reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

ja kupilam dziś kaszkę kukurydzianą bo nieslodka do tej pory jak dawałam to ryzową z bananami (od siostry :) )
ze wzgledu na te grzyby paskudne wiem że powinnam cukru unikać
no i nie bardzo Maksiu chciał jeść :( ta bananową zajadał że ho ho!
mam nadzieje że mi sie go uda stopniowo do tej kukurydzianej naklonić ::)
 
reklama
mamaoli spróbuj jak nie będzie chciał jeść choć jedną miareczkę od mleka dac ryżowej - cukru wiele nie będzie a smak się złamie.
 
My też dziś zrobiliśmy słoiczkowe zakupy! :) Różne różniaste :D Od deserków poczynając na obiadkach skończywszy :) I dziś Filippo dostał pierwsze danie - warzywka z indyczkiem czy krókliczkiwem (już nie pamiętam co mi mąż pisal) tylko mnie nie bylo i nie widziałam... :( Ale podobno zjadł prawie cały słoiczek :) I wyglądało jakby mu baaardzo smakowało. Zdecydowaliśmy się zacząć obiadki, bo już jakoś mało mleka mojego było Filipowi. Może przez to uda się ciągnąć jeszcze kilka miesięcy cyca + normalne jedzonko, a kiedy już zdecyduje się zakończyć karmienie, no to pomyślimy na mieszanką. Bo takie 10-cio miesięczne dziecko jeszcze powinno dostawać posiłki mleczne prawda? Tylko nie wiem czy np. wystarczy jakaś kaszka mleczna robiona na wodzie czy mieszanka + kaszka? ::) Może głupie pytanie zadałam - wybaczcie, ale wolę głupio pytać, aby potem dobrze wiedzieć :)
 
catherinka posiłki mleczne mają obowiązywać nawet do 3 roku życia - głównie chodzi o wapń dla kości i inne składniki mineralne. Jak będziesz chciała odstawic Filipka od piersi to podawaj kaszke ale na mieszance no chyba że będziesz kupowała odpowiednia dla wieku (chodzi o składniki mineralne i witaminy odpowiednie)kaszke mleczną. A co do pytań - to kto pyta nie błądzi i po to jest między innymi forum i wcale pytanie nie jest głupie :)) Całuski dla Was. ZmyKAM ZARAZ DO PRACY
 
ja wczoraj dałam małemu kleik kukurydziany ze swoim mlekiem - wsuwał aż mu się uszy trzęsły ;D

natomiast po poniedziałkowej próbie z Bebilonem mieliśmy istną masakrę nocną - Krzymek spał niespokojnie, co chwilę się wybudzał, a od północy to już w ogóle nie chciał spać....wczoraj dostawał tylko moje mleko (+kleik wieczorem) i deserki i noc była w porządku....
w poniedziałek spróbuję z Bebiko...jak na razie jestem w plecy jakieś 50 zl (za NAN i Bebilon)
 
co do krowiego: ma za bardzo ciezkostrawne nbialko, i dzidziusiowy brzusio nie daje sobie z nim rady. dlatego sa te mieszanki (one sa na mleku krowim robione) ale to bialko jest w nich tak rozbite by latwiej sie mlodemu organizmowi przyswajaly.
swoja drga to nie wiadomo czy to dziecko co bylo na tym krowim mleku jest wpelni zdrowe, czy nie mialo problemow z kupka, brzuszkiem itp. bo ludzie sa tacy ze do problemow i klopotow raczej sie nie przyznaja ::)
mowia np. moja corcia to nigdy kolek zadnych nie miala, a pozniej w rozmowie wychodzi "no ciagle plakala jak byla malutka, takie to rozdarte dziecko bylo"...
 
odkryłam dzisiaj coś co naprawdę smakuje mojej jaguni banany z brzoskwiniami z hippa :) może wkońcu polubi jeść z łyżeczki ???
 
u nas kleik kukurydziany jest hitem. Piotrek wcina go nawet z deserkiem.

dziś Piotrek zjadł zupkę - z butelki - ale zjadł
 
u nas w końcu kupa! ufff!

Maks posmakował w dyni z ziemniakiem - a owoce to raczej ostrożnie :)
 
reklama
U nas na obiadek dzisiaj były jarzynki z cielęcinką, Kubas wcinał i chciał jeszcze, na deserek śliwki z Gerbera i też były mniam...
 
Do góry