jeśli coś Ci wyjdzie to trzeba wprowadzić leczenie farmakologiczne albo wlewy/zastrzyki. Do tych najlepszych immunologów czeka się parę miesięcy na wizytę z tego co czytałam ;( Masz ogarnięte pozostałe obszary diagnostyczne ze w immunologię chcesz uderzać?
 
reklama
Pamiętaj że immunologia się zmienia więc robienie sobie badań „na zaś” nie ma sensu bo zanim trafisz do lekarza to może się okazać że będziesz musiała je powtarzać. A do tanich nie należą …. Same badania bez konsultacji z dobrym immunologiem nic Ci nie dadzą, bo jeśli coś Ci wyjdzie to trzeba wprowadzić leczenie farmakologiczne albo wlewy/zastrzyki. Do tych najlepszych immunologów czeka się parę miesięcy na wizytę z tego co czytałam ;( Masz ogarnięte pozostałe obszary diagnostyczne ze w immunologię chcesz uderzać?
wydaje mi się, że tak
 
Do góry