reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Mayo też słyszałam tę teorię o śnieniu całego życia... Ale czytałam też właśnie o tym że jak dziecko ma dużo wrażeń, nauczy się czegoś nowego to śpi właśnie tak niespokojnie. Niektóre dzieci są tak wrażliwe, że nawet po wizycie w supermarkecie mają problem z emocjami...

A była już któraś z Was u okulisty z maluszkiem? Jak wygląda ta wizyta? My idziemy jutro i jestem przerażona- mam dość już chodzenia po lekarzach, a jeszcze nie wiem czego się spodziewać.
U nas wyglądało to mniej drastycznie niż u Shenkoki ale też Ania była starsza.
Zakrapianie poszło spokojnie, inne dzieciaczki troszkę płakały...
Żadnego ustrojstwa do rozszerzania powiek nie trzeba było zakładać, bo Ania dała sobie zajrzeć w oczy bez tego.
Pani okulistka mówiła ze starsze dzieci są ciekawe tego światełka i patrzą w nie zazwyczaj, więc można je łatwiej zbadać. :tak::tak::tak:
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:happy2: mam nadzieję, że Szymek będzie dzielny, bo mimo że będąc w szpitalu dużo się napatrzyłam jak go kłują i badają to i tak jak on płacze to mi też się szklane oczka robią. A teraz mamy dwa dni pod rząd wizyty w przychodni- jutro okulista, a w czwartek szczepienie. Jedyny plus to taki, że dowiem się ile moje słońce waży:-)
 
Czarodziejka, tak się oczka bada przede wszystkim u wcześniaków na retinopatię.

Właśnie wróciliśmy od lekarza. Chłopcy mają zapalenie oskrzeli. Dostali zastrzyk z f...cortu (jak zwykle nazwy nie pamiętam), który powinien działać do południa. Jutro ponowna wizyta i zapadnie decyzja czy idziemy do szpitala czy nie. W ogóle dzisiaj na nocnym dyżurze w przychodni pogrom. Co jakieś dziecko wychodziło z gabinetu, to od razu do zabiegowego na zastrzyk. Pielęgniarka miała łzy w oczach jak jej skierowanie wręczałam.
 
Shenkoka, ale miał przeboje i pewnie dlatego musiałaś iść. Ogólnie to badanie się wykonuje przede wszystkim u wcześniaków. A napisałam to (wiem, wysłowić się nie mogę, ale jestem psychicznie padnięta po wizycie), żeby powiedzieć Wam pod jakim kontem się je wykonuje ;)
 
Czy Wasze malenstwa miewaja zle sny? Np poplakuja? Ja sie juz zaniepokoilam bo Damis czesto tak ma - raz zasypia po minutce i jest ok - czasami wymaga interwencji mamusi:) W ciagu dnia to grzeczny smieszek:) Napisalam o porade do pediatrow na tej stronce,ktora wam kiedys podawalam - odp ze to nic niepokojacego tylko mam ograniczyc maluszkowi nadmiar wrazen w ciagu dnia;D
A wy macie podobne doswiadczenia?
Tak sie zastanawialam co tez moze snic sie takiej kruszynce ze tak nagle zaczyna plakac przes sen? Ze mama mleka nie chce dac..? ;P
moj maly jak byl mniejszy to z takim krzykiem sie budził ze ja nie wiedziałam co sie dzieje teraz tez tak ma ale rzadziej czasem tylko "popłakuje" lub własnie z krzykiem przerażajacym sie budzi ale tez i się czesto usmiecha przez sen ;)
 
reklama
Gemelo,zdrówka duuuużo dla chłopców :tak::tak::tak::tak:
Mayo,karcia,po prostu dzieciaczki przeżywają przez sen to,co w dzień naprzeżywały i albo kwilą,albo się uśmiechają(nie zapominajmy,że dla nich podziw i fascynację budzą całkiem przyziemne rzeczy ;-);-);-))
 
Do góry