reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Powiedzcie mi dziewczyny, czy podajecie maluchom soczek "Kubuś"?
Oglądałam skład i nic nie brzmiało groźnie :-D , ale nigdzie nie pisze od kiedy można go podawać :confused: :confused: :confused:
 
reklama
mokkate ja nie podaję, słyszałam,że można od 3 roku życia...
a ja mam poblem, jagoda ma znowu baardzo odparzona pupę, zaczyna mi to wyglądać na jakąś alergię, po glutenie miała dokładnie tak samo, tylko,że ja gluten odstawiłam, smarowałam clotrimazolem, to cholerstwo zeszło, i dzisiaj znowu się poawiła pomimo,że nie podałam nic nowego, wygląda to fatalnie, bo tworzą się ranki, z których leci krew...
w związku z tym nie wiem, czy uczuliło ją coś ze starych produktów, czy też ma to jakis zwiżek z barteriami bądź grzybami w organizmie...
jakiś czas temu byłam z tym u lekarza, lekarka nie ma pojęcia od czego to jest przepisała mi maść robioną na receptę, ale nie pomaga...
macie jakiś pomysł co to może być?
 
jak julka byla mala to tez miala bardzo odparzona pupe ugotowalm krochmal (troche to dziwne w koncu sie posciel krochmali a nie dzieci) wykapałąm ja w tym kilka dni pod rząd i zasypywalam mąka ziemiaczana moze pomoze nam pomogło

zycze szypko wygojonej pupki:)
 
MAga- Oli taka pupa robi sie po silniejszych alergenach. DOkladnie przeanalizuj co i w iajkich ilosciach zjada i kiedy sie taka pupa robi. Przy czym jesli ranki sie nadkaza gronkowcem i grzybkami to jest problem- u nas pomogl dopiero antybiotyk (akurat ja musialam wziac, ale to do mleka przechodzi i przypadkiem pomogl na Oli pupe, bo tez juz mnie do rozpaczy doprowadzala). Tak jak piszesz to byly ranki do krwii, takie buraczkowoczerwone. Teraz u nas rozwiazaniem jest scisla dieta (okazuje sie ze nawet kukurydza ja uczula, ale ryz chyba nie , na szczescie).
Aha- i uczulaja ja tez wszystkie chusteczki do pupy dla niemowlat- odkad przestalam ich uzywac, a pupe myje tylko czysta woda to jest super gladziutka.
 
i jeszcze jedno- nie stosuje absolutnie zadnych kremow do pupy. Kiedy stosowalam, nie wazne jakie, to ciagle byly problemy.
 
I ciut ode mnie: Maga, jak Jagódla ma odparzoną pupke, to ponoc dobrze jest nie kąpac dziecka za długo, bo ponoc bakterie się wtedy mnożą.
 
dzięki dziewczyny...jutro pędem biegnę do lekarza, może tym razem nie zbagatelizują tego, bo jeśli nie idę prywatnie:wściekła/y:
 
ivka dzięki na razie boję się używać czegokolwiek, zobaczę po jutrzejszej wizycie u lekarza, najdziwniejsze jest to,że ona rano miała gładką pupę, a po zrobieniu dwóch kupek, w których długo nie leżała, pojawił się ryk i ranki z krwią
 
reklama
u nas tez jest bardzo zaczerwieniona pupa ale z przodu,wyglada jak odparzona i jest az pomarszczona.i tak jak u magi Jagodki czesto to do nas powraca... zaczelam jej smarowac mascia z rumiankiem i lanolina ale nie widac poprawy wiec jutro sprobuje krochmal i make :(((
 
Do góry