reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

reklama
i ja poproszę o te przepisy - iwoszu1@wp.pl

Krzymek jak na razie wcina wszelkie jabłuszkowe wariacje ;D (jabłko +marchewka; jabłko+dzika róża; jabłko +... lub samo jabłko;), smakują mu też śliwki suszone (ze słoiczka) - ale obiadki są na razie bleee...
 
Dziewczyny proszę o cierpliwość jeśli chodzi o wysłanie przepisów, bo poczta mi padła i nijak się na nią dostać nie mogę. Jak tylko sytuacja się poprawi wyślę wszystkim potrzebującym.
 
Wczoraj wieczorem podalam Krystiankowi mleko sojowe :( no i dzisiaj buzia w krostkach + suche placki na nóżkach. Dziewczyny, które podają dziecku BEBILON AMINO lub NUTRAMIGEN niech się zameldują, bo mam sporo pytań ;D
 
Osinko ja Maciulkowi zaczęłam podawać inne jedzonko oprócz mleczka właśnie dlatego , że dal mojego dużego mężczyzny samo mleko było za mało i pod względem ilości jak i wartości odżywczych, moja lekarka jest zweolenniczką nowego trędu w żywieniu niemowląt tzn. wprowadzania nowości kiedy dziecko podwoi wagę urodzeniową a nie bezwzględnie po 6 miesiącu
 
asioczek pisze:
Mama Boo pisze:
No to i my się pochwalimy - Oskar spróbował już nawet rybki. Cmokał jak nie wiem co :)A do obiadku z warzywami i indykiem dodałam mu ziemniaczka - oczywiście całego nie zjadł, ale też mlaskał :) :) Do tego je już czasem bananka - oczywiście pogniecinego.

MamaBoo juz rybke wprowadzasz ?? Według rozpiski mojego pediatry to dopiero okolo roku pierwsze rybki mozna podawac i to ostroznie..

Asioczek nie dałam mu jako posiłek rybki tylko dla smaku dwa kawałeczki. Nie miał żadnej reakcji alergicznej, więc jestem spokojna, ale mimo to jeszcze nie zamierzam dawać mu jej jako obiadek. Często też np. jak jem nektarynę to daję mu skosztować i nic się nei dzieje. Gdybym miała robić to co mi pediatra każe (oczywiście w granicach rozsądku, bo wiele rzeczy wprowadzam za jego pozwoleniem) to Ozik miałby dostać dopiero teraz swój pierwszy soczek. A i tak nasz lekarz jest bardzo, że tak powiem "na czasie".
Oczywiście słucham go i staram się pzrestrzegać jego zasad, ale tak jak już pisałam w granicach rozsądku.
 
reklama
ANIK78 pisze:
Wczoraj wieczorem podalam Krystiankowi mleko sojowe :( no i dzisiaj buzia w krostkach + suche placki na nóżkach. Dziewczyny, które podają dziecku BEBILON AMINO lub NUTRAMIGEN niech się zameldują, bo mam sporo pytań ;D

anik
ja podawałam nutramigen przez dwa tygodnie ale ewidentnie Maksiowi nie służył
teraz pije bebilon pepti i jest OK
 
Do góry