reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Lili - ojej, to niezbyt milo Cie w tym szpitalu potraktowali. Dobrze, ze Ty stanowcza jestes i wiesz co Ci przysluguje bo ja bez doswiadczenia to bym pewnie z niczym do domu wrocila. Lez teraz ile mozesz i oby Twoj lekarz na czas wrocil. I niech to CC Ci zrobia jak wolisz zebys sie nie musiala stresowac niepotrzebnie. Tez bym sie bala tego vacuum, ale po prostu nigdy nie widzialam jak to dziala wiec strach przed nieznanym. Ja rodzilam SN i teraz tez chce tylko SN - bo to juz znam i wiem mniej wiecej czego sie spodziewac. Oby bylo po Twojej mysli i dawaj znac co u Ciebie.
Martyynaa81 - bede sie tez modlic za Twoje Malenstwo, tym razem musi sie udac!
Aniunnia - no wlasnie odezwij sie czy wypuscili Cie do domku?
 
reklama
LiLI o kurka tos sie kobito na walczyla BRAWO!!!!! jestem z Ciebie dumna. U mnie w karcie ciazy lekarz napisal tylko "CC???" szykowali mnie na SN kiedy polozna zauwazyla te literki malusim druczkiem i w panice ze jest sugerowane cc.... po czym popedzila po lekarze ze on przeciwskazan to SN nie widzi..., poszla po kolejnego zaczeli latac skakac i "bardzo przystojny lekarz ze az mi wstyd bylo ze ja taka nie okielznana" zabral nas na USG tam wyliczyl mase GRacjanka 4600 ..... po czym walczyl "walczyl" z ordynatorem o CC.... bal sie ryzyka.... po pol h przyszedcl z informacja 1:0 dla Nas :p i ruszyla machina CC....

Ja hyba na vacum bym sie nie zgodzila..... cho..... naprawde!!! dus lekarza oni moga cuda..... chocby male sugestia w karcie ciazy.....
 
Byliśmy na ktg o 19 i ...

Pielęgniarka: O tej porze pani przyjechała?
Ja: O tej porze mógł mnie mąż przywieźć.
P: U jakiego lekarza się pani leczy?
J: U żadnego z tego szpitala.
Mina pielęgniarki "to co pani tu robi???"
J: To pójdę do pokoju odwiedzin i poczekam aż pani z ktg podjedzie, dobrze?
P: Chwilę to potrwa.
Ewidentnie robiła mi łaskę.
J: Rodziłam w tym szpitalu pierwsze dziecko, a ktg w tym tygodniu ciąży mi pani odmówić nie może, więc dobrze by było gdybym za długo nie czekała, bo pod szpitalem czeka 2latka, która musi iść spać.

I poszłam do pokoju gościnnego. Pani za chwilę była, średnio zadowolona, szuka dziecka i nie może znaleźć, mówię Jej, że siedzi bardzo nisko, a ona do mnie czy dziecko jest ustawione pośladkami w dół, ja że nie, że główką i mówię pani, że siedzi bardzo nisko, bo szukała nadal w połowie brzucha gdzieś. No i w końcu znalazła jak pokazałam Jej palcem gdzie mniej więcej jest główka, czyli nisko. Skomentowała, oooo naprawdę nisko siedzi. Masakra.

Owa pielęgniarka już nie przyszła, za to przyszła inna młoda, w moim wieku, bardzo sympatyczna.

Na ktg zero skurczy, szlaczki równe. Młoda pielęgniarka powiedziała, że mogę podejść do lekarza na konsultację, jest w dyżurce. Chwila wahania, poszłam, jak tylko otworzył drzwi na moje pukanie, klamki tam nie ma, więc się nie wejdzie, to mina "musi mi pani przeszkadzać?" Pomyślałam no pięknie i złośliwie się nie wycofałam tylko wciskam mu szlaczki w rękę czekam na konsultację. W progu prawie, bo za daleko mnie nie wpuścił, więc ominęłam go i sama się wpuściłam i przymknęłam drzwi. Mówi, że nic się nie dzieje, wszystko pozamykane według tego wydruku. Czy można wiedzieć, że wszystko jest POZAMYKANE na podstawie wydruku?

No i teraz najgorsze wieści, które zbiły mnie tak z tropu, że poszłam spać razem z Adą wczoraj.

Mówię, że na 90% muszę mieć CC bo:
- opinia okulisty, że nie mogę w II fazie porodu przeć
- miałam CC 2 lata temu
- podczas I ciąży, która skończyła się poronieniem nie miałam rozwarcia, to samo podczas II ciąży i porodu już

Na co lekarz skomentował to jednym zdaniem.
"To nie są powody do CC tylko do założenia wyciągu w II fazie porodu."

No właśnie vacuum, który spędza mi sen z powiek. Już przy Adriannie miałam mieć robiony i chyba stąd ta blokada w mózgu i brak rozwarcia. Dodatkowo podczas CC okazało się, że Ada jest 2 razy owinięta pępowiną, więc lekarze sami powiedzieli na operacyjnym, że dobrze się stało, że CC, a nie vacuum.

Teraz na wrześniówkach jedna dziewczyna miała robione vacuum, synek 2x owinięty pępowiną, brak oddechu i płaczu od razu, dopiero po chwili się doczekała wrzasku.

Ja się po prostu panicznie tego vacuum boję. :-( I nawet nie wiem czy można się na to nie zgodzić? Chyba nie, skoro na dzień dobry podpisuję papiery, że godzę się na wszystko. Źle mi.

Mój lekarz nie dostępny do soboty. Do soboty nie rodzę. Leżę i pachnę.

Mało tego wczoraj A. mnie odbił informacją, że w naszym rezerwowym szpitalu wcale nie tak łatwo o CC, że naprawdę muszą być powody, żeby zrobili, a mogą się uprzeć, że moje powody to nie powody. Dwa nawet mój lekarz nie jest za CC więc pewnie będzie chciał spróbować SN.

Matkoooooooooooooooo !!!!

Mart81 - a Wy się już tulicie do siebie ??? ;-)

Lilianko a powiedz mi co masz napisane na zaświadczeniu od okulisty? jeżeli masz napisane, że wskazania do cc to łaski Ci nie robią tylko muszą zrobić i ani Twój lekarz,ani w szpitalu nikt nie może się sprzeciwić tylko musi CC zrobić.
 
lili jest takie coś jak karta praw pacjęta -nie musisz sie zgadzac na nic, na żaden zabieg którego nie chcesz, na oksytocyne, na naciecie krocza, na lewatywe, na vacum, na podanie dziecku jakiegokolwiek antybiotyku czy choćby witamin. na watku są rodzice którzy nie szczepią dziewczyna wrzuciła swój plan porodu, ja bym ci radziła też coś takiego sobie napisać bo może to coś da. ja w każdy bądź razie plan porodu mam przygotowany i nikt mnie do niczego nie ma prawa zmusić, jeśli ty masz wskazania do cc to nie ma dyskusji-powiedz im że to oni wezmą odpowiedzialność za ewentualne powikłania przy porodzie SN i u ciebie i u dziecka-niech ci podpiszą np jakieś oświadczenie że są w pełni świadomi ryzyka takiego porodu u ciebie i w razie powikłań wezmą na siebie tą odpowiedzialność i przykładowo wypłacą wam odszkodowanie - coś jak w rodzaju oświadczenia dla lekarza o szczepieniach-też jest na wątku rodziców nie szczepiących dzieci
 
Cytuje

PlanPorodu


imie i nazwisko


Lekarzprowadzący


Osobatowarzysząca
Chcęaby mąż towarzyszył mi od początku do końca porodu.





1.OGÓLNE


• Chciałabym mieć zrobioną lewatywę po przyjęciu do szpitala.

• Zależy mi na tym by personel szpitala uzgadniał ze mną wszystkiezabiegi zanim zostaną one wykonane.

• Chciałabymmieć możliwość swobodnego poruszania się, zmieniania pozycji ikorzystania z toalety w trakcie pierwszego okresu porodu.



Wolałabymmieć na sobie własne ubrania niż szpitalną piżamę.


Proszęograniczyć do minimum ilość badań dopochwowych.


Proszęnie podłączać mi kroplówki ani wenflonu chyba, że z przyczynmedycznych będzie to konieczne.


Proszęnie podłączać mi cewnika chyba, że z przyczyn medycznych będzieto konieczne.


Chciałabymw pierwszym okresie porodu móc korzystać z wanny i /lubprysznica.

• Póki dziecko będzie czuło się dobrze,wolałabym by słuchano tętna dziecka co jakiś czas a niestale.

• Proszę pozwolić mi na swobodne wydawaniedźwięków i/lub krzyku podczas porodu



Niewyrażam zgody na pobyt studentów, stażystów czy innychobserwatorów podczas mojego porodu.




2.WYWOŁYWANIE PORODU

• Chciałabym uniknąć wywoływania porodu, chyba, że ze względówmedycznych będzie to konieczne.

• Prosiłabym omożliwie jak najdłuższe powstrzymanie się od wywoływaniaporodu.

• Chciałabym wypróbować naturalnychsposobów wywołania porodu, takich jak chodzenie czy stymulacjabrodawek zanim zostanie podana mi oksytocyna czy zostaną przerwanebłony płodowe.

• Jeśli wywołanie porodu będziekonieczne, chciałabym aby najpierw został użyty żel zprostaglandyną zanim zostanie podana oksytocyna.



Proszęnie przerywać błon płodowych w sposób zabiegowy, chyba, żebędzie to konieczne.
 
3. ZNIECZULENIE

• Proszę nie podawać mi znieczulenia, chyba, że o to poproszę.

• Jeśli poproszę o ulżenie mi w bólu, prosiłabym o zaproponowanie mi w pierwszej kolejności naturalnych metod redukowania bólu porodowego i proszę mi przypomnieć, że niedługo już będzie po wszystkim.

• Chciałabym, jeśli to tylko możliwe, uniknąć wszelkich środków zmieniających świadomość.
4. CESARSKIE CIĘCIE


Jestem przekonana, że wolałabym uniknąć cesarskiego cięcia.

• Jeżeli cesarskie cięcie będzie konieczne, chciałabym zostać w pełni poinformowana o powodach takiej decyzji.

Chciałabym aby osoba towarzysząca mogła być obecna podczas zabiegu.

• Proszę wyjaśnić mi jak będzie przebiegać operacja, zanim ona nastąpi.

• Wolałabym uniknąć całkowitej narkozy, jeśli to tylko będzie możliwe.

• Wolałabym, jeśli to tylko będzie możliwe, pozostać przytomna podczas zabiegu, dlatego proszę o znieczulenie podoponowe.


• Jeśli to tylko będzie możliwe, proszę nie przywiązywać mi ramion do stołu porodowego podczas zabiegu.

• Jeśli warunki na to pozwolą, chciałabym po porodzie pierwsza wziąć dziecko na ręce.

• Jeśli to będzie możliwe, chciałabym karmić piersią od razu po porodzie.

• Jeśli warunki pozwolą, dziecko powinno być oddane na ręce osobie towarzyszącej od razu po porodzie.





5. OCHRONA KROCZA – masowane regularnie od 34tc

• Wolałabym nie mieć nacinanego krocza, chyba, że będzie to konieczne.

• Aby uniknąć nacięcia czy naderwania krocza proszę o masaż z użyciem olejków i gorących kompresów.





6. PORÓD

• Nawet jeśli rozwarcie będzie już pełne - zakładając, że dziecko nie będzie w niebezpieczeństwie - zanim przejdziemy do fazy parcia, chciałabym poczekać, aż poczuję, że sama chcę przeć.


Chciałabym mieć swobodę wyboru pozycji porodowej.

Jeśli będzie to możliwe chciałabym rodzić w wodzie.

• Chciałabym prosić o przygaszenie świateł i wyciszenie w chwili gdy dziecko będzie wychodzić na świat.

• Prosiłabym, by położna pomogła mi chwycić w ręce rodzące się dziecko.





7. PO PORODZIE

• Proszę położyć dziecko na mojej klatce piersiowej od razu po porodzie.

• Chciałbym karmić piersią od razu po porodzie.



Położna może przeciąć pępowinę.

• Proszę pozwolić aby pępowina samoistnie przestała pulsować zanim się ją przetnie.

• Wolałabym poczekać aż łożysko samo się urodzi - nie chcę rutynowego zastrzyku z oksytocyny.

• Proszę, aby od razu po porodzie, najszybciej jak to możliwe, usunąć mi wenflon/cewnik.





8. OPIEKA NOWORODKOWA


Chciałabym trzymać moje dziecko blisko - "skóra przy skórze" przez pierwsze godziny po porodzie.

• Chciałabym trzymać dziecko na rękach podczas rodzenia się łożyska i w trakcie ewentualnych innych zabiegów.


• Jeśli to możliwe, proszę zbadać dziecko na moim brzuchu.

• Jeśli konieczne będzie, by badanie dziecka odbyło się poza moim pokojem, chciałabym by towarzyszyła mu stale osoba towarzysząca.



Proszę nie kąpać dziecka, chcielibyśmy z mężem sami wykąpać dziecko.

• Proszę nie podawać dziecku kropli do oczu.

• Chciałabym zrezygnować z podawania witaminy K i D, chyba, że jest to witamina naturalna nie syntetyczna podawana doustnie.


Proszę nie podawać dziecku szczepionek (stosowne oświadczenie w załączeniu).

• Chciałabym, aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju.


• Zakładając, że i ja i dziecko będziemy czuć się dobrze, chciałabym być wypuszczona do domu najszybciej jak to jest możliwe.





9. KARMIENIE PIERSIĄ

• Planuję karmić piersią i chciałabym zacząć karmić od razu po porodzie.

• Proszę nie dokarmiać dziecka, nie podawać mu mieszanek, glukozy, czy nawet zwykłej wody bez mojej zgody.


• Proszę nie podawać dziecku smoczka.

• Chciałabym wiedzieć więcej o karmieniu piersią.

• Chciałabym spotkać się z doradcą laktacyjnym.



http://www.faceci.com.pl/Oswiadczenie%20rodzicow%20o%20niepodawaniu%20szczepionki.pdf

http://www.faceci.com.pl/wzor oswia...zez lekarza,ktory naklania do szczepienia.pdf
 
kochane ja na szybko, nadaje Jeszcze ze szpitala.

wczoraj o 6:53 przyszedl na swiat moj ukochany wyczekany synek Staś, 3,5kill. 56cm, 10pkt. poród sn, długi i cięzki, po 20 godzinach wzielam zzo ( cudowny wynalazek ). mialam czyszczenie maci g bo nie urodzilo sie lozysko. ale sam poród bez komplikacji. jestem najszczęśliwsza na świecie. cały czas płacze ze szczęścia.
 
agnieszkaala - dokładanie mam wpisane tak, że mogę rodzić SN, w II fazie porodu nie wolno mi przeć.
Pati - dzięki.

No to niewiem Kochana jak tak co z tym fantem można zrobić. Może poproś lekarza, żeby zrobił Ci CC, powiedz czego się obawiasz. ja miałam wyraźnie napisane, że wskazanie do CC na zaświadczeniu od okulisty. Ja jak rozmawiałam z okulistką to powiedziałam, ze albo chce cały poród SN, bez ingerowania w kolejnej fazie albo CC więc napisała CC, bo mówi, że całego porodu od A do Z nie mogę z moją wadą więc nie było wyjścia. albo idz do okulisty i poproś o drugie zaświadczenie.
 
reklama
lili- może jest możliwość żeby nakłonić twojego lekarza do wystawienia wskazania do cc, nie cofnęłabym się nawet przed 'drobną opłatą' w tej sprawie, taki datek może zdziałać cuda, nawet jak będziesz już na porodówce, za nic na świecie nie pozwoliłabym na ten wyciąg, vacuum czy cokolwiek takiego, raz strach o dzieciaka dwa krocze też będzie już po przejściach

mart- gratki największe :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry