reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

reklama
Witam się z rana :)

U nas znowu pochmurno, szaro.. zimno :confused: i gdzie ta wiosna....
Miałam wczoraj wizyte u ginki (bez USG), znowu złapałam jakąś infekcje :cool2: więc nystatyna dowcipnie.
No i powiedziała coś, co mnie bardzo zmartwiło - ustaliła termin zdjęcia szwu na 08.04:szok: i w dodatku mogę od razu (lub w niedługim czasie) po tym urodzić... a moge też i czekać kilka tyg :dry:
No i teraz zaczęłam stresować... gdyby Maluch urodził się ok 10 kwietnia... to za miesiąc :szok: a ja nic nie mam:baffled:
Nie wiecie jak to jest z tym zdejmowaniem szwu?

ja miałam zdejmowany szew w skończonym 37 tygodniu. teraz tez tak będzie. zostałam uprzedzona że często jest tak ze zaraz po zdjęciu szwu można urodzić. ja chodziłam po schodach góra dół i takie tam a urodziłam w terminie :)
 
Witam!
Jestem po wizycie z USG. W zasadzie wszystko dobrze. Synek ułożony główkowo, wszystkie wymiary takie jak powinny być w tym tygodniu ciąży. Waga 1,7 kg. Porównywałam sobie z wymiarami córki, bo akurat miałam robione USG w tym samym czasie. Są prawie identyczne :) Życzę wszystkim dobrych wiadomości.
 
Ja wczoraj też miałam wizytę :) ogólnie wszystko w porządku, Mały ułożony główkowo, u mnie ginka stwierdziła, że też już się odpycha się główką jak mnie badała... ;) Waży ponad 1800 g, cały czas ziewał :) Na kolejnym badaniu będę właśnie podobno miała robione badanie w kierunku paciorkowca, podobno jest potrzebne do szpitala. Luteina zaczęła działać, bo ostatnio szyjka była rozpulchniona, a teraz nawet się trochę wydłużyła, po kolejnej wizycie mam ją już odstawić... Oprócz tego standardowe napinanie się brzucha itp, itd :) Zdrowy chłop ;)
 
Skad wy wiecie o tych szyjkach?

Iza marta, tak, dokladny pomiar robi usg dopochwowym ale jak gin na badaniu ginekologicznym nie widzi potrzeby to nie sprawdza dokladniej. Na fotelu tez moze ocenic mniej wiecej stan szyjki, jej ustawienie, twardosc lub miekkosc itp. Ja po kazdej wizycie mialam wpisane w karte np. 3/0 albo 2/0 co oznacza dlugosc szyjki/rozwarcie. Moze tez masz taka informacje?
 
reklama
Nanncy sprawdzalam karte i u mnie nie ma informacji na ten temat. Jedynie co to jest wpis z 24tc "uformowana- ujscie zamkniete". W poniedzialek mam kolejne usg, wiec zobaczymy co powie lekarz. Dzieki za info :).
 
Do góry