reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy w ciąży

Rakel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
51
Wiem, że są różne szkoły związane z braniem witamin przez kobiety w ciąży. Jedni lekarze mówią żeby brać, inni że nie trzeba. Mi moja lekarka zaleciła witaminy LadeeVit Optima. Rozmawiałam ostatnio z położną i powiedziała mi, żeby brać je tylko do pewnego tygodnia ciąży, bo potem już tylko "tuczą" dziecko. Do kiedy brałyście witaminy?
 
reklama
Rozwiązanie
witaminy które "tuczą dziecko"? serio? ja stosowałam suplement diety, w którym były wszystkie niezbędne skłądniki do prawidłowego rozwoju dziecka a nie do jego tuczenia. Witaminy też do tego są, żeby dziecko prawidłowo się rozwijało. Mama dha premium ma i wit d i naturalne kwasy dha i jod, magnes i kwas foliowy. Bez żelaza i bez wit A. Czyli wszystko co miec powinno. I ja stosował ten produkt nawet przy karmieniu piersią, wszystko było konsultowane z moim lekarzem, Kuba urodził się 2 dni po terminie z wagą 3,650 więc nie uważał, że by był "utuczony"..
Ja brałam jedynie kwas foliowy przez pierwsze 10 tyg później samo falvit mama codziennie A od 20 tyg dorzuciłam zwykły tran. Teraz pod koniec sporadycznie biorę witaminy bo mamy sezon na owoce i warzywa z ogródka ale codziennie łykam magnez.
 
reklama
Z tym tuczeniem to chyba taki mit. Ja w jednej i drugiej ciąży brałam te same witaminy mama DHA premium i odżywiałam się pdobnie i jedno dziecko prawie 4 kg, drugie 3,3 kg. Oboje urodzeni w terminie. Ważne, żeby z tymi witaminami nie przesadzać, bo lepiej nie przesadzać w żadną stronę.
 
Ja stosuję Prenatalne clasic przez całą ciążę i teraz w okresie karmienia piersią też stosuje. moje dzieci 3,360 i oboje mieli taką samą wagę.
 
No to ciekawa opinia o tym tuczeniu, przecież zapotrzebowanie dziecka na witaminy jest cały czas, skąd ma brać surowce do budowy układu kostnego, nerwowego, wzroku itp. nawet PTG zaleca brac witaminy przez cąlą ciążę, mój gin mi zalecił branie mamadha premium nawet aż do końca karmienia piersią, pod względem składu to mnie te witaminy jakoś najbardziej przekonują bo jest to co potrzeba i tez w odpowiedniej ilości
 
No to ciekawa opinia o tym tuczeniu, przecież zapotrzebowanie dziecka na witaminy jest cały czas, skąd ma brać surowce do budowy układu kostnego, nerwowego, wzroku itp. nawet PTG zaleca brac witaminy przez cąlą ciążę, mój gin mi zalecił branie mamadha premium nawet aż do końca karmienia piersią, pod względem składu to mnie te witaminy jakoś najbardziej przekonują bo jest to co potrzeba i tez w odpowiedniej ilości
Ja od 26 tygodnia ograniczyłam witaminy. Codziennie brałam tylko dha a 1-2 razy w tygodniu witaminy. Syn urodził się w 39tygodniu z wagą 4190g, także nie wiem czy to ma wpływ na wagę. Raczej chyba genetyka nic wiecej
 
Kwas foliowy to podstawa i warto o jego dostatek dbać całe życie - nie tylko w ciąży. Właściwie w ciąży rośnie zapotrzebowanie na niemal wszystko :D Z względu na to w jakim żyjemy klimacie warto suplementować witaminę D. Należy pamiętać, że witamina D w naturze często występuje z witaminą A i to razem lepiej się wchłaniają.
 
Moje mamaDHA względem zawartoci DHA to nie mają sobie równych, w diecie mi na pewno tego składnika brakuje bo za rybami jakoś nie przepadam a w ciązy to tym bardziej nie mialam na nie chęci. Nie przekombnowany skład, to co zalecane i tyle, nie sto piędzieiąt kładnikó tylko te 5 ktore PTG zaleca
 
Brała któraś z Was ten kwas foliowy naturell folian? Ma tę lepiej przyswajalną formę kwasu, a podobno duzo dziewczyn ma problemy z wchlanianiem tej podstawowej wersji co jest w większoci kwasów
 
ja kwas foliowy suplementowałam w mama dha premium +, bo w swoim składzie ma go bardzo dużo. Poza tym w jednej tabletce mamy też jest jod i magnez i oleje dha niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu a wiadomo jak jest z tą dietą, raz jest raz jej nie ma i musze przyznać, że nie mogłam narzekać na wyniki badań.
 
reklama
Zamiast brać kilka różnych suplementów to tak naprawdę wystarczy zaledwie kilka tych najbardziej istotnych i przed ciążą i w ciąży , czyli kwas foliowy, dha, witaminę d3, magnez i jod , ja przyjmowałam w mamadha premium, wszystko miałam w jednej tabletce. Taki skład najbardziej mi odpowiadał.
 
Do góry