reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Wczorajsza wizyta można powiedzieć że udana pomijając że mała nie chciała w ogóle współpracować a twarzy to już w ogóle nie pokazała ale to 14.01 się dobada co trzeba. A tak to wszystko w normie ma w paluszkach wszystkie paliczki więc zespół Downa wykluczony na pewno :) Mała waży 401 g więc pewnie jak tak dalej pójdzie to taka malutka sie nie urodzi :) Tatuś z wizyty zadowolony serduszka posłuchał:)
 
reklama
Macie stronke ile powinno sie przytyć w ciazy...
Ile przytyjesz w ciąży - Dzidziusiowo.pl
Mam nadzieje ze ja sie zmieszcze w tych 12 kg :-D
Matko, to ja powinnam przytyć max 15 kg a już mam 10 kg na plusie :p waga startowa: 58 kg, wzrost 168 cm. Ostatnia wizyta była 23.12 i waga 68 kg. Przeraziłam się :p pod koniec będę się turlać :p


U mnie ledwo kilogram na plusie, ogólnie zawsze trzymałam wagę i nigdy jakoś nie nabrałam więcej, taka już moja natura.
Dzisiaj zwykła wizyta, zajrzałam w wyniki i są wszystkie dobre, cytologia też. Dziwi mnie bardzo hemoglobina - jak byłam w szpitalu robili mi bardzo szczegółowe wyniki i wyszło 13,4, niecały tydzień później robiłam te ze skierowania w przychodni, bo jeszcze miałam grupę krwi do zrobienia i na nich 12,3... Zgłupiałam i pytam lekarki, a ona na to, że gdzieś musi być błąd. Ciekawe gdzie? To i tak dobre wyniki, więc na razie nie wnikam. Poza tym zapytałam, czy na kolejnej wizycie (23.01) da mi zwolnienie od lutego, a ona do mnie, który to będzie tydzień. Odpowiedziałam, że skończony 5 miesiąc, a ona - ale to będzie gdzieś 30 tydzień? Ja zgłupiałam i potakuję (a jak dokładnie policzyłam to będzie 24), ale jak będzie robiła problemy to jej powiem, że miesiąc wcześniej mi obiecała, że da. Jeszcze mówiła, że mogę zacząć brać witaminy dla kobiet w ciąży, ale nic mi nie doradziła. Kupiłam pharmaton matruelle - poleciła mi farmaceutka, zobaczymy.
No i w sumie najważniejsze - słyszałam moje małe serduszko :-D Chwilę go musiałyśmy poszukać, ale biło wyraźnie. Chwilę rozmawiałam z położną taką młodą o imionach, płci, a ona do mnie, że jej się wydaje, że u mnie też chłopiec będzie :-) Pierwszy raz mnie widziała, ale jest 50% szans, że się sprawdzi ;-)
Super że wszystko ok i wyniki super :) a kiedy poznasz płeć? :)


Wczorajsza wizyta można powiedzieć że udana pomijając że mała nie chciała w ogóle współpracować a twarzy to już w ogóle nie pokazała ale to 14.01 się dobada co trzeba. A tak to wszystko w normie ma w paluszkach wszystkie paliczki więc zespół Downa wykluczony na pewno :) Mała waży 401 g więc pewnie jak tak dalej pójdzie to taka malutka sie nie urodzi :) Tatuś z wizyty zadowolony serduszka posłuchał:)

Rośnie jak na drożdżach :) fajnie że wszystko dobrze :) to miałaś prenatalne teraz? Najważniejsze że malutka zdrowa :)

Ja miałam wizytę w poniedziałek i też wszystko ok :) muszę tylko dodatkowo witaminę D3 zażywać bo mam niedobór :)
 
Witam moje drogie.
Dzisiejsza wizyta pół na pół...
Moje przeczucia były nie prawdziwe - ma być podobno córunia :szok::blink:
Maleństwo zdrowe, serduszko pięknie biję, nie chciała tylko pokazać twarzy i na następnej wizycie powtarzamy usg. Cipkę pokazała, ale twarzy już nie :-p Waży 400 gram :-)


Tylko ja z wyników badań niezadowolona, bo podobno mam niedoczynność tarczycy i muszę skonsultować się z endokrynologiem :-(
 
Nareszcie po wizycie.Anatomia płodu prawidłowa,masa 434,15(dużo czy mało?).Płeć ;dziewczynka......ale się cieszę ,wszystko o.k i dziewczynka.....następna wizyta 21.01.Niestety mam fotki ,ale ogólne ,np.rączka ,główka ,więc nie bardzo wiadomo o co kaman,poczekam na następne zdjęcia.
 
reklama
Do góry