reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

reklama
U mnie teoretycznie minęły trzy tyg od cytologii. Nie wiem czy już mogę świętować. Miałam plamienia. Dam mojemu ginowi jeszcze dwa tyg. On zawsze dzwoni, jak coś mu się nie podoba. Jeśli tego nie robi to oznacza dobre wyniki. Czyli oznaczałoby to, że od 2,5 roku nie mam problemów z HPV 16, 18 i jakąś 40stką niskookogenna.
I super, może ich już nie ma. Trzeba świętować
 
Ja to się już pogubiłam. Po raz pierwszy wyszedł ci cin1 tak? Tzn leep mały czasami robią diagnostycznie, wycinają cienki plaster, zamiast biopsji punktowej. Nie ma co panikować, będzie dobrze. Na spokojnie dowiedz się co planują.
pierwszy raz poszłam na zwykła wizytę jak co roku wyszło w cytologi cin2 zaraz po cytologi skierowała mnie na wycinki pobrała 4 wycinki i wymaz stwierdzono cin2 po tych wynikach zrobiła cytologie płynna niby dokładniejsza wyszło cin1 i aktywny wirus hpv teraz miałam robione badanie p16/ki67 i wyszło ze są jakieś białka dodatnie dlatego musi to wyciąć bo to nie leczone nie wycięte będzie prowadzić do raka szyjki macicy. Jutro będę miała papier przed sobą.
 
pierwszy raz poszłam na zwykła wizytę jak co roku wyszło w cytologi cin2 zaraz po cytologi skierowała mnie na wycinki pobrała 4 wycinki i wymaz stwierdzono cin2 po tych wynikach zrobiła cytologie płynna niby dokładniejsza wyszło cin1 i aktywny wirus hpv teraz miałam robione badanie p16/ki67 i wyszło ze są jakieś białka dodatnie dlatego musi to wyciąć bo to nie leczone nie wycięte będzie prowadzić do raka szyjki macicy. Jutro będę miała papier przed sobą.
Wszystko rozumiem, ale czemu nie ma kolposkopii. Może w szpitalu zrobia, bo oni nie wiedza przecież gdzie te zmiany.
 
Wszystko rozumiem, ale czemu nie ma kolposkopii. Może w szpitalu zrobia, bo oni nie wiedza przecież gdzie te zmiany.
Nie miałam takiego czegoś robione 🤔 przed zabiegiem pobierania wycinków miałam badanie jak u ginekologa czyli fotel później usg dopochwowe i tyle. Chyba ze jak miałam narkozę ? Jak brała wycinki ?
 
Tylko zapytaj co chcą robic, bo jest leep, ale tez konizacja nożem. Przy Cin2 pewnie musza jakoś zainterweniować. Powiem wam, Jestem zdziwiona jak różne są sposoby leczenia. Moja lekarz robi co kwartał kolposkopie i biopsje, na cytologie patrzy z przymrużeniem oka. Tutaj, cytologia kluczowa i te białka. Ciesze się ze z Wami rozmawiam, bo widzę ze to różnie się leczy pacjentki.
 
Tylko zapytaj co chcą robic, bo jest leep, ale tez konizacja nożem. Przy Cin2 pewnie musza jakoś zainterweniować. Powiem wam, Jestem zdziwiona jak różne są sposoby leczenia. Moja lekarz robi co kwartał kolposkopie i biopsje, na cytologie patrzy z przymrużeniem oka. Tutaj, cytologia kluczowa i te białka. Ciesze się ze z Wami rozmawiam, bo widzę ze to różnie się leczy pacjentki.
U mnie też zadecydowały te białka bo tzn że trzeba usunąć bo inaczej to dur zmieni w raka po czasie
 
reklama
Tylko zapytaj co chcą robic, bo jest leep, ale tez konizacja nożem. Przy Cin2 pewnie musza jakoś zainterweniować. Powiem wam, Jestem zdziwiona jak różne są sposoby leczenia. Moja lekarz robi co kwartał kolposkopie i biopsje, na cytologie patrzy z przymrużeniem oka. Tutaj, cytologia kluczowa i te białka. Ciesze się ze z Wami rozmawiam, bo widzę ze to różnie się leczy pacjentki.
Ja tez się ciesze ze tu trafiłam ♥️ jakoś lepiej mi się funkcjonuje w życiu … wiadomo gdzieś z tylu głowy jest ta straszna wiadomość ale myśle sobie „haloo nie tylko ja się z tym borykam” jadę dzisiaj do niej po 17 wtedy wszystko pewnie mi powie
 
Do góry