reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

reklama
hej,wprowadziłam do diety Milenki jabłko 3 dni temu i od tamtej pory się nie wypróżniła,aż do dziś-bałam się już(ale nie na darmo się mówi,że jabłko wszystko rozluźnia:-D:-D:-D).Po jakim czasie i co następnego mogę jej dać?Kupiłam kleik ryżowy i kukurydziany,ale nie wiem kiedy jej mogę podawać,rano czy wieczorem i czy mogę go dawać już teraz czy to też trzeba patrzeć tak jak po wprowadzeniu nowego pokarmu czy wszystko ok. No i jeszcze mam marchewkę w słoiczku
 
Ja robie dokladnie tak, kleik daje od ok tygodnia, zageszczam nim mleko, na drugie sniadanie daje im taki gesty lyżeczka zeby uczyly sie jesc, dostaja pare łyżeczek, a do reszty doraboiam mleko i daje rzadszy butlą, i wieczorem tez butla.
A od wczoraj dostają jablko,
 
U nas niestety nie jest tak kolorowo:-( Hanulce podawałam już surowe starte jabłko i ugotowane ale po jednym i drugi ma śluz w kupkach:no: teraz spróbuję kupić słoiczek tylko że mieszkam w Szkocji i tutaj jest jabłko z gruszką a na razie nie chcę jej dawać gruszki, może uda mi się znaleźć same jabłuszko i a od pon spróbujemy marchewki a potem soczku jabłkowego chociaż zaczęła mi ostatnio samą wodę pić herbatek juz nie chce czasami jej dawałam na zmianę koperkową i rumiankową. Mleko jej zagęszczam od skończonego 2,5 miesiąca najpirw kleikiem ryżowym teraz kukurydzianym. Niestety nie chce jeść kaszki malinowej z Bobo Vity na gęsto ale możne to za wcześnie:confused:
 
Mój Misiak chętnie je jabłuszko z marchewką,ale to z gerbera-gotowe-aż się trzęsie:-) ,poza tym zupka jarzynowa od4go miesiącaz gerbera-narazie pół słoiczka na dzień,a sorry,dziś zjał cały.No i obowiązkowo soczek marchewka jabłko,a także dziś pierwszy raz marchweka jabłko banan-z boboVity od 4go mca.Narazie tolerancja dobra i bardzo chętnie zajada:-D
 
kurcze dziewczyny czy tylko my z Matim zostaliśmy na etapie cyca??? mój nic innego jeśc nie chce... i po wszystkim cierpi, wody pic nie chce, soku nie chce, herbatkami pluje na odległośc.. jedyną rzeczą jaką toleruje to mleko....
rośnie i tyje ładnie więc może mu jeszcze nie potrzeba dodatkowych składników?? jak myślicie?
 
reklama
Witajcie:) Moja córcia urodziła sie 5lutego. Milenka jest tylko na piersi i narazie tylko kupuję słoiczki a zaczne dawać około 6miesiąca. Czytam Was i uczę się na zaś:)
 
Do góry