reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielowodzie

jenny83

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2009
Postów
141
Chciałabym zapytać, czy któraś z was miała z tym problem a z dzieckiem było wszytko ok?!
Jest aktualnie w 31 tyg wczoraj lekarza stwierdził że jestem na granicy wielowodzie AFI 18 MVP 9! Do tej pory było wszytko ok jednak od ok tyg czułam się inaczej nawet byłam na IP ale tam stwierdzono że wszystko ok. Mam napięty rozpierający brzuch i duży jak na tydz ciąży.Lekarz kazał za.tydz przyjść na kontrolę. Dodam że córcia jest spora bo ma 2280 jak na ten wiek ciąży .Cukrzycy nie mam
Wykonywałam do tej pory każde USG u specjalistów którzy nie stwierdzili do tej pory żadnych nieprawidłowości. Moje wyniki wszystkie sa w normie lekarz nie ma pojęcia co może być przyczyną ale twierdzi za na pewno jakas jest że jest to objaw.
Napiszcie jak było u was .Naczytałam sie strasznych rzeczy
 
reklama
U mnie w 20 tygodniu też stwierdzono, że wody płodowe są w górnej granicy normy AFI 17. Na usg nie widać, żadnych nieprawidłowości. Lekarz kazał zrobić krzywą cukrową, która również wyszła prawidłowo. Na kolejnych badaniach AFI spadło do 16. W tamtym czasie miałam problemy z zapaleniem pęcherza i nerkami, więc zalecono mi picie dużej ilości wody i myślę, że to mogło być powodem. Lekarz kazał mi się nie martwić. Za tydzień idę na kontrolę, więc sprawdzi jeszcze raz to afi. Mam nadzieję, że będzie ok :) AFI 18 to jeszcze norma, dlatego myślę, że nie musisz się martwić na zapas. Oczywiście trzeba kontrolować, czy nie rośnie bardziej. Przede wszystkim nie czytaj bzdur w internecie. Ja też popełniłam ten błąd i długo nie mogłam się uspokoić. Moja koleżanka w obu ciążach miała stwierdzone wielowodzie i urodziła dwoje zdrowych dzieciaczków. Może taka nasza uroda ;) Powodzenia :)
 
Dziękuję Ci bardzo
Mój dr też skierował mnie na dodatkowe badania bo wygląd mu to na cukrzycę jednak wszytko jest w normie
Jeszcze do tego wielkość dziecka
Syn urodził się drobniutki a tu podobno idziemy w makrosomię dlatego mnie to martwi
W sobotę mam kontrolę zobaczymy ile wyniesie AFI
Pozdrawiam
 
Ja mam podobną sytuację. Aktualnie 33tc AFI23 tydzień temu. Dzidzia niby zdrowa ale lekarz zalecił częstsze wizyty.
 
Ja mam podobną sytuację. Aktualnie 33tc AFI23 tydzień temu. Dzidzia niby zdrowa ale lekarz zalecił częstsze wizyty.
Tak jak u mnie
Od dawna masz to wielowodzie ?!
Ja od ok tyg czułam że coś się dzieje i wyszło co było przyczyną ...
No nic czekam do soboty
Rozumiem że u ciebie też nie ma na tę chwilę konkretnej przyczyny ?!
 
Tak jak u mnie
Od dawna masz to wielowodzie ?!
Ja od ok tyg czułam że coś się dzieje i wyszło co było przyczyną ...
No nic czekam do soboty
Rozumiem że u ciebie też nie ma na tę chwilę konkretnej przyczyny ?!
Byłam na prenatalnych w 32tc i tam lekarz zauważył. A moja prowadząca 2tyg wcześniej mówiła że wszystko ok... u mnie obstawiała cukrzycę bo cukier po 2h mam ponad normę... ja mam teraz kontrolę 27 no to zobaczymy co dalej
 
U mnie wyszło na usg w 37 tygodniu (AFI33) Na usg 3 trymestru afi było 14 czyli w normie. Pojawiło się więc na sam koniec praktycznie. Potem lekko spadło do 28, 25 w zależności od pomiaru. Przyczyna była tzw idiopatyczna - czyli nie wiadomo co nią było. Z dzieckiem wszystko w porządku (10 pkt) , wody odeszły w trakcie porodu, ale było ich dużo faktycznie :tak:Też się bałam, ale moja gin mówiła że takie wielowodzie jak się pokaże w 3 trymestrze to właśnie najczęściej taka "uroda" ciąży, i jak dotąd z maluchem było wszystko ok to żeby się nie zamartwiać niepotrzebnie.
 
U mnie wyszło na usg w 37 tygodniu (AFI33) Na usg 3 trymestru afi było 14 czyli w normie. Pojawiło się więc na sam koniec praktycznie. Potem lekko spadło do 28, 25 w zależności od pomiaru. Przyczyna była tzw idiopatyczna - czyli nie wiadomo co nią było. Z dzieckiem wszystko w porządku (10 pkt) , wody odeszły w trakcie porodu, ale było ich dużo faktycznie :tak:Też się bałam, ale moja gin mówiła że takie wielowodzie jak się pokaże w 3 trymestrze to właśnie najczęściej taka "uroda" ciąży, i jak dotąd z maluchem było wszystko ok to żeby się nie zamartwiać niepotrzebnie.
Dziękuję ci za te słowa
Oby u Nas tez tak było
 
Tak jak u mnie
Od dawna masz to wielowodzie ?!
Ja od ok tyg czułam że coś się dzieje i wyszło co było przyczyną ...
No nic czekam do soboty
Rozumiem że u ciebie też nie ma na tę chwilę konkretnej przyczyny ?!
I jak po wizycie... co lekarz mówi?
 
reklama
I jak po wizycie... co lekarz mówi?
Hej
AFI wzrosło do 26 e lekarz mówi że taki poziom nie jest aż tak wysoki oczywiście szuka przyczyny ale na tę chwilę nic nie widać...Ogólnie muszę co ok tydz być na kontroli .Dzisiaj też byłam Nast wizyta za 10 dni ...kontrola wód oraz stanu szyjki. W momencie jakiegokolwiek rozwarcia odrazu cc
Jak to mowią może być wszystko albo nic
Jeżeli poziom wody się nie obniży to będzie CC .Powiedział że nie pozwoli mi rodzić sn
A jak u ciebie?!
 
Do góry