reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :)

łóżeczko dla dzidzi, jej wózek, fotelik, ciuszki wszystko jest jeszcze w powijakach w babcinej piwnicy. Myśle że jak wrócimy to zacznę od prania ciuszkow. Pranie wózka zostawiam po porodzie bo i tak na pierwszy spacer nie pójde przecież 2 dni po porodzie. Buteleczkę, smoczki i inne akcesoria też kupię dopiero w sierpniu. A jeśli maleństwo zdecyduje się pojawic wcześniej, no cóż wówczas jest jeszcze mąż, mama, ciocie i przyszła a moze juzwtedy obecna (mająślub 12 sierpnia) szwagierka. Może ja dlatego tak spokojnie tdo tego podchodzę bo to moja druga ciąża? Ale chyba nie, ja nigdy nie byłam panikarą. wszystko ma swój czas i tyle. Wiec jak przyjdzie mój to będę gotowa :)
Acha a co do ciuszków w rozmiarze 56 to ja mam 3 kom a nastepne to już 62 bo maleństwo naprawdę szybciutko rosnie. A jak jeszcze urodzi sie duże jak moja Zuzia która po porodzie mierzyla 57cm to idzie to migiem :)
 
reklama
Co do ciuszków, ja do szpitala kupiłam kilka komplecików śpiochy+body (lub kaftanik) w rozm 56, więcej mam w rozm.62 (po dzieciakach siostry ;)). Mam nadzieję, że moja niunia nie będzie zbyt długa ;D i trochę ponosi te najmniejsze, chociaż jak słyszę, że rodzą się dzieciaczki które mają po 61 cm to już sama nie wiem :o :). W prawdzie moja siostra urodziła synka, który miał 57 cm, ale ojciec wysoki więc to chyba po nim ;D. My jesteśmy przeciętnego wzrostu, więc chyba niespodzianek nie powinno być no i poza tym dziewczynki chyba jednak rodzą się krótsze ;D

Jutro biorę się ostro za pranie, suszenie i prasowanie, gniazdko trzeba zacząć mościć! ;D :laugh:
 
Ja mam nawet parę ciuszków w rozmiarze 50 boczytałam, że bliźnięta rodzą się mniejsze i w tych większych rzeczach wyglądają jak 7 nieszczęść ale rzeczywiście najwięcej chyba mam w rozmiarze 62. Wszystkie ciuszki już po pierwszym praniu w normalnym proszku. Teraz będzie drugie już w Jelpie. Kupiłam duże opakowanie więc w sumie nie wyszło tak drogo. A łóżeczka mam już w domu tylko jeszcze malowanie czeka. A tak apropo czym malujecie łóżeczka?? Ja mam lakier wodny - podobno bezzapachowy i bezpieczny ae chciałabym jeszcze jakąś bejcą wcześniej pociągnąć tylko nie wiem czy to bezpieczne??
 
Moja Julka miała 52 cm jak się urodziła, a ciuszki o rozmiarze 56 nosiła zaledwie jakieś 2 tyg, więc lepiej więcej mieć tych większych ciuszków - rękawek można zawinąć a na nóżki zakładać skarpety, żeby się śpiochy trzymały :)
 
Mojej przyjaciółki bliźniaki byly takie malutkie,że nosily rozmiar 42 ;D ale ona malo przybrała w ciązy bo 9 kilosów,więc może to dlatego.
 
Sprzedawca w hurtowni dziecięcej powiedział nam jak kupowaliśmy łóżeczko, że jeśli już je mamy to warto je wcześniej złożyć, żeby sobie stało, wietrzało i nabierało zapachu domowego, bo pomimo tego, że lakiery używane do malowania mają atesty itd. to jednak zapach początkowo jest dość intensywny dla dzidzi...
 
Z tymi ubrankami to macie racje, chyba rzeczywiscie nie warto miec za duzo w rozmiarze 56 skoro dziecko tak szybciutko rosnie. Ja mam troche w rozmiarze 56 i troche w rozmiarze 62. Najwyzej potem moj maz bedzie biegal po sklepach, hihihi, juz sobie wyobrazam jaki bedzie tym przerazony ;D
Za 2 tygodnie ide na usg(bedzie to polowa 34tyg)wiec lekarz bedzie chyba umial powiedziec ile mniej wiecej dzidzia bedzie wazyc czy mierzyc po urodzeniu, nie?

Thea, gdy my zakupimy lozeczko a zamierzamy to zrobic moze za tydzien, moze za dwa(w zaleznosci kiedy moj maz bedzie mial wolne w tygodniu) to raczej tez je od razu skrecimy, bo jest tak jak mowisz-lepiej aby wywietrzalo porzadnie od tych wszystkich lakierow i nabralo domowego zapachu :laugh:Dziecku bedzie przyjemniej! A i my sie przyzwyczaimy do innego rozlkadu pokoju aby w nocy nie wpadac na meble, hahaha ;D
 
A myśmy zamówili wózek ;) i wybralismy taki o jakim nawet nie myślałam ;) deltim-fokus
Super się sklada i mieści w bagażniku,gondola jest spora,budka cicho się składa i lekki przy okazji.Razem z fotelikiem mamy do zapłacenia 1200zl ;) ale odbiór dopiero po narodzinach ;D
 
hehe Edi . ja też mam taki.. już dwa lata :D super wózek mówię ci.. mi sie sprawdzał i jako głęboki i jako spacerówka.. Anka od czasu do czasu też w nim jeszcze jeździ, choć ją odzwyczajam od niego zupełnie..
 
reklama
No to się cieszę,że zrobiłam dobry zakup ;) chociaż poki co wpłaciłam tylko zaliczkę ;)
 
Do góry