reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

Niestety rozstępom nie da się jako tako uciec dopadną nas prędzej czy później:baffled: chociaż przyznam ze wole opcje później:-) puki co na brzucholka uzywam mustele i jest ok na reszte cialka zwyklego ujedrniajacego loreala, kupilam na biust zel z serii AA mama i ja ale cycuchy kleily mi sie strasznie, dyskomfort okrutny i stoi odlogiem w szfce:eek: Maluszkowi natomiast bede kupowac nivea, chociaz bede probowac roznych plynow do kapieli zeby malemu pozniej urozmaicic zabawe w wodzie:tak:
 
reklama
Dziewuszki a jakimi filtrami przeciwsłonecznymi się smarujecie?
Słonka już coraz więcej...
Na razie na buzię mam z Iwostinu nawilżający krem z filtrem 20, może uchroni mnie przed plamami... I tak się na słońce nie wystawiam. No ale potem będzie więcej odkryte...
Jak się chronicie, bądź chroniłyście w poprzednich ciążach?

boję się brzydkich plamek... Wolę być blada...
 
W zasadzie nie myślałam o jakich kolwiek kremach z filtrami jeżeli chodzi o buzie, jednak przypomniałaś o plamach, które są naturalnym zjawiskiem podczas ciąży. Bede musiala zainwestowac w jakis bo nie chce byc salamandra plamista:-D Pewnie cos z nivea na buzie ale nie z jakims mega wielkim filtrem tylko takim umirkowanym.
 
słońca jeszcze nie było a ja dostałam brązowe plamy pod oczami

moja mama twierdzi ze dziecko widocznie na wątrobe uciska

i przyznam że unikałam słońca az do ostatniej wizyty u lekarza - jak mnie doktorka zobaczyła taka blada to kazał więcej na słoneczko wychodzi, co prawda nie lezeć plackiem ale tak do 2 godzin conajmniej przebywać na nim - no i mam troszke inna ta cere

ale pogoda jest w kratkę dziś deszcz a jutro upalnie

Ja kupiłam sobie krem Oiltum Soft - ona jest podobno dal niemowlaków i dzieci ale rozjasnia plamy - uzywam go od poczatku ciąży i pomaga
 
To faktycznie miala bym obawy przed sloneczkiem ale ja nie mam zadnych plamek a aktywnie dosc przebywam na sloneczku jednak mimo wszystko zabezpiecze sie kremikiem.
 
co do walki z rozstępami - wrednie, bardzo, bardzo wrednie zrobiła mi się jedna taka sina krecha na biuście tak jakoś pod koniec drugiego miesiąca, więc do walki zabrałam się ostro razem z mustelą - osobno balsam do biustu, osobno balsam zapobiegający rozstępom na brzuszek, uda i pośladki. No i jeszcze jakieś dwa tygodnie temu dokupiłam w takim mniejszym opakowaniu,działający na już powstałe rozstępy. I to chyba działa - dotychczasowy efekt - żadnego nowego cholerstwa, no i ten jeden co się tak wrednie pojawił zanim zdążyłam wdrożyć program zapobiegania - zaczyna już powoli sobie znikać :-):tak::-)
więc pierwsze wrażenia z smarowania mustelą są bardzo na plus!
 
Dziewczyny możecie polecić jakiś konkretny płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży?

Hmm a to musi byc jakis specjalny plyn dla kobiet w ciazy, nie moze byc zwykly do higieny intymnej?? Zupelnie sie w tym temacie nie znam.

Co do rozstepow to w pierwszej ciazy uzywalam Ziajka Mamma Mia i rozstepow zero, tym razem mam oliwke dla kobiet w ciazy Bübchen, zobaczymy czy jest skuteczna.
 
reklama
Do góry