reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

reklama
No wlasnie, to mit, wiec ja nic jej nie robie z wlosami narazie. Troche jej grzywka juz przydlugawa ale zgarniam na bok i daje rade, a potem jakas spineczka. Planuje jej zapuszczac cale.
Potowki u nas wlasnie wylazly od polskich upalow. Na karku, szyi i dekolcie ma. Nie robie z tym nic, bo i po co? Nie przeszkadza jej to, nie drapie sie, wylazlo bo sie poci z goraca. Jak sie zrobi chlodniej to zejdzie i spokoj. Ja tam nie widze problemu jak ona tez go nie ma. A spi w pampersie, w dzien glownie tez w pampku, a i tak lepi sie od potu, juz bardziej jej nie rozbiore;)
 
Tymek po PRZEDOSTATNIEJ :D wizycie w poradni patologii rozwoju noworodka :)). Wyniki ok, mam jednak nadal podawać witaminę D, mimo słonecznej pogody, żeby mu wyniki znowu nie spadły. Waży 10,5kg i ma 80cm. Stanął z wagą. Przy ostatniej wizycie, jakieś półtora miesiąca temu czy troszkę więcej, ważył 10,2kg. Gacie mu trzeba w pasie wiązać, bo mu z tyłka lecą :p. Chyba będzie po tatusiu: długi i chudy. Przerąbane. Wszystkie nogawki za krótkie.
 
karolina, a Ty chyba podajesz wit d do roku? bo mi teściowa już m - c temu powiedział żebym nie dawała jak jest lato i pije mm, no ale miałam się Ciebie pytać bo nie wiem czy nie wrócić do jej podawania.
 
Ja też wit D nie podaję, na jesień kupię tran. Titek równe 10kg i 86cm...
Z zębami jakaś przerwa jest, 4 ma górze i 3 na dole. A dolne takie krzywe na maxa!
 
k8 chyba 76? 86 to dzieci na 2 lata mają, aż mi się wierzyć nie chce :) Tymek ma jakieś 78-79, przystopował bardzo, waży ciągle 9,5kg, ale narazie przez tę anemię to walczę żeby mu kolory wróciły bo blady jak ściana, jakby trochę przytył to też by nie zaszkodziło bo chudziutki.... codziennie go mięsem pasę.
Zastanawiam się kiedy go na ospę zaszczepić, po roczku będzie ta odra,świnka, różyczka i czy po tym?
 
Hej dziewczyny! :)
Tak się zbieram żeby do Was napisać i wkońcu znalazlam chwilę...
Za nami wizyt troche w Patologii Noworodka, w sumie nic ciekawego nie powiedzieli (30 kwietnia) , potem bylismy u Audiologa.. badanie wyszło tak sobie... ,zagladała niby mu do uszu i nic nie stwierdziła.. mamy badanie abr 2 sierpnia.. (mialo byc 3 czerwca ale niestety odwołali bo lekarka zachorowała). U laryngologa okazało sie że Patrykowi wyszło źle badanie bo ma obustronne zapalenie uszu (a ta CIPA w poradni audiologicznej nic nie powiedziała). Brał antybiotyk 14 dni i okazało się też że ma na cos uczulenie bo ma bardzo siny nosek w środku (bierzemy na to ZINAT).
Byliśmy również u okulisty wszystko jest w porządku oczka ustawione są prosto i wgl. :) Patryś dostał nawet naklejkę z konikiem DZIELNY PACJENT :)
Rehabilitacja nadal... zastanawiam się czy jakoś nie stanęliśmy w miejscu... czekam aż Patryk wkoncu usiądzie, zacznie raczkować... Czekamy też na ząbki... Troche mnie to wszystko martwi,że jest tak "późno" a tu nic...
Ogólnie nie bierzemy już wielu leków: spironolu, duphalatu, berodualu, aminophiliny ani pulmicortu.Tylko witamina D i Zinat.
Teraz 1 sierpnia Poradnia Patologii Noworodka
2 sierpnia Audiolog i badanie ABR
21 sierpnia neurolog
potem po skończeniu 2 lat Kardiolog i w wieku 3 lat okulista.
 
Asia ja nie podaję ale zaleconą mam :-p przypomni mi się tak raz w tygodniu. Na szczęście Olka chuda to może jej nie powykrzywia :-D

gosha ja na MMRII nie szczepię to nie pomogę ale na pewno powinnas odczekać lekko 4-6 tyg.
 
asia ja podaję wit. D co kilka dni, niby mamy zalecenie do roczku podawać co drugi dzień, ale u mnie, jak u kakakaroliny kiepsko z systematycznością w tej materii (zresztą nie tylko w tej :p).

dzag widzisz jak myknęło;-) Super :)

gosha a powiedz mi kochana, jak Wy żeście tę anemię nakryli? Tak zaczęłam się zastanawiać czy Manita też nie ma czasem, bo wagowo mniej niż Tymek jeszcze ma, a wyższa, bo ponad 80 cm mierzy...Jakieś mieliście objawy niepokojące czy co?
Co do MMR, ja mimo, że generalnie jestem za szczepionkami, tej nie podam;-) Niech przechoruje te podstawowe wirusówki, to pewniejsze i bezpieczniejsze nomen omen. Jak skończy roczek, to tylko meningokoki mam w planach.

kacha dzięki za info. Super, że leki ma Patryczek odstawione. A z rozwojem motorycznym spokojnie, nadrobi :tak:
 
reklama
Kacha no w końcu się odezwałaś!! Super że z PAtrykiem tak wszystko ok, z tego co piszesz to on absolutnie żadnych pozostalości wcześniactwa nie ma, szok! Wspaniale! Oby tak dalej :) A ruszy niedlugo, nie martw się!

Aia, ta anemia wyszła strasznie z głupa, poszliśmy z Tymkiem do lekarki innej niż zwykle bo kaszlał, ona go osłuchała stwierdziła że wszystko ok, mamy wychodzić a ona "a on zawsze takie uszy ma" ja się pytam jakie a ona "ano takie blade". Ja taka lekko zdziwiona o co jej chodzi, mówię że ma jakie miał, a to ona że mu zrobi morfologię z żelazem na wszelki wypadek. No i wyszło :/ hemoglobina 9 (norma od 12), żelazo 1.6(norma od 11). Nie wiem czemu tak. Ja zrobiłam badania, ze względu że ciągle karmię piersią i wyszło że jestem zdrowsza niż powinnam, mam wyniki jak sportowiec. Tymek je średnio ale jednak je, akurat mięsko, żółtko dostaje regularnie. Więc nie wiadomo skąd to. Idziemy w poniedizałek na usg brzucha, bo lekarka coś tam mamrotała pod nosem że to może nerki czy wątroba, ja nawet nie chcę myśleć, mam nadzieję że to z kosmosu ta anemia i tyle....
A akurat szczupła sylwetka nie wiem czy ma coś do rzeczy. Ja myślę że jednak u nas bardziej ten cyc może? I że Tymek taki niejadek raczej
 
Do góry