reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

reklama
u nas tez jest bardzo zaczerwieniona pupa ale z przodu,wyglada jak odparzona i jest az pomarszczona.i tak jak u magi Jagodki czesto to do nas powraca... zaczelam jej smarowac mascia z rumiankiem i lanolina ale nie widac poprawy wiec jutro sprobuje krochmal i make :(((

Zuzia ztego co wiem podobno rumianek czesto uczula wiec moze stad tez problemy z pupa ???
 
Maga i Anian- dziekuję za odpowiedź w sprawie podawania "Kubusia"

Maga- przy odparzeniu trzeba pupę często "wietrzyć" (tzn. trzymać bez pampera). U nas pomaga Sudokrem. daj znać co powiedział lekarz...
 
Mokkate ja nie podaje Kubusia, tylko soki gerbera, bobofruta i bobovite i to rozcieńczone (50 ml soku i 100 ml wody)
Maga skonsultuj się koniecznie z lekarzem, bo to troche dziwne żeby odparzenia z krwia pojawiały się aż tak szybko. I daj znać po powrocie
 
Ja daję tylko bobofruty, alergolog zabronił nam Kubusiów twierdząc, że tam jest bardzo dużo konserwantów :baffled:
Pozdrawiam
 
Trochę info od mojej pediatryczki z dzisiejszej wizyty:

1. Szymon może jeść już wszystko, oczywiście bez przypraw i soli, ale...
- odradziła podawanie sklepowych wędlin (lepiej kupić dobrej jakości mięso i zrobić pieczeń),
- do picia jak najwięcej wody lub też rozcieńczonych soków (ale tylko tych dla niemowląt; zdecydowanie odradzała takie jak "Kubuś" itp.),

2. Podawać jak najwięcej nabiału w każdej postaci, ze wskazaniem na jogurty (gotowe owocowe lepiej nie - bezpieczniej mieszać jogurt naturalny z owocami własnej roboty lub tymi ze słoiczka).

3. Próbować różnych owoców - na surowo, mrożonych lub przetworzonych (jeśli się da to wcześniej oparzyć wrzątkiem skórkę).

4. Najlepiej dwa razy dziennie podawać czerwone mięso (wołowina, królik).

5. Podawać różne rodzaje pieczywa (ze wskazaniem na ciemne, ziarniste).

Chyba niczego nie pominęłam.:-)
 
Zuzia 24 - jest puder leczniczy - Acudex można go kupić w aptece w małych saszetkach - u nas pomógł, odstawiłam też husteczki nawilżające, pupe myłam wodą przegotowaną i duzo wietrzyłam .
 
byłam wczoraj u lekarza...odparzenia na tle alergicznym, sapka, delikatne krostki na policzkach czyli jest to wina jakiegoś alergentu...przepisała mi maść robioną na receptę, ale nie witaminową, tylko jakąś mocniejszą i syrop przeciwalergiczny CLARITINE,zobaczymy czy to wogóle coś da...
 
reklama
Trochę info od mojej pediatryczki z dzisiejszej wizyty:

1. Szymon może jeść już wszystko, oczywiście bez przypraw i soli, ale...
- odradziła podawanie sklepowych wędlin (lepiej kupić dobrej jakości mięso i zrobić pieczeń),
- do picia jak najwięcej wody lub też rozcieńczonych soków (ale tylko tych dla niemowląt; zdecydowanie odradzała takie jak "Kubuś" itp.),

2. Podawać jak najwięcej nabiału w każdej postaci, ze wskazaniem na jogurty (gotowe owocowe lepiej nie - bezpieczniej mieszać jogurt naturalny z owocami własnej roboty lub tymi ze słoiczka).

3. Próbować różnych owoców - na surowo, mrożonych lub przetworzonych (jeśli się da to wcześniej oparzyć wrzątkiem skórkę).

4. Najlepiej dwa razy dziennie podawać czerwone mięso (wołowina, królik).

5. Podawać różne rodzaje pieczywa (ze wskazaniem na ciemne, ziarniste).

Chyba niczego nie pominęłam.:-)

Ivka to kamien spadl mi z serca bo myslalam ze tylko mi jednej pediatra powiedzial ze od roku mozna wszytsko:-)
 
Do góry