reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, wózeczki

Pooglądałam sporo testów i przemawiają do mnie dwa wózki: jedo fyn classic lub xlander x-move.
Dużo jeździmy, wózek ma nie zajmować połowy bagażnika i łatwo wjeżdzać po schodkach oraz nie być za ciężkim do wnoszenia.

Pierwsze wózki, jakie mi sie podobały były to przeróżne retro. Jednak ważniejsza jest dla mnie funkcjonalność.
 
reklama
Mi też mega te retro się podobają np Silver Crosss ale on jest fajny na niedzielny spacerek w słoneczną pogodę i jak ma się taką limuzynę to w zapasie trzeba mieć bardziej miejską zwinną i kompaktową furę. Moim zdaniem Xlandery to bardxo dobre i praktyczne wózki. ImageUploadedByForum BabyBoom1429429239.398244.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1429429239.398244.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1429429239.398244.jpg
    17,6 KB · Wyświetleń: 94
Byłam dziś w smyku i oglądałam xlandera xmove, podobał mi się, chciałam jeszcze oblukać xlandera xcite ale nie było. Podobał mi się jeszcze mutsy evo i maxi cosi mura 4. I promocja jakaś była na foteliki maxi cosi. Jak bym miała dziś kupować to pewnie padło by na mutsy, ale jeszcze mi się 100 razy odmieni. A tak w ogóle to macie jakieś doświadczenia ze spacerówkami z siedziskiem kubełkowym?
 
A tak w ogóle to macie jakieś doświadczenia ze spacerówkami z siedziskiem kubełkowym?

Ja mam Bugaboo Cameleon 3 i on ma właśnie kubełkowe siedzisko. Przyznam, że to mnie zniechęcało do zakupu bo sądziłam, że dziecku będzie niewygodnie. Na szczęście kupiliśmy ten wózek bo jest genialny :) Hania bardzo go lubi, śpi na spacerach i nie wygląda na to, żeby było Jej niewygodnie.
 
Słyszałam kiedyś opinie w jakiś programie, że nie powinno się malucha za długo trzymać w foteliku ze względu na kręgosłup. A szkoda bo pomysł genialny z tym wczepianiem do wózka, nie trzeba bobasa budzić, na szybkie zakupy nie trzeba gondoli upychać do bagażnika. Ale w sumie nie wiem czy były na ten temat jakieś badania.

Mi teraz babka w sklepie z wozkami wlasnie mowila ze max 2h dziecko moze tam byc a potem musi byc przerwa np na karmienie.

To, że bardzo dużo ludzi tak robi nie oznacza, że jest do dobre. ;)Fotelik jest bardzo wygodny dla nas, nie wiem jak dla dziecka. Z tego co się zorientowałam to noworodki najlepiej mają się na płasko. Ja napewno nie będę używała fotelika częściej niż jest to konieczne.

Dokladnie tak.

My mamy Bugaboo Cameleon 3 i polecam go BARDZO ;) Jest drogi, ale wart każdej złotówki!
Teraz pewnie kupimy Bugaboo Donkey Duo ( https://www.youtube.com/watch?v=_hq7W-KHYW8 ), bo Hania jest bardzo wózkowa i nie sądzę, żeby w wieku dwóch lat zrezygnowała z wygodnej jazdy ;)


U nas w Londynie polowa wozkow to Bugaboo :-) Osobiscie mi sie podobaja (szczegolnie Bugaboo Buffalo) ale cena ponad £800 zabija :baffled:

Ja ze swojej strony moge polecić wozek nie do zdarcia :) kupiliśmy dla synka i teraz po ciągłym używaniu przez poki co 1,5 roku, jezioro, lasy, ciagle podróże samochodem - wyglada jak nowy :) tapicerka sie ściąga w całości i siup do pralki, koła pompowane, duża 84cm i wygodna gondola, spacerówka przepinana przodem i tyłem do kierunku jazdy, fotelik wpinany do stelaża, stelaż aluminiowy wiec suma sumarum wszystko nie jest zbyt ciężkie (takie,ze ja chudzina 50kg wagi wnosiłam wozek z dzieckiem w srodku po schodach na pierwsze piętro). Spacerówka rozkładana do poziomu leżącego. Rączka regulowana, koła przednie skretne z możliwością zablokowania. Na wyposażeniu moskitera, folia przeciwdeszczowa i parasolka. Ma wszystko to i jeszcze wiecej wozek polskiej firmy Tako, a docklands serial baby heaven line 3w1 Alu. My płaciliśmy niecałe 1600zl ale mieliśmy prosto od producenta wiec nie doliczali marzy tak jak w sklepach. Naprawdę z czystym sumieniem polecam, bo warto przyjrzeć sie bliżej temu wozkowi :)
My mamy dokładnie taki :
Zobacz załącznik 680797

Kurcze brzmi bardzo fajnie, ciekawe czy w w Uk go mozna dostac pewnie nie...

Ja mam Bugaboo Cameleon 3 i on ma właśnie kubełkowe siedzisko. Przyznam, że to mnie zniechęcało do zakupu bo sądziłam, że dziecku będzie niewygodnie. Na szczęście kupiliśmy ten wózek bo jest genialny :) Hania bardzo go lubi, śpi na spacerach i nie wygląda na to, żeby było Jej niewygodnie.

Co to jest kubelkowe siedzisko?
 
Co to jest kubelkowe siedzisko?

Takie, które się nie rozkłada na płasko:

210201900.jpgIN19090_mx.jpg

Ponieważ dobre firmy je mają (np. Bugaboo, Stokke czy Quinny) wydaje mi się, że nie są jednak takie złe jak niektórzy sądzą ;) Jak juz pisałam, ja jestem bardzo zadowolona. Z tym, że Hania nigdy w wózku w domu nie spała, tylko na spacerach godzinę, góra dwie. Pewnie nie chciałabym żeby w tej pozycji przebywała parę godzin dziennie.
 

Załączniki

  • 210201900.jpg
    210201900.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 95
  • IN19090_mx.jpg
    IN19090_mx.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 95
Kamila dla noworodka jest gondolka, siedzisko czy rozkładane czy kubełkowe jest dla starszych niemowlaków. Powyżej 6 mc życia.
 
reklama
Kamila, tak jak Buba pisze :)
Hanulę przesiadziłam do spacerówki jak zaczęła siedzieć. Akurat się to zbiegło z wiosną i tak samo będzie z naszymi październikowymi maluszkami - zima w gondoli a wiosną już w spacerówkach :)
 
Do góry